Partnerzy   

Niedziela 04.06.2023

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04
liczba odwiedzin: 588837

Motto naszej szkoły:

       

 Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; 
      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

                                  św. Jan Paweł II

Aktualności

 • 19 maja 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Matki. Dzieci z klas 0-3 z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych i tanecznych. Po wspaniałych występach dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione upominki i laurki.

 • Dnia 18.05.2023 dzieci z klas II i III, uczęszczające na zajęcia z języka kaszubskiego, wzięły udział w„północce” w szkole, która trwała od godz.16.00 do 24.00.

  Spotkanie rozpoczęliśmy od pomalowania desek pod prace decupage, potem było pieczenie gofrów, zabawy ruchowe i zabawy ze śpiewem. Punktem kulminacyjnym była pizza. Po zapadnięciu zmroku wybraliśmy się na nocne podchody w lesie. Uczestnicy wykonali również podstawkę decupage dla mamy. Na zakończenie były kalambury i karaoke. Tuż po północy, zmęczeni ale szczęśliwi powróciliśmy do domów.

 • W dniu 18 maja 2023 roku klasa 5 wzięła udział w Warsztatach Czytelniczych w Bibliotece Publicznej w Łebnie pt: "Spotkanie z kulturą japońską".

 • Czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XV edycji konkursu ekologicznego - konkursie fotograficznym pt. „Rady na odpady”. Wszystkie cztery zdjęcia zostały nagrodzone.

  W kategorii klas IV-VI:

  1 miejsce zdobył Filip Stolc z kl. V: zdjęcie - „Nasz superbohater Kompostownik”

  2 miejsce zdobyła Lena Waldowska z klasy V: zdjęcie - „Bananowe wsparcie”.

  W kategorii klas VII-VIII:

  3 miejsce zdobyła Zuzanna Stolc z kl. VII: zdjęcie - „Zgrana para to słoik sklepowy i domowe przetwory”

 • Dnia 12 maja 2023 roku odbyła się wycieczka uczniów z klasy 6 i 7 do Ekodoliny w Łężycy. Dzieci miały okazję zobaczyć, co dzieje się z różnego rodzaju odpadami i poznały główne zasady gospodarowania nimi:

  1. Zapobiegaj powstawaniu odpadów

  2. Użyj ponownie

  3. Segreguj odpady

 • Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Szemud do wspólnego świętowania otwarcia nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Szemudzie połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

  Obchody rozpoczną się 13 maja, w najbliższą sobotę Mszą Świętą w kościele parafialnym w Szemudzie o godz. 14.00.

  Dalsza część uroczystości odbędzie się na ulicy Samorządowej 3 przy nowej remizie OSP w Budynku Służb Mundurowych pod nazwą „Rodzinny Piknik Bezpieczeństwa". Dla uczestników organizatorzy zapewniają grochówkę strażacką oraz zabawy dla dużych i małych np. dmuchańce, trampoliny i eurobungee. Imprezę uświetni DJ Baron muzyką i tanecznymi zabawami dla dzieci. Do tego wiele, wiele innych atrakcji!

 • 9 maja to kolejny dzień w którym propagowaliśmy postawy patriotyczne do naszej ojczyzny Polski. W Dniu Unii Europejskiej świętowaliśmy pokój i jedność w Europie. W tym celu uczniowie wykonali flagi Polski. Nadrzędnym założeniem obchodów tego dnia było propagowanie patriotyzmu do naszej ojczyzny Polski, by uczniowie nie tylko zdawali sobie sprawę z tego, że są Europejczykami ale by również wiedzieli o tym, co ich odróżnia od innych narodów.

 • 8 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny, wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski, a następnie wysłuchali najważniejszych faktów dotyczących tego wydarzenia przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. R. Hennig.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć