Partnerzy   

Niedziela 27.05.2018

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

liczba odwiedzin: 169217

Motto naszej szkoły:

       

 Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; 
      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

                                  św. Jan Paweł II

Aktualności

 •           21 maja klasy I – III, w tym uczestnicy Projektu 3.2.1.Start wybrali się na wycieczkę edukacyjną do ZOO. Pogoda dopisała. Dzieci widziały około 200 różnych gatunków zwierząt, które się pięknie dzieciom zaprezentowały:) Po długiej wycieczce nadszedł czas na małe „co nieco”. Wszyscy wrócili bezpiecznie do domu, pełni bogatych wrażeń.

 • Kaszubski Wiec - Obrazek 1           Po raz trzeci mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kaszubach Kaszubski Wiec, który odbył się 17. 05. 2018 w Szkole Podstawowej w Borkowie. W konkursie wzięło udział 67 uczniów z sześciu powiatów: bytowskiego, chojnickiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego i wejherowskiego.

             Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy siódmej – Agnieszka Brzozowska, Natalia Czaja, Dominika Bojka i z klasy VI Patrycja Czaja.

             Poziom konkursu jak co roku, był bardzo wysoki. Nie udało nam się wywalczyć miejsca ale i tak jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy zmierzyć swoje umiejętności, stając wśród najlepszych i w niezwykle miłej atmosferze pogłębiać i utrwalać swoją wiedzę z zakresu geografii, historii, literatury oraz kultury i sztuki ludowej Kaszub.

 •          Czy znasz tę baśń? - Obrazek 116 maja reprezentantki klasy III Marta Malotka i Amelia Bach wzięły udział  w III Wojewódzkim Konkursie Czytelniczy „Czy znasz tę baśń?” dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa pomorskiego w Częstkowie.

            Uczestniczki musiały wykazać się znajomością Legend kaszubskich autorstwa Janusza Mamelskiego. Po długiej i emocjonującej walce dziewczynki zajęły II miejsce. GRATULUJEMY!!!

 •      Rajd rowerowy - Obrazek 1Uczniowie klasy VII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego 17 kwietnia 2018 roku wzięli udział w rajdzie rowerowym. Celem wyjazdu było poznanie miejsc związanych z II wojną światową oraz historią tragedii na Różnym Dębie, a także walorów krajobrazowych okolicy Łebna.
       Najpierw udaliśmy się na miejscowy cmentarz, gdzie przy grobowcu zamordowanych zapaliliśmy znicz i pomodliliśmy się. Potem pojechaliśmy do pomnika na Różnym Dębie - miejsca tragedii z 20 czerwca 1944 roku. Tam poznaliśmy historię tego miejsca i wydarzeń z nim związanych.
       Po drodze zatrzymaliśmy się na krótki piknik. Wracaliśmy do domu drogą przez Będargowo, w pobliżu grodziska podziwiając piękne krajobrazy. Wszyscy byli zadowoleni, chociaż po drodze mieliśmy małe problemy techniczne z rowerami. 
              Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowały panie Anna Waldowska i Danuta Kobiela.

 •           Drużynowe biegi przełajowe - Obrazek 1 6 kwietnia, w Szemudzie zorganizowane zostały coroczne drużynowe biegi przełajowe. Na zawodach różne roczniki reprezentowało aż 22 dzieci z naszej szkoły. W biegu rocznika 2007-2008 wystąpili: Kos Natalia, Miotk Andżelika, Lis Martyna, Trzebiatowska Weronika oraz Dosz Dominik. Roczniki 2005 i 2006 reprezentowali Okrój Paweł, Czaja Adam, Trocki Jakub, Gruba Patryk, Miotk Dominika, Kosznicka Anna, Lis Wioleta oraz Czaja Patrycja. W najstarszej kategorii wiekowej pobiegli: Szodrowski Adam, Labudda Maciej, Bużan Konrad, Trocki Kacper, Bojka Dominika, Gruba Amelia, Bulczak Olimpia, Kiedrowska Karolina i Brzozowska Agnieszka.

 •            We wtorek 8 maja w ramach lekcji języka kaszubskiego, udaliśmy się na wycieczkę do Wejherowa. Celem wycieczki było poznanie bogatej historii grodu założonego przez Jakuba Wejhera oraz innych ciekawych obiektów związanych z naszym regionem.

            Jednym z niezwykłych miejsc jakie mieliśmy okazję podziwiać, była Kalwaria Wejherowska. Pani przewodnik bardzo szczegółowo i barwnie przekazała nam wiele informacji związanych z historią tego pięknego zakątka Kaszub. Następnie przeszliśmy Szlakiem Nut Kaszubskich na dawny cmentarz ewangelicki. Kolejną atrakcją był czas spędzony na placu zabaw, gdzie była przerwa na posiłek.

 •           Z wizytą w bibliotece - Obrazek 1Dnia 7 maja 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II obejrzeli spektakl pt.: „Baśń o rycerzu bez konia”. Głównymi bohaterami tej baśni były lalki – marionetki. Za animację tych lalek był odpowiedzialny pan Marcin Marzec – lalkarz, marionetkarz z Teatru Barnaby. Było to zabawne przedstawienie o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się na wzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja oraz strasznego smoka. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Na koniec mali widzowie nagrodzili animatora gromkimi brawami i w doskonałych humorach wróciły do szkoły.

 •               Spotkanie ze strażakami - Obrazek 17 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebnie. Spotkanie miało na celu utrwalenie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dzieci poznały zadania i obowiązki z jakimi na co dzień borykają się strażacy. Nasi uczniowie mieli też okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka i zapoznać się z podstawowym sprzętem ratowniczym. Wielką atrakcją było sprawdzenie swoich sił, zakładając na plecy butlę tlenową. Uczestnicy spotkania nauczyli się też korzystać z maski tlenowej i kołnierza ortopedycznego.

 •      Warsztaty terenowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - Obrazek 1 25 kwietnia 2018 roku Rada Pedagogiczna na czele z panem Dyrektorem wzięła udział w szkoleniu pt. „Warsztaty terenowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”, które przeprowadził doświadczony specjalista w dziedzinie ratownictwa medycznego z Fundacji Credu Rafał Ziółkowski. Każdy z uczestników szkolenia miał okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na trzech fantomach (niemowlęcia, dziecka i osoby dorosłej). Dowiedzieliśmy się, :

  • jakie są procedury udzielania pierwszej pomocy: co wolno, czego nie wolno i co trzeba robić;

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA - Obrazek 1             Dnia 7 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Łebnie uczniowie klasy I złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez panią Marię Chustak na Czytelnika tejże Biblioteki. Każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę i słodki upominek.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć