Sobota 24.07.2021

e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl

Motto naszej szkoły:

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

• - Zabawy na ,,dmuchańcach";

- Zabawy w sali;

- Dzień Ojca - wykonanie krawatów dla taty;

- Zabawy na placu zabaw;

- Zakończenie roku szkolnego.

• 25.06 zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. W sali sportowej odbyło się rozdanie nagród za wyniki w nauce, a także pożegnanie nauczycielki języka polskiego, Pani Elżbiety Smoły, która odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Rozstaliśmy się również z klasą VIII. Życzymy Wam jak najwięcej sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celów.

Natomiast wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom, życzymy, udanego i bezpiecznego wypoczynku.

• Z naszej szkoły wzięło udział 14 uczniów z klasy II, III, IV, VI i VIII. Wykazali się ogromną wiedzą na temat przeczytanej lektury. Potrafili odpowiedzieć na bardzo szczegółowe pytania.

Osoby, które zdobyły największą ilość punktów i zostały wyróżnione przez organizatorów Wielkiego Maratonu Czytelniczego:

• w kat. klas II – III – Lena Waldowska

• w kat. Kl. IV-VI – Agata Malinowska

• w kat. VII - VIII – Agata Krampa i Andżelika Miotk

Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

• 22 czerwca br uczniowie klasy ósmej przedstawili się na ostatnim apelu w tej szkole, w jednakowych czerwonych bluzkach i czarnych spodniach chłopcy, a dziewczęta w czarnych spódniczkach. W przemówieniu skierowanym do dyrektora, rady pedagogicznej, pracowników szkoły i rodziców uczeń Ksawery Czoska wyraził ogromne podziękowania za trud wniesiony w pracę pedagogów i bezpieczeństwo nad którym czuwał pan Dyrektor. Następnie wszyscy uczniowie klasy 8 po kolei składali słowa wdzięczności i cierpliwości każdemu nauczycielowi, rodzicom i pracownikom szkoły wręczając kwiatek. Wychowawca w osobie p. Ela Smoła otrzymała od każdego swego wychowanka różę i upominek. Sama też ofiarowała każdemu uczniowi upominek i życzenia. Wszyscy wzruszeni takim stanem wydarzeń pospieszyli z ostatnim punktem apelu i zaprezentowali się w tańcu Polonez. Jeśli tylko chcą to potrafią - i tak pięknie zatańczyli POLONEZA, który zakończył oficjalną część apelu. Uczennica Andżelika Miotk w imieniu uczniów i rodziców zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Podczas biesiadowania pięknym akcentem uczniowie zaśpiewali wszystkim STO LAT i poczęstowali tortem. Po konsumpcji uczniowie rozpoczęli zabawę taneczną, która trwała do 18.00. Dzień ten był bogaty w wydarzenia, których się nie zapomina.

• 21 czerwca odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia I etapu edukacji. Program składał się z IV części: I - Wspomnienia, podczas której trzecioklasiści wspominali swoją szkolną historię, II - podziękowania, podczas której dziękowali nauczycielom i rodzicom, III część - Marzenia o przyszłości - tutaj przedstawili scenki ilustrujące, jak wyobrażają sobie swoją przyszłość oraz IV - To już jest koniec - podczas której uczniowie otrzymali pamiątkowe Dyplomy Ukończenia III Klasy, prezenty od wychowawcy i kolegów z klasy II. Na koniec odbył się słodki poczęstunek dla zaproszonych gości.

• 17 czerwca to data długo wyczekiwana przez uczniów klasy III. W tym dniu pojechaliśmy na wymarzoną wycieczkę do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy m. in. Dom do góry nogami, bunkier, Dom Sybiraka, kościół. Zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, największy koncertujący fortepian i pomnik niedźwiadka Wojtka. Oprócz tego wypiekaliśmy chleb, który pod koniec dnia każdy zabrał ze sobą do domu. Największą atrakcją była wizyta w Parku Linowym. Zmierzyliśmy się tam ze swoimi słabościami, ale wszystkim udało się pokonać wybraną trasę. Na koniec wycieczki zdobyliśmy jeszcze wieżę widokową na szczycie najwyższego wzniesienia na Kaszubach – Wieżycy.

• 16 czerwca klasy 0A, I i II wybrały się na wycieczkę edukacyjną do ZOO. Pogoda dopisała. Zwierzęta pięknie zaprezentowały się dzieciom. Chętnie pozowały do zdjęć.

Po długiej wycieczce nadszedł czas na małe „co nieco”. Wszyscy wrócili bezpiecznie do domu, pełni bogatych wrażeń.

• Dnia 10 czerwca br klasa 8 wraz z wychowawcą i opiekunem wyjechali na wycieczkę, która przebiegała w trzech etapach. Pierwszym docelowym punktem, była wizyta w kinie Helios w Gdyni, gdzie uczniowie obejrzeli film Krudowie 2. Następnie po małym posiłku udaliśmy się do Rumi na trampoliny, tam pełni zapału przystąpili do zabawy, która trwała godzinę. Zadowoleni udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na lody. Dzieci nadal żywiołowe czekały na kolejny i już ostatni punkt wycieczki jakim była wizyta w Bolszewie na kręglach. To był strzał w dziesiątkę, uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń, uśmiechnięci powrócili do Łebna.

• Dnia 31 maja br uczniowie klasy 4 w przebraniach postaci baśniowych uczestniczyli na lekcjach j. polskiego. Tego dnia w kolorowych strojach zaprezentowali się swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas I - III. Dzieci zgadywały kim dana postać jest (z jakiej baśni). Ten poniedziałkowy dzień był bardzo kolorowy, radosny i przyniósł również uśmiech na twarzach młodszych dzieci, które znały te postacie.

e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl