Sobota 27.07.2024

Motto naszej szkoły:

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W piątkowy poranek 21 czerwca uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się, aby podziękować za mijający rok szkolny 2023/2024.

Pan dyrektor w asyście poszczególnych wychowawców klas wręczył nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Tegorocznym absolwentom zostały wręczone dyplomy oraz pamiątkowe książki.

Dyrektor szkoły, Pan Łukasz Kwidziński zakończył trzynastoletni okres pełnienia swojej funkcji. Od uczniów usłyszał następujące słowa podziękowania:

"Drogi Panie Dyrektorze,

• W środę 19 czerwca klasa ósma pod opieką wychowawczyni udała się na Paintball Ranczo do Częstkowa.

Po oficjalnym pożegnaniu wszystkich pracowników, koleżanek i kolegów ze szkoły przyszedł czas na zabawę. Tegoroczni absolwenci postanowili spędzić aktywnie ostatnie godziny z klasą z "podstawówki". Ubrani w mundury i maski ochronne przystąpili do gry. Wcześniej Pan Andrzej przedstawił regulamin i zasady bezpieczeństwa.
    Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Po zaciętej rywalizacji wszyscy zmęczeni, ale z szerokimi uśmiechami na twarzach zasiedli do poczęstunku. Były kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i pyszne ciasto przygotowane przez mamy. Młodzież jednogłośnie oświadczyła, że paintball był wspaniałą alternatywą dla dyskoteki na zakończenie szkoły podstawowej.

• W środę 19 czerwca 2024 roku klasa ósma świętowała zakończenie edukacji w szkle podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru klasie siódmej. Potem były wspomnienia, podziękowania i chwile wzruszenia. Po części oficjalnej absolwenci zaprezentowali swoje umiejętności teatralno - wokalne.

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1- 8. Każda klasa ma swoją kategorię. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów. Znane są wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon.

Laureaci:

Matematyka klasa 1

Tymoteusz Roda - 6 miejsce

Tymon Stenka - 9 miejsce

Matematyka klasa 3

Alan Kamer - 5 miejsce

Eliza Waldowska - 5 miejsce

Grzegorz Lisius - 6 miejsce

Kamil Bojanowski - 7 miejsce

Zuzanna Bojke - 8 miejsce

Magdalena Szweda - 10 miejsce

Gratulujemy!

• W dniu 18.06.2024 r. uczniowie i nauczyciele SP Łebno uczestniczyli w Międzynarodowej Akcji ,,Czytanie na Polanie". Dzieci przyniosły swoje ulubione książki i w blasku słońca oraz na piknikowych kocach czytali wspaniałe opowieści, opowiastki, opowiadania. Czytali zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim. Na koniec akcji zrobiliśmy klasowe zdjęcia z książkami. Był to wspaniały relaks dla duszy i ciała na świeżym powietrzu. Polecamy #czytanienapolanie .

• W poniedziałek 17 czerwca odbył się apel z okazji zakończenia I etapu edukacji. Liski przedstawiły krótki program artystyczny. Klasa trzecia pięknie się zaprezentowała. Był taniec, wierszyki i piosenki. Uczniowie podziękowali rodzicom i nauczycielom wręczając słodkie kwiatuszki. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora szkoły pamiątkowych dyplomów. Każdy trzecioklasista otrzymał niezbędnik czwartoklasisty oraz album – prezent od rodziców. Na koniec koledzy i koleżanki z drugiej klasy pożegnały Liski wierszykiem i małym upominkiem. Po uroczystości był ostatni wspólny poczęstunek. Było miło, wesoło i sympatycznie.

• WIELKI MARATON CZYTELNICZY - PODSUMOWANIE

Tegoroczna edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2023/24 - Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dobiegła końca. Wzięło w nim udział 8364 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 11 województw: Dolnośląskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Mazowieckiego, Podkarpackiego, Pomorskiego, Śląskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego.

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz po weryfikacji wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała XII edycji WMC SPOTKACIE NOWYCH PRZYJACIÓŁ 122 tytuły laureata, 110 tytułów finalisty oraz 149 wyróżnień.

• 5 czerwca Liski udały się na wycieczkę do zaczarowanego miejsca:) do Czarogrodu. Dzień pełen wrażeń, zabawy i radości. Mnóstwo atrakcji, relaksu i odpoczynku. Świat zwierząt, zieleni i baśni. Czego chcieć więcej. Zmęczone, ale zadowolone Liski wróciły do domu.

Serdecznie pozdrawiamy p. Grażynę naszego Gościa:)

Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie wycieczki!