Poniedziałek 19.02.2018

e-mail: szkola.lebno@wp.pl

Motto naszej szkoły:

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

•       Dnia 13 lutego br w naszej szkole odbył się bal karnawałowo- walentynkowy.

Uczniowie klas IV - VII bawili się w rytmach piosenek, które wcześniej zostały wylosowane, a dokładniej, każda piosenka miała w swych słowach ukryte kolory.                                                                    Przy wspaniałej muzyce dzieci rozpoczęły zabawę, podczas której przewodnicząca samorządu uczniowskiego rozdawała  pocztę walentynkową. Każda  klasa przedstawiła swój uklad taneczny i piosenkę. Wszyscy chętnie włączyli się do zabawy i pięknie się zaprezentowali, a szczególne wyróżnienie otrzymała klasa V.

•        Dnia 26 stycznia 2018 r. odbył się finał XIII POMORSKIEGO KONKURSU KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z "Zerówki": Sara Bojke, Rozalia Jankowska i Lena Waldowska oraz Nikodem Bladowski  - uczeń klasy IV. Uczestników było bardzo dużo. Nikodem Bladowski w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce

Następnego dnia nasi "konkursowicze" swoim śpiewem uświetnili 25 rocznicę powstania Klubu ZKP w Łebnie. Otrzymali wielkie brawa, podziękowanie oraz upominki.

• 19 lutego 2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I szkoły podstawowej. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2018/2019.

Terminy_rekrutacji_-_przedszkole(1).pdf

Terminy_rekrutacji_-_klasa_I_SP(1).pdf

•    "Drzwi otwórzcie kolędnikom, niech tradycja dalej trwa.

Drzwi otwórzcie kolędnikom - hej kolęda, kolęda".

Ze śpiewem na ustach, przy dźwiękach instrumentów grupa kolędników z naszej szkoły odwiedzała we wtorek - 23 stycznia domy mieszkańców Łebna. Uczniowie przebrani za tradycyjne postacie kolędnicze przedstawiali bogaty program artystyczny. W zamian  za to, otrzymywali od odwiedzanych pieniążki i słodycze. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie.

•             Informacja o wizycie kolędników z naszej szkoły w ratuszu, ukazała się na stronie Prezydenta Miasta Wejherowa:

•           Uczniowie klasy I i III brali udział w lekcji prowadzonej przez strażaków OSP ŁEBNO p. Grzegorza Miotk i p. Krystiana Waldowskiego. W  trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych oraz ze sprzętem do gaszenia pożarów. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm i umundurowanie strażackie oraz wsiąść do wozu strażackiego. Na koniec uczniowie wręczyli podziękowanie i wrócili do szkoły wzbogaceni nowymi wiadomościami.

•

Uczniowie klasy I wykorzystali dobroć białej Pani Zimy. Świetnie bawiły się na śniegu. Zjeżdżały na sankach, lepiły bałwany, budowały  igloo. Nie zabrakło śniegowych aniołów i tradycyjnej bitwy na śnieżki.

Anna Waldowska

•            Dnia 26 stycznia 2018 r. klasa V wraz z wychowawcą i p. I Hallman udały się do Wejherowa. Celem naszego wyjazdu integracyjnego, była poprawa relacji między uczniami, wspólne rozmowy i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami przy posiłku. Wyjazd autobusem z Łebna nastąpił ok 9:00, a ok 9:45 byliśmy na miejscu. Pierwszym miejscem, gdzie udaliśmy się był kościół „KLASZTOR” tam obejrzeliśmy wspaniały żłobek ruchomy, poznaliśmy wnętrze, które jest chlubą miasta bo tam w podziemiach spoczywają założyciel miasta Jakub Wejher i jego rodzina.

•

Dnia 23 stycznia 2018r w bibliotece, w Łebnie odbyło się spotkanie z pisarką Anną Czerwińską-Rydel. Do udziału w tym spotkaniu zostali zaproszeni uczniowie z klasy VI z naszej szkoły. Pani ciekawie, interesująco przedstawiała swoje utwory, krótko je charakteryzując. Dzieci dzielnie, z wielkim zaangażowaniem słuchały i zadawały bardzo ciekawe pytania autorce książek. Z bagażem nowych wiadomości autorskich i w radosnych nastrojach wróciły do szkoły.

Takie spotkania z „żywą” książką są lubiane przez uczniów i chętnie w nich uczestniczą.

e-mail: szkola.lebno@wp.pl