• BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

        Dnia 13 lutego br w naszej szkole odbył się bal karnawałowo- walentynkowy.

        Uczniowie klas IV - VII bawili się w rytmach piosenek, które wcześniej zostały wylosowane, a dokładniej, każda piosenka miała w swych słowach ukryte kolory.                                                                    Przy wspaniałej muzyce dzieci rozpoczęły zabawę, podczas której przewodnicząca samorządu uczniowskiego rozdawała  pocztę walentynkową. Każda  klasa przedstawiła swój uklad taneczny i piosenkę. Wszyscy chętnie włączyli się do zabawy i pięknie się zaprezentowali, a szczególne wyróżnienie otrzymała klasa V.

        Uwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek.

                                                                                                                                     Elżbieta  Smoła

 • FINAŁ XIII POMORSKIEGO KONKURSU KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE

         Dnia 26 stycznia 2018 r. odbył się finał XIII POMORSKIEGO KONKURSU KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE.

         Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z "Zerówki": Sara Bojke, Rozalia Jankowska i Lena Waldowska oraz Nikodem Bladowski  - uczeń klasy IV. Uczestników było bardzo dużo. Nikodem Bladowski w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce

        Następnego dnia nasi "konkursowicze" swoim śpiewem uświetnili 25 rocznicę powstania Klubu ZKP w Łebnie. Otrzymali wielkie brawa, podziękowanie oraz upominki.

                                    Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

 • Rekrutacja 2018/2019

  19 lutego 2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I szkoły podstawowej. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2018/2019.

  Terminy_rekrutacji_-_przedszkole(1).pdf

  Terminy_rekrutacji_-_klasa_I_SP(1).pdf

   

 • Hej kolęda, kolęda

     "Drzwi otwórzcie kolędnikom, niech tradycja dalej trwa. 

        Drzwi otwórzcie kolędnikom - hej kolęda, kolęda".

               Ze śpiewem na ustach, przy dźwiękach instrumentów grupa kolędników z naszej szkoły odwiedzała we wtorek - 23 stycznia domy mieszkańców Łebna. Uczniowie przebrani za tradycyjne postacie kolędnicze przedstawiali bogaty program artystyczny. W zamian  za to, otrzymywali od odwiedzanych pieniążki i słodycze. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie. 

 • Prezydent Miasta Wejherowa napisał o nas

              Informacja o wizycie kolędników z naszej szkoły w ratuszu, ukazała się na stronie Prezydenta Miasta Wejherowa:  

  https://www.facebook.com/KrzysztofHildebrandt/photos/pcb.586507805023340/586507455023375/?type=3&theater

 • Z wizytą w Straży Pożarnej

            Uczniowie klasy I i III brali udział w lekcji prowadzonej przez strażaków OSP ŁEBNO p. Grzegorza Miotk i p. Krystiana Waldowskiego. W  trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych oraz ze sprzętem do gaszenia pożarów. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm i umundurowanie strażackie oraz wsiąść do wozu strażackiego. Na koniec uczniowie wręczyli podziękowanie i wrócili do szkoły wzbogaceni nowymi wiadomościami.

  Anna Waldowska

 • Zabawy na śniegu

             

            Uczniowie klasy I wykorzystali dobroć białej Pani Zimy. Świetnie bawiły się na śniegu. Zjeżdżały na sankach, lepiły bałwany, budowały  igloo. Nie zabrakło śniegowych aniołów i tradycyjnej bitwy na śnieżki.

  Anna Waldowska

 • Wyjazd integracyjny do Wejherowa

             Dnia 26 stycznia 2018 r. klasa V wraz z wychowawcą i p. I Hallman udały się do Wejherowa. Celem naszego wyjazdu integracyjnego, była poprawa relacji między uczniami, wspólne rozmowy i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami przy posiłku. Wyjazd autobusem z Łebna nastąpił ok 9:00, a ok 9:45 byliśmy na miejscu. Pierwszym miejscem, gdzie udaliśmy się był kościół „KLASZTOR” tam obejrzeliśmy wspaniały żłobek ruchomy, poznaliśmy wnętrze, które jest chlubą miasta bo tam w podziemiach spoczywają założyciel miasta Jakub Wejher i jego rodzina.

            Następnie udaliśmy się na rynek, zrobiliśmy sobie zdjęcia i poszliśmy do RATUSZA. Widzieliśmy bogate i bardzo ciekawe pomieszczenia, w których były makiety miasta i kalwarii wejherowskiej. Na ogromne zainteresowanie zasługiwała sala, w której przedstawiono miasto Wejherowo w okresie międzywojennym. Osoba burmistrza Wejherowa Teodora Bolduana była bardzo interesująca, była tak pięknie skonstruowana, opowiadała o rozwoju miasta. Można było zrobić sobie wspólne zdjęcie i tak uczyniliśmy. Kolejnym punktem naszej wędrówki była KOLEGIATA, SZOPKA na rynku, czy PARK. Uwieńczeniem wspólnych wojaży była pizzeria „STARE MIASTO”. Tam zjedliśmy wspólnie pizzę i w radosnych nastrojach udaliśmy się w kierunku przystanku, wstępując jeszcze na ciepłą czekoladę do FILHARMONII.

                                                                           Zadowoleni wróciliśmy do domów.

                                                                                                                                   Elżbieta Smoła

 • Spotkanie autorskie w bibliotece w Łebnie

      

        Dnia 23 stycznia 2018r w bibliotece, w Łebnie odbyło się spotkanie z pisarką Anną Czerwińską-Rydel. Do udziału w tym spotkaniu zostali zaproszeni uczniowie z klasy VI z naszej szkoły. Pani ciekawie, interesująco przedstawiała swoje utwory, krótko je charakteryzując. Dzieci dzielnie, z wielkim zaangażowaniem słuchały i zadawały bardzo ciekawe pytania autorce książek. Z bagażem nowych wiadomości autorskich i w radosnych nastrojach wróciły do szkoły.

  Takie spotkania z „żywą” książką są lubiane przez uczniów i chętnie w nich uczestniczą.

  Czekamy na następne

  Elżbieta Smoła

 • „Inna” lekcja języka polskiego

  18 stycznia 2018 r. lekcje j. polskiego w klasie VII poprowadziły 2 uczennice tej klasy. Bardzo ładnie się przygotowały. Tematyka była znana a pod okiem nauczyciela i jego wskazówek dziewczynki bardzo „fajnie”, interesująco i starannie przygotowały materiały. Wykorzystały metaplan, burzę mózgów i pracę w grupach, która dała efekty, ponieważ koledzy czy koleżanki chętnie brali udział. Podsumowaniem lekcji były punkty, za które potem grupy otrzymały słodkości.

  Sądzę, że mogę lekcje utrwalające powierzać tym, którzy tak jak Ania czy Agnieszka się przygotują. Życzę powodzenia

  Elżbieta Smoła

   

 • W czwartek grupa kolędników z naszej szkoły odwiedziła Wejherowo.

            Przypominaliśmy o tradycji kolędowania, ugościli nas: Pani Dyrektor Filharmonii Kaszubskiej, Pani Starosta Gabiela Lisius,Pan Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Pan Roman Drzeżdżon zaprosił do rozrabiania w każdym pokoju Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

   Odwiedziliśmy też wejherowskie przedszkole. Dzieciaki były zachwycone. Przymierzały nasze czapki i dotykały diabelskie widły.

             https://www.facebook.com/powiatwejherowski/

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka

           

  Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki, 

  lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
  Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz

   i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
  Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

  po prostu kocham Cię ogromnie!”

   

   

  Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...

  21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku. To Dzień Babci i Dzień Dziadka.
  Wtedy możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz podziękować za to wszystko, co od nich otrzymujemy.

  Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowaliśmy w naszej szkole 22 stycznia 2018 r. Jak zwykle dziadkowie nie zawiedli i licznie przybyli na zaproszenie swoich kochanych wnucząt.
  Pod okiem nauczycieli dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III przedstawiły „Jasełka”, recytowały wiersze, składały życzenia, śpiewały piosenki i tańczyły.

  Były również czułe uściski i słodkie całusy.
  Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Nie kryli wzruszenia, podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. 

  Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek.
  Po uroczystości każda babcia i każdy dziadek obdarowani zostali dyplomem uznania.

  To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
  Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam,

  jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

   

 • *************************************************************************************************************************

  Uczniowie klasy II projektu

  stroje karnawałowe...

         

           Karnawał trwa, więc uczniowie klasy drugiej zabrali się za przygotowywanie strojów na bal. Jednak nie były to zwyczajne przebrania, ponieważ dzieci same dla siebie projektowały stroje wykonane z papieru, folii aluminiowej, czarno – białych gazet i worków na śmieci. Uczniowie mieli naprawdę fantastyczne pomysły, a cały proces tworzenia sprawiał im ogromną frajdę. Kto wie, może właśnie zrodził się kolejny Gucci, Coco Chanel albo Luis Vuitton? 

 • Ferie w Bojanie

 • Noc Biologów na Uniwersytecie Gdańskim

              Co w komórce piszczy? Co nocą słychać w lesie? Jaka jest zawartość cukru w cukrze? A może spróbujemy molekularnych smakołyków? Właśnie tak ciekawie zapowiadała się kolejna już 7 edycja „Nocy Biologów”, która odbyła się 13 stycznia na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Biologii oraz na Wydziale Biotechnologii. Idea takiej formy spotkań otwartych na największych uczelniach w Polsce narodziła się w Poznaniu na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Dzięki takim spotkaniom dzieci, młodzież i dorośli mogą przekonać się sami, że biologia jest fascynującą nauką, a wiele rzeczy wokół nas jest pełnych tajemnic. Studenci, doktorzy i profesorowie wychodzą z ukrycia, by w jasny sposób opowiedzieć, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami.

              Uczniowie z 7 klasy Szkoły Podstawowej w Łebnie również mogli doświadczyć i przeżyć swoją pierwszą „Noc Biologów”, na którą wybrali się w towarzystwie pani Moniki Hrycyk oraz pani Sylwii Szykut. Gdy przekroczyliśmy próg Wydziału Biotechnologii i Wydziału Biologii można było usłyszeć wśród uczniów wyartykułowane słowo „łał”. Uczniowie mogli sami pod opieką studentów przeprowadzić proste doświadczenia. Spróbowali swoich sił jako detektywi, którzy zapoznawali się z metodami ścigania zbrodni rodem z CSI. Zajadaliśmy się „molekularnymi smakołykami” - mleczną agarową żelką oraz molekularnym kawiorem z soku owocowego. Niektórzy uczniowie wzięli udział w warsztatach i mieli „twardy orzech do zgryzienia”. Dowiedzieli się jednak, że kasza gryczana też jest tak naprawdę orzeszkami, a kasztanowiec to nie to samo co kasztan jadalny. Trudno się więc dziwić, że nasi uczniowie zafascynowani tą dziedziną nauki chętni byli do zgłębiania jej tajemnic. Już z niecierpliwością czekamy na kolejną „Noc Biologów”.


                                                                                                                                                    Monika Hrycyk

                                                                                                                                                 nauczyciel biologii

 • FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

               14 stycznia odbył się już 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji dziewczyny ze Szkolnego Koła Wolontariatu już w piątek - 12 stycznia przeprowadziły zbiórkę pieniędzy od całej społeczności szkolnej na rzecz ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Natomiast w niedzielę włączyły się w akcję podczas Halowego Pucharu Polski Strongman w Szemudzie.

                Warto dodać, że w grudniu przeprowadzona została akcja „Dzieci Staruszkom” w ramach współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas oraz „Dzieci Nikodemowi”. Podczas pierwszej akcji charytatywnej zorganizowano zbiórkę środków higienicznych oraz żywności długoterminowej dla osób starszych z naszej parafii, natomiast w drugiej zbieraliśmy nakrętki dla chorego chłopca.

   

  Ilona Hallmann

 • WOŚP w Szemudzie

 • „Jest taki dzień …”

  21 grudnia 2017 r. w naszej szkole było bardzo świątecznie. Tradycją jest, że świętowanie zaczyna się od przedstawienia jasełek, tym razem przez aktorów z trzeciej klasy, które przygotowała p. Danuta Szodrowska i p. Beata Łaga. Uczniowie przybliżyli tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy włączyli się do wspólnego kolędowania. Na koniec artyści złożyli wszystkich życzenia świąteczne i noworoczne.

  Po występie, zaprezentowane zostały kolędy w języku kaszubskich przez uczestników XIII Pomorskiego Konkursu Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie. Swoje umiejętności zaprezentowały dziewczynki z „zerówki” tj. Sara Bojke, Rozalia Jankowska, Lena Waldowska oraz uczniowie kl. III – VII: Natalia Lis, Nikodem Bladowski, Agnieszka Brzozowska i Olimpia Bulczak. Każdy z nich otrzymał drobny upominek oraz życzenia dalszych sukcesów.

  Następnym punktem było rozstrzygniecie Szkolnego Konkursu „Piszã kòlãdë pò kaszëbskù”.

  • I miejsce zdobył Nikodem Bladowski,

  • II miejsce Franek Wenta

  • III miejsce Weronika Trzebiatowska.

  Zwycięscy konkursu otrzymali ręcznie malowane bombki.

  Do tekstu Nikodema została skomponowana muzyka przez pana Marcina Stoltmann. Ta piękna kolęda została zaprezentowana przez najmłodszych uczestników na konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej, gdzie „Gwiazdeczki” zdobyły I miejsce. Kolejnym punktem tego wyjątkowego dnia były wigilijne spotkania klasowe, na których nie zabrakło opłatka, wspólnego poczęstunku, śpiewania kolęd oraz prezentów.

 • Życzenia

  Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie gify

  Kochani Uczniowie i Drodzy Rodzice!
  W ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia życzymy Wam, abyście umieli odnajdywać szczęście w małych, codziennych sprawach; byście szukali ciepła i nadziei, byście zagłębiali się w to, co wzbogaca i rozwija. Starajcie się z pokorą wchodzić w kolejne etapy Waszego życia, by nie przegapić ważnych i cudownych znaków miłości. 
  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć