• Rekolekcje Franciszkańskie dla dzieci

   

  Rekolekcje Franciszkańskie dla dzieci - Obrazek 1

  Rekolekcje Franciszkańskie dla dzieci - Obrazek 2

 • Grzybobranie

  Grzybobranie - Obrazek 1     Nasze czwartkowe grzybobranie,

       W lesie zamieniło się w poszukanie.

       Chodzimy tam i tu,

       Pod górę i w dół.

       Piękne muchomory,

       Nawet lisie nory.

  Wytrwale i cierpliwie,

  Podziwialiśmy kolorowe liście i zielone igliwie.

  Szukaliśmy darów lasu,

  Mieliśmy na to dużo czasu.

  Jest! Piękny kapelusz brązowy,

  Mamy nadzieję, że bardzo zdrowy.

  Udało się nam to grzybobranie,

  a zwłaszcza po lesie wesołe hasanie.

  Grzybobranie - Obrazek 2

  (27.09.2018 r.)

 • Poznajemy nasza historię

 • SZLAKIEM KASZUBSKICH NUT

            19 września „szkòłownice” z klas I, III i IV wybrali się na wycieczkę do Wejherowa. Zadaniem uczestników było odnalezienie poszczególnych elementów znanej kaszubskiej wyliczanki „Kaszëbsczi nótë”. Uczniowie korzystając z mapy odnajdywali poszczególne punkty, które jednocześnie pozwoliły lepiej poznać miasto. Po drodze było spotkanie z Remusem – bohaterem powieści kaszubskiej „Żëcé i przigòdë Remùsa”, z Jakubem Wejherem – założycielem  Wejherowa, na koniec plac zabaw i przepyszne lody.  Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

   

   

 • “Westerplatte - znajdź klucz do historii”

  “Westerplatte - znajdź klucz do historii” - Obrazek 1             Dnia 18 września 2018 roku uczniowie z klas II, III i IV uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w wycieczce na Westerplatte. Głównym celem wyjazdu na teren dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej był udział w grze terenowej “Westerplatte - znajdź klucz do historii” organizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczniowie mieli za zadanie rozszyfrować treść tajnej depeszy nadanej przez głównego dowódcę obrony mjr H. Sucharskiego. Podpowiedzi znajdowali w historycznych zagadkach i zadaniach. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością pracy z mapą oraz szeregiem innych sprawności, takich jak: rzut granatem do celu, zakładanie opatrunku, rozpoznawanie i nazywanie okrętów wojennych, żołnierską musztrą. Czekała na nie również dodatkowa atrakcja - przejazd drezyną historyczną trasą kolejową na terenie dawnej składnicy. Każde prawidłowo wykonane zadanie było punktowane otrzymaniem fragmentu hasła, którego rozwiązanie gwarantowało ukończenie gry. Wszystkie grupy zaliczyły zadania i ukończyły grę. Po czym wszyscy udali się na nabrzeże, aby podziwiać polskie morze i oddać hołd pomordowanym w czasie wojny przy Pomniku Obrońców Wybrzeża.


   

 • Wëbiéranié bùlëw

             14 września uczniowie klasy I i II, którzy uczęszczają na zajęcia języka kaszubskiego z wielkim zapałem zbierali „bùlwë”. Pogoda była przepiękna, dzieci spisały się na medal. Po zakończeniu pracy czekało na nich ognisko z kiełbaskami oraz przepyszne babeczki. Serdecznie dziękujemy państwu Jankowskim za udział w  przygotowaniach i okazaną pomoc przy zorganizowaniu zajęć.

 • SKO-wicze w Banku

             19 września członkowie SKO zwiedzili Bank w Wejherowie. Pani Żaneta Jóźwiak ciekawie opowiadała o pracy bankowca, oprowadziła po banku. Każdy miał możliwość usiąść w fotelu dyrektora, obejrzeć „mówiącą szafę”. Pani kierownik pokazała pierwszą skarbonkę PKO, opowiedziała o zabezpieczeniach na banknotach. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał upominek.

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Dnia 14.09.2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

  Do udziału w wyborach zgłosiło się 7 kandydatów z kl. IV-VIII: Brzozowska Agnieszka, Bużan Marika, Konkel Zuzanna, Łaga Łucja, Miotk Dominika, Stenka Nikodem oraz Wicka Alicja.

  W skład szkolnego Samorządu Uczniowskiego wchodzą 3 uczniowie, którzy uzyskali największą ilość głosów. Są nimi:

  1) Agnieszka Brzozowska – przewodnicząca

  2) Dominika Miotk - zastępca

  3) Nikodem Stenka – skarbnik

  Członkami szkolnego Samorządu Uczniowskiego zostają również wszyscy przewodniczący z kl. I-VIII, tj:

  - Klaudia Dosz – kl. I

  - Anita Lejkowska - kl. II

  - Justyna Grubba – kl. III

  - Małgorzata Domarus – kl. IV

  - Natalia Kos – kl. V

  - Filip Matysiak – kl. VI

  - Wiktoria Cymann – kl. VII

  - Mateusz Stenka - kl. VIII

   

  Opiekunowie SU:

  Monika Hrycyk

  Emilia Trepczyk

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Dnia 13 września 2018 roku o godz. 16:00

  odbędzie się  ZEBRANIE  DLA  RODZICÓW

   

  SERDECZNIE  ZAPRASZAMY 

 • RAJD ROWEROWY

  Dnia 11 września korzystając z ładnej pogody, udaliśmy się na wycieczkę rowerową. Trasa przebiegała przez Zęblewo, Różny Dąb, Będargowo.  W Różnym Dębie zatrzymaliśmy się, aby oddać hołd przy pomniku ofiar II wojny światowej. Następnie udaliśmy się na piknik. W drodze powrotnej do szkoły słuchaliśmy kaszubskiej muzyki. Czas szybko płynął, rajd rowerowy musiał się zakończyć. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce udamy się na kolejny równie ekscytujący jak ten.

   

   

  Wiktoria, Kasia, Zuzia, Nikodem i Maciek - uczniowie klasy V
   
 • UBEZPIECZENIE

  Ważny komunikat dla Rodziców dotyczący ubezpieczenia NNW Szkolne


  Szanowni Rodzice,

  Niniejszym informujemy, iż w roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła postanowiła nie decydować o wyborze oferty grupowego ubezpieczenia NNW, tzw. NNW szkolne. Nie znaczy to jednak, że kwestie bezpieczeństwa uczniów są nam obojętne.

  Spośród ofert ubezpieczenia NNW Szkolnego, jakie otrzymaliśmy od różnych Towarzystw, za najbardziej korzystne uznaliśmy indywidualne ubezpieczenie NNW z oferty AXA UBEZPIECZENIA TUiR S.A. dostępne na stronie www.bezpieczny.pl (zakładka Dziecko). Brak decyzji o ubezpieczeniu grupowym pozwala nam na pozostawienie Rodzicom niezależności w wyborze ubezpieczenia dostosowanego do jego oczekiwań, preferencji
  i potrzeb.

  Z tego względu polecamy skorzystanie z portalu Bezpieczny.pl, gdzie Rodzic spośród
  6 wariantów ubezpieczenia może wybrać zakres i składkę, które najbardziej odpowiadają jego oczekiwaniom. Dodatkowo, jako placówka otrzymaliśmy specjalny link umożliwiający Państwu zakup indywidualnego ubezpieczenia z 10% zniżką, przez co jest ono tańsze niż ubezpieczenie grupowe.

  https://bezpieczny.pl/96772

  Dodatkowym atutem oferty Bezpieczny.pl jest możliwość - w ramach jednej polisy - ubezpieczenia wszystkich swoich dzieci, będących w różnym wieku i na różnym etapie nauczania, uczęszczających do innych placówek, z możliwością wybrania dla każdego z nich innego wariantu ubezpieczenia.

  Przy zakupie ubezpieczenia na portalu Bezpieczny.pl zachęcamy do skorzystania
  z powyższego linku lub własnoręcznego wpisania przy zakupie dedykowanego Kodu Opiekuna………96772………………………….., obie te opcje gwarantują uzyskanie 10% rabatu od składki na wszystkie ubezpieczone dzieci.

  W sprawie wszelkich pytań czy wątpliwości odnośnie ubezpieczeń na portalu Bezpieczny.pl prosimy o kontakt z wybranym opiekunem.

  Info_o_NNW_obejmuje_nie_obejmuje(1).pdf

  OWU_TAB.Uszcz.Operaje(1).pdf


   


   

 • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!

  9:00 msza święta w kościele

  10:00 apel w sali świetlicy szkolnej

  10:30 spotkania z wychowawcami klas

  Do zobaczenia!  smiley

 • WAKACJE!!!

  WAKACJE!!! - Obrazek 1     WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM ŻYCZYMY UDANYCH,

        PEŁNYCH PRZYGÓD I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

        MIŁEGO ODPOCZYNKU oraz SZCZĘŚLIWEGO POWROTU DO SZKOŁY!

                                                    Dyrektor i Grono pedagogiczne 

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

                             Uroczyste zakończenie roku szkolnego - Obrazek 1

 • Ale to już było…

     Ale to już było… - Obrazek 1     Ale to już było… - Obrazek 2

    Podsumowując rok szkolny 2017/ 2018 warto wspomnieć dwa wspaniałe wyjazdy w ramach języka kaszubskiego.
  Pierwszy to wycieczka do Lęborka. Mieliśmy możliwość poznać niezwykłe eksponaty tamtejszego muzeum, które gromadzi zbiory z zakresu archeologii, historii, etnografii, sztuki dawnej i współczesnej Lęborka i regionu. Obejrzeliśmy najpierw film pt. „Lębork – system obronny średniowiecznego miasta” o początkach miasta i regionu. Potem zwiedzaliśmy muzeum. Byliśmy m.in. w sali poświęconej historii telewizji i pierwszych odbiorników telewizyjnych u Paula Nipkowa, a także we wnętrzu mieszkalnym chaty kaszubskiej z przełomu XIX I XX wieku. 
           Podziwialiśmy też zabudowę Starego Miasta: mury miejskie, fortyfikacje, uliczki, baszty. Następnie udaliśmy się do kina na film pt. ‘Paddington 2”.Potem na posiłek do „Maka”.A na koniec coś dla ducha. W kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła  w kościele, wypełnionym po brzegi, mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu Macieja Miecznikowskiego, który jest muzykiem, wokalistą, autorem piosenek, a pochodzi z pobliskiego Pobłocia. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania. Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Wracaliśmy zadowoleni do naszych domów.
          Drugą wycieczką, którą często wspominamy była Jastrzębia Góra i Władysławowo z noclegiem. W piątek po przyjeździe do Jastrzębiej Góry zakwaterowaliśmy się w pokojach. Potem była kolacja. A po późnej kolacji spacer z latarkami nad morze. Było to niesamowite przeżycie, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników – uczniów klasy I. Nie lada niespodziankę przygotowały pani Ania i pani Beata na plaży dla dwóch uczniów, którzy obchodzili swoje urodziny. Było tradycyjne „Sto lat” i świeczki urodzinowe. 
         Następnego dnia od wczesnego rana przygotowywaliśmy się do gry terenowej. Plan był taki: przemarsz plażą do Władysławowa z zaliczeniem ważnych punktów po drodze: m.in. „Gwiazdy Północy”, latarni morskiej w Rozewiu, czy wąwozu w Chłapowie. Wędrówka była długa, ale nikt nie narzekał. Podziwialiśmy nasz Bałtyk, morskich wędkarzy, ptactwo, roślinność, ukształtowanie terenu- klify, a nawet rodzaje plaży. Było też połączenie „na żywo” uczestników projektu „Mistrzowie Kodowania” Magiczny ze swoim mentorem.
         Kiedy wreszcie dotarliśmy do Władysławowa byliśmy zmęczeni, ale dumni z pokonanej trasy i wykonanych zadań. Ale to nie był jeszcze koniec. Czekał na nas Dom Rybaka. Weszliśmy na wieżę widokową i podziwialiśmy z góry Półwysep Helski i Zatokę Pucką. Byliśmy też na wystawie motyli z różnych stron świata. Potem była jeszcze zabawa na wystawie „Magiczny zawrót głowy”- iluzje optyczne, dziwne obrazy i zabawne triki. Żeby tam się dostać trzeba było przejść przez Gabinet Śmiechu z 13- lustrami. No i na koniec jeszcze pamiątki. Potem poszliśmy do nadmorskiej restauracyjki, żeby zjeść coś ciepłego i napić się.
         Ostatnim punktem programu tego wyjazdu była Aleja Gwiazd Sportu oraz pomnik „Korona Himalajów”, na którym znajduje się nazwisko Kingi Baranowskiej naszej himalaistki pochodzącej z Łebna. Widzieliśmy też pomnik Antoniego Abrahama, który był kaszubskim działaczem, patriotą i całe swoje życie poświęcił walce o Ojczyznę. Na koniec jeszcze lody. Zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń wracaliśmy do domu.

  Danuta Kobiela

 • I POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

  I POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH - Obrazek 1            Dnia 15 czerwca 2018 r. w Lini odbyły się I Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. 10 – osobowa drużyna, do której należą nasze uczennice: Dominika Bojka, Agnieszka Brzozowska, Olimpia Bulczak, Karolina Kiedrowska, Ania Kosznicka oraz Dominika Miotk zajęły:

  • I miejsce w Sztafecie Pożarniczej w grupie dziewcząt od 10 -16 lat;

  • I miejsce – Musztra

  • w klasyfikacji ogólnej II miejsce.

  Drużyna ćwiczyła pod bacznym okiem druhów OSP Łebno.

                              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Mecz nauczyciele kontra uczniowie

                             Mecz nauczyciele kontra uczniowie - Obrazek 1

 • Projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła"

  Projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła" - Obrazek 1

 • DZIEŃ KIBICA W NASZEJ SZKOLE !!!

                        DZIEŃ KIBICA W NASZEJ SZKOLE !!! - Obrazek 1

 • Bezpieczne wakacje

   Bezpieczne wakacje - Obrazek 1Badania wykazują ,że największym zagrożeniem dla naszych dzieci są:

  wypadki komunikacyjne

  utonięcia

  dlatego warto zajrzeć na podane niżej strony internetowe:

  https://mswia.gov.pl/download/1/11816/BezpiecznaWoda.pdf

  http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez/65848,Bezpiecznie-nad-woda.html

  https://116111.pl/napisz

                                                                                                                           pedagog Bożena Witczak

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć