•      - Obrazek 1

 • Podsumowanie realizacji projektu "Gmina Szemud: 3.2.1 START! - Podnosimy jakość edukacji ogólnej w Gminie Szemud"

  W ramach podsumowania projektu "Gmina Szemud: 3.2.1 START! - Podnosimy jakość edukacji ogólnej w Gminie Szemud" w naszej szkole odbył się Festiwal Naukowy zorganizowany przez Centrum EduFun z Redy oraz Festiwal teatralny z warsztatami fotografii. W ramach festiwalu naukowego uczniowie wzięli udział w pokazie Science Show oraz w czterech warsztatach: Obwody elektryczne; Chemia w kuchni; Potęga elektryczności; Pokazy chemiczne. Natomiast podczas festiwalu teatralnego dzieci stawały się aktorami i odgrywały różne role pod okiem profesjonalistów. Również w ramach podsumowania realizacji projektu nasi uczniowie pojechali do Centrum EduFun w Redzie.

 • Październik miesiącem oszczędzania. Podsumowanie akcji SKO.

 • Z wizytą w Wiejskim Ośrodku Kultury

          Z wizytą w Wiejskim Ośrodku Kultury - Obrazek 1Dnia 5 listopada uczniowie klasy I i II zostali zaproszeni przez panią Jadwigę Kuczkowską na przedstawienie pt.: „Profesorek Wodorek w kosmosie”. Aktorzy  objazdowego teatru „Pomarańczowy Cylinder” zaprezentowali spektakl o tematyce ekologicznej, o właściwym odżywianiu i ważnym telefonie alarmowym. Poznając Planetę Śmieciuchów, Robota Śrubota, Księcia Ruperta, dzieci mogły ocenić właściwe zachowania i pomóc posprzątać zaśmieconą planetę.

 • GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

     GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - Obrazek 1Dnia 5 listopada 2018 r. odbył się w Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bojanie. Nasi uczniowie odnieśli sukcesy.

     W kategorii klas I – III:

  III miejsce – Hubert Kiełpiński

    W kategorii klas IV – VI:

    I miejsce – Nikodem Bladowski.

                                                 W kategorii klasy VII – VIII i gimnazjum:

                                                III miejsce – Agnieszka Brzozowska

                                                Wyróżnienie – Olimpia Bulczak

 • Wielki Maraton Czytelniczy - LISTA LEKTUR NA LISTOPAD 2018

  dla uczniów klas II -III szkół podstawowych

  Małkowski Tomasz,O Kamilu, który patrzy rękami

  dla uczniów klas IV -VI szkół podstawowych

  Kiermaszek Magdalena,Jukato

  dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych

  Scarrow Simon,Gladiator. Walka o wolność

 • FESTIWAL NAUKI I KREATYWNOŚCI W REDZIE

  Wyjazd edukacyjny w ramach projektu Gmina Szemud: 3.2.1 START! - Podnosimy jakość edukacji ogólnej w Gminie Szemud

  FESTIWAL NAUKI I KREATYWNOŚCI W REDZIE - Obrazek 1

         29 października klasa I i II odwiedziła Centrum Nauki w Redzie. Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach naukowych. Były to 4 laboratoria: nowoczesnej technologii, chemiczne, biologiczne i robotyczne. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych informacji, z zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Poprzez eksperymenty „młodzi naukowcy” poznali tajniki fizyki, chemii, biologii a także robotyki. Uczniowie zadowoleni i bogatsi o nowe wiadomości i umiejętności wrócili szczęśliwie do domu. 

 • Niezapomniane przygody w Wygoninie

        W piątek 19 października 2018 roku o godzinie 9.15 wyruszyliśmy razem z klasą piątą na wycieczkę do Ośrodka Wczasowego w Wygoninie. Pojechało nas razem trzydzieści osób oraz nasza wychowawczyni Pani Sylwia Szykut i Pani Renata Kos, wychowawczyni klasy piątej. Jechaliśmy jednym autokarem, a podróż trwała około półtorej godziny.

        Celem wycieczki było zintegrowanie się. Do celu podróży dotarliśmy około godziny jedenastej. Na miejscu czekali na nas opiekunowie, którzy ciepło nas przywitali, a następnie zakwaterowali w czteroosobowych pokojach. Pani Ilona i pani Tamara, zostały naszymi opiekunkami na czas pobytu w ośrodku. Później poszliśmy zapoznać się z okolicą.  Spacerowaliśmy po lesie i wspólnie bawiliśmy się w policjantów i złodziei. Zabawa wszystkim bardzo się podobała. Po chwili relaksu, udaliśmy się na obiad. Po posiłku graliśmy w gry planszowe, które sprawiły nam wielką frajdę. Następnie po kolacji oglądaliśmy ciekawy film pt."Cudowny chłopak".

        Następnego dnia tj. w sobotę, wstaliśmy o godzinie ósmej, poczym udaliśmy się na śniadanie - pyszną jajecznicę. Około godziny dziesiątej pani Ilona zabrała nas na plac zabaw, gdzie mogliśmy się wyszaleć na maksa. Później omawialiśmy zasady zabawy, która czekała na nas w lesie. Zabawa ta była bardzo fajna, wymagała zaangażowania całej grupy. Ten dzień zakończyliśmy szaloną dyskoteką.

  W niedzielę 21 października, po śniadaniu około godziny dziesiątej, wyjechaliśmy w drogę powrotną do Łebna. O 11.30 dotarliśmy na plac przed szkołą, gdzie czekali na nas rodzice.

      Wycieczkę uważam za udaną. Cieszę się, że jako klasa potrafimy działać razem i radzić sobie w trudnych sytuacjach, czego dowodem były zabawy, które wymagały od nas współpracy.

   

                                                                                                                               Filip Matysiak klasa VI

 • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

           DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 1 Nasza szkoła w wrześniu przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez sieć sklepów "Biedronka". Zadaniem dzieci było codzienne, głośne czytanie i stworzenie pracy plastycznej, ilustrującej dalsze przygody, uwielbianego przez wszystkie dzieci, Gangu Słodziaków. 

            Podsumowaniem akcji był Dzień Głośnego Czytania, który odbył się 19 października. Uczennice klasy VIII, należące do Szkolnego Koła Wolontariatu, przeczytały dzieciom z klas 0 - III bajki, a także przygotowały specjalne zadania i łamigłówki. 

           To była - zdecydowanie - bardzo udana akcja!

           Podziękowania należą się dziewczynom z klasy VIII za świetne przygotowanie Dnia Głośnego Czytania dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

     Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w tym roku w piątek 12 października.

  Uroczystość z tej okazji przygotowali wszyscy uczniowie z klasy 6 pod kierunkiem swojego wychowawcy.

  Uczniowie wymyślili następujące hasło swojego przedstawienia: „Szkoła na okrągło:lepsza strona lekcji.”

  Prowadzącymi apel byli Ksawery Czoska i Filip Matysiak.

  W roli nauczycieli wystąpili: Kuba Bonczyński jako anglista, Dominika Meyer jako zakonnica-katechetka, Kamila Szreder jako polonistka, Kuba Trocki jako nauczyciel geografii, Kacper Wicki jako matematyk i Weronika Trzebiatowska jako nauczycielka historii.

  Pozostali uczniowie grali role uczniów: Adam Czaja, Agata Krampa, Nel Daraż, Patryk Gruba, Martyna Lis, Andżelika Miotk, Aron Miotke i Damian Szodrowski.

  Dwoje prowadzących powitało wszystkich zebranych, a następnie reszta klasy w roli nauczycieli i uczniów zaprezentowała kilka ciekawych i śmiesznych scenek z życia szkoły.

  W drugiej części uroczystości uczniowie zaśpiewali wspólnie „Piosenkę z tekstami nauczycieli”.

  Jako ostatnią część programu artystycznego przeprowadzono quiz dla publiczności, który dotyczył wypowiedzi z przedstawionych scenek lekcyjnych.

  Na koniec prowadzący złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły a występujący uczniowie rozdali przygotowane upominki.

  Występ uczniów z klasy 6 rozbawiał wszystkich zebranych i nikomu nie pozwolił się nudzić oraz wzbudził dużo pozytywnych emocji, zwłaszcza przy odpowiadaniu na pytania z quizu.

       

 • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY JANA PAWŁA II

  ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY JANA PAWŁA II - Obrazek 1

         Dnia 23 października 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie obchodziła Dzień Patrona Szkoły - Św. Jana Pawła II. Obchody rozpoczęły się mszą św., w której przygotowaniu brali udział uczniowie szkoły. Homilię wygłosił ks. Mieczysław Guzmann.  Następnie, z pocztem sztandarowym na czele, udano się do szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste przywitanie wszystkich przybyłych przez dyrektora szkoły p. Łukasza Kwidzińskiego. Uczniowie klasy VIII przygotowali wzruszające przedstawienie słowno – muzyczne dotyczące życia i śmierci Jana Pawła II, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

        W związku z obchodami Dnia Patrona w szkole odbył się XII Gminny Konkurs Papieski. Konkurs składał sie z trzech kategorii: konkursu plastycznego dla klas I-III i oddziału przedszkolnego pt. "Jan Paweł II – Papież - Polak", konkursu recytatorskiego "Poezja Karola Wojtyły" dla klas VII – VIII i III gimnazujm oraz konkursu wiedzy o Janie Pawle II. W konkursach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum ze szkół w Częstkowie, Kębłowie, Łebnie, Pobłociu, Strzepczu i Szemudzie. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani do swoich kategorii, dlatego komisjom konkursowym trudno było wyłonić tych najlepszych. Poniżej wymieniono lauretów poszczególnych konkursów.

   

  Wyniki XII Gminnego Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II – Papież – Polak"

   

  Oddział przedszkolny:

  I miejsce: Hubert Mieczkowski (SP Kębłowo)

  II miejsce: Oliwia Bojka (SP Łebno)

  III miejsce: Laura Laskowska (SP Pobłocie)

   

  Klasa I:

  I miejsce: Klaudia Dosz (SP Łebno)

  II miejsce: Hanna Kreft (SP Kębłowo)

  III miejsce: Laura Schroeder (SP Strzepcz)

   

  Klasa II:

  I miejsce: Jan Langa (SP Szemud)

  II miejsce: Bałtromiej Becker (SP Łebno)

  III miejsce: Antonina Turzyńska (SP Kębłowo)

   

  Klasa III:

  I miejsce: Zuzanna Stolc (SP Łebno)

  II miejsce: Natalia Lewińska (SP Strzepcz)

  III miejsce: Jakub Woźniak (SP Kębłowo)

   

  Prace zostały wykonane farbami, kredkami i sposobem dowolnym. Oceniała je komisja w składzie: p. Karina Treder – przewodnicząca, p. Teresa Elwart, oraz p. Zenon Gołąbek.

   

  Wyniki XII Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawele II

   

  I miejsce: SP Szemud

  II miejsce: SP Łebno

  III miejsce: SP Częstkowo

   

  Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Janina Chustak – przewodnicząca i ks. Mieczysław Guzmann.

   

  Wyniki XII Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Poezja Karola Wojtyły"

   

  I miejsce: Aleksandra Sokół (SP Strzepcz)

  II miejsce: Agnieszka Brzozowska (SP Łebno)

  III miejsce: Helena Nowicka (SP Częstkowo).

   

  Uczestników oceniała komisja w składzie: p. Aleksandra Perz, p. Maria Chustak oraz p. Leszek Walkowiak.

   

  Wszystkich uczestników wyróżniono za udział podczas uroczystego wręczenia dyplomów i nagród, które zakończyło obchody Dnia Patrona Szkoły.

   

  Św. Jan Paweł II jest osobą niezwykle ważną dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie szanują swojego patrona za Jego dobre serce i wielką miłość do wszystkich, a w szczególności do dzieci. Jak mówił Jan Paweł II: "W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca – obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei" (Nigeria, 1982 r.).

   

  Organizatorzy dziękują opiekunom i uczniom za udział w konkursach i zapraszają do udziału w kolejnej edycji – już za rok!

 • Sadzimy las dla Niepodległej

           Sadzimy las dla Niepodległej - Obrazek 120 października 2018 roku w sobotę uczniowie klasy VIII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w akcji „Sadzimy las dla Niepodległej- znak orła”. 
           Organizatorem były Lasy Państwowe. Celem przedsięwzięcia było  sadzenia lasu i upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nowo zasadzony las z lotu ptaka ma tworzyć wizerunek orła. Wybrany do sadzenia obszar nie był przypadkowy - zachodnia granica Nadleśnictwa Lipusz była równocześnie granicą, odrodzonego w 1918 roku, Państwa Polskiego. Wraz z harcerzami z Hufca Kartuzy uczniowie naszej szkoły udali się do Leśnictwa Kłodno w Nadleśnictwie Lipusz, aby sadzić las na terenach po nawałnicy z 2017 roku. Uczniowie sadzili sosnę i brzozę pod czujnym okiem leśników. Większość uczyła się od podstaw tej umiejętności. Była to ciężka praca. Na koniec była pyszna grochówka i drożdżówki. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi, że zrobili coś pożytecznego wrócili do domów. 
                                                            Bardzo dziękuję rodzicom uczniów za przewiezienie na miejsce zbiórki do Kartuz.
                                                                                     Organizacja wyjazdu  i opracowanie D. Kobiela

 • Niecodzienny wyjazd

         Niecodzienny wyjazd - Obrazek 1Dnia 16 października 2018 roku  uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Łebnie udali się na wycieczkę do Gdyni. Mieli tam możliwość obejrzeć okręty Rzeczypospolitej Polskiej na terenie portu wojennego Gdynia Oksywie, spotkać się z marynarzami na służbie oraz zapoznać się z ceremoniałem morskim i tradycjami Marynarki Wojennej.
        Uczniowie weszli na pokład okrętu rakietowego ORP „Grom”, okrętu ratowniczego „Lech” oraz ogromną fregatę rakietową ORP „Gen. T. Kościuszko”.  Na pokładzie tej fregaty ostatnio powróciły szczątki admirała Józefa Unruga- twórcy Polskiej Marynarki Wojennej. Z jego inicjatywy powstał port wojenny na Oksywiu oraz stocznia marynarki wojennej. Był jednym z najwybitniejszych polskich wojskowych. Dowodził obroną polskiego wybrzeża we wrześniu 1939 roku. Po 45 latach od śmierci i po blisko 80 latach od opuszczenia kraju jego szczątki wraz z małżonką spoczęły w  Kwaterze Pamięci na gdyńskim Cmentarzu Marynarki Wojennej. 
  Wyjazd został zorganizowany w związku z podwójnym jubileuszem-100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i  100- lecia powstania Polskiej Marynarki Wojennej.
       Szczególne podziękowania należą się panu Mariuszowi tacie Wiktorii- uczennicy klasy VII za okazaną pomoc w organizacji wejścia na teren jednostki wojskowej. Dziękujemy.
                                                                          D.Kobiela

 • Wielki Maraton Czytelniczy - LISTA LEKTUR NA PAŹDZIERNIK 2018

  dla uczniów klas II i III szkół podstawowych

  obraz.png

  Cerasoli Anna,Wielkie odkrycie Bubal

   

  dla uczniów klas IV -VI szkół podstawowych 

  obraz.png

   

  Rydel Anna,Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce

   

  dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów

  obraz.png

  Ryrych Katarzyna,Król

 • „Kaszubi na fali”

  „Kaszubi na fali” - Obrazek 1         2 października uczniowie klas I – III brali udział w zajęciach przyrodniczo – językowych „Kaszubi na fali” w Akwarium Gdyńskim. W regionalnym języku kaszubskim dzieci poszerzały wiedzę na temat morskich bohaterów Bałtyku. Zobaczyły niezwykłe gatunki ryb, gadów i płazów pochodzących z różnych części świata. Na najwyższym piętrze w Sali Bałtyckiej uczniowie zapoznali się z topografią Morza Bałtyckiego oraz z zagrożeniami, które czyhają na świat morski, a spowodowane są niestety działalnością człowieka. Po lekcji w Akwarium spacerkiem udaliśmy się do autokaru. Ulicą „zakorkowaną” dotarliśmy w końcu do kina na film. Był popcorn i inne przysmaki. Zadowoleni szczęśliwie dotarliśmy do domu.

 • OGŁOSZENIE

             OGŁOSZENIE - Obrazek 1W dniach od 2 do 16 października 2018 r. w Urzędzie Gminy Szemud odbywać się będzie głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału i oddania głosu na projekt z numerem 7.

            Wygłuszenie i docieplenie sali sportowej w Łebnie jako DOBRY KIERUNEK do działań kulturalno - oświatowych w Gminie Szemud.

            Dzięki Państwa wsparciu, jest szansa na pozyskanie funduszy na ten wyżej wymieniony cel i zapewnienie uczniom komfortu korzystania z obiektu, a także organizowanie różnych imprez kulturowych, uroczystości, spotkań dla wszystkich okolicznych mieszkańców (wyeliminowanie pogłosu na sali sportowej).

   

                            Prawo do zagłosowania ma każdy, kto ukończył 16 rok życia.

  Wspólnie możemy zrobić więcej.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka - Obrazek 1            "Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić, co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka, potocznie zwanego kartoflem."

             27 września podczas obchodów Dnia Pieczonego Ziemniaka mogliśmy skosztować zarówno tego przepysznego warzywa, jak również kiełbasek z grilla. Ponadto były konkursy i zawody przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Chętne osoby budowały różnorakie budowle i figury wykorzystując bohatera naszego święta. Pogoda nam dopisała- było zabawnie i smacznie.

                                                     

                 Dzień Pieczonego Ziemniaka we wspomnieniach ucznia klasy drugiej:

      

              Święto Pieczonego Ziemniaka - Obrazek 2

 • Rekolekcje Franciszkańskie dla dzieci

   

  Rekolekcje Franciszkańskie dla dzieci - Obrazek 1

  Rekolekcje Franciszkańskie dla dzieci - Obrazek 2

 • Grzybobranie

  Grzybobranie - Obrazek 1     Nasze czwartkowe grzybobranie,

       W lesie zamieniło się w poszukanie.

       Chodzimy tam i tu,

       Pod górę i w dół.

       Piękne muchomory,

       Nawet lisie nory.

  Wytrwale i cierpliwie,

  Podziwialiśmy kolorowe liście i zielone igliwie.

  Szukaliśmy darów lasu,

  Mieliśmy na to dużo czasu.

  Jest! Piękny kapelusz brązowy,

  Mamy nadzieję, że bardzo zdrowy.

  Udało się nam to grzybobranie,

  a zwłaszcza po lesie wesołe hasanie.

  Grzybobranie - Obrazek 2

  (27.09.2018 r.)

 • Poznajemy nasza historię

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć