• Dzień Marchewki

      W dniu 05.04.2024r. obchodziliśmy Dzień Marchewki, który był okazją do zakupu zdrowego ciasta, soku czy przekąsek marchewkowych. Stoiska z marchewkowymi przysmakami przygotowali uczniowie klasy szóstej oraz siódmej. Specjalnym gościem tego marchewkowego dnia był słodki, uroczy i puszysty królik, którego wszystkie dzieci miały okazję pogłaskać jak i nakarmić świeżą marchewką. W tym dniu na szkolnych korytarzach królował też kolor pomarańczowy, symbolizujacy ciepło, bezpieczeństwo oraz niezwykłą energię.

 • Pierwszy dzień wiosny

  Pierwszy dzień wiosny

     Był to wyjątkowy dzień dla każdego z nas. Lekcje pierwszego dnia wiosny wyglądały inaczej niż zazwyczaj, ponieważ były prowadzone przez uczniów. Dzieci podczas zajęć robiły kolorowe skarpetki z bibuły, a następnie wszyscy oglądali krótkie filmiki edukacyjne.

    Po skończonej edukacji filmowej, rozpoczęła się edukacja plastyczna. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne wycinając np. gryfa czy rysując teatrzyk. Następnie rozpoczął się kiermasz wiosenny, podczas którego można było posilić się słodkościami przygotowanymi przez rodziców oraz kupić przepiękne ozdoby świąteczne. Mogliśmy też podziwiać występy i tańce przygotowane przez naszych szkolnych aktorów. Dla każdego było coś miłego.

    To był dzień pełen emocji i pozytywnych wrażeń. Z całą pewnością chętnie będziemy do niego wracać pamięcią.

 • Dzéń Jednotë Kaszëbów

     19 marca 2024r. obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów. Tego dnia cała społeczność szkolna przybrała barwy flagi kaszubskiej czyli czarno – żółte. Obchody rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu kaszubskiego oraz obejrzenia montażu słowno – muzycznego w wykonaniu kl. III, który przybliżył nam historię tego święta, a także przypomniał słowa naszego patrona Jana Pawła II, który w Gdyni przemawiał do Kaszubów zachęcając ich do dbania o swoją kulturę i tradycje.

  Następnie wszyscy świetnie się bawili tańcząc kaszubski taniec Kòwôl i śpiewając Kaszëbsczé Nótë.

  Zwieńczeniem tego dnia był udział wszystkich uczniów w warsztatach plastycznych. Każda grupa miała do wykonania inne zadania. I tak:

  • dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonywały flagi kaszubskie,

  • kl. I – „Pisankę -wydzierankę” z haftem kaszubskim

  • kl. II „ Fartuszek ”

  • kl. III i IV „Kaszubska torba wielkanocna” – malowanie na torbach płóciennych

  • kl. V i VI „ Kubek Kaszuba” – malowanie na kubkach ceramicznych

  • kl. VII i VIII „ Jastrowé jaja” – ozdabianie styropianowych jajek materiałem

  Wszystkie powstałe prace można było obejrzeć podczas Kiermaszu Wielkanocnego.

  Na zakończenie tygodnia dzieci zabrały swoje dzieła do domu.

 • KASZUBSKI MECZ Trefla Gdańsk z PSG Stal Nysa

    Uczniowie, którzy uczęszczają na język kaszubski brali udział w konkursie plastycznym AKTYWNE KASZUBY pt.: ks. Hilary Jastak jako wzór solidarności międzyludzkiej.

     Dzięki tej inicjatywie, szkoła zakwalifikowała się do przyjazdu do ERGO ARENY naTrefla Gdańsk z PSG Stal Nysa w specjalnej, kaszubskiej oprawie. W piątek, 22 marca, w jednym z ostatnich meczów rundy zasadniczej tego sezonu PlusLigi, gdańscy siatkarze grali przed własną publicznością z ekipą PSG Stali Nysa. W drużynie prowadzonej przez trenera Daniela Plińskiego wystąpili m. in. przyjmujący Michał Gierżot i Wojciech Włodarczyk oraz znany gdańskiej publice, atakujący Maciej Muzaj. Świetne widowisko sportowe, ponad 9 tysięcy kibiców! Wielkie emocje! Dobra zabawa!

 • Wyniki ogólnopolskiego konkursu ortograficznego "Orzeł Ortograficzny"

     W dniu 23.11.2023r. uczniowie klas II-VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym "Orzeł Ortograficzny". Z wielką przyjemnością prezentujemy laureatów:

  Kategoria klas 7-8:

  1. miejsce w kraju - Łucja Kowalewska kl.8

  Kategoria klas 5-6:

  12. miejsce w kraju - Lena Waldowska kl.6.

  Kategoria klas 3-4:

  7. miejsce w kraju - Zuzanna Bojke kl. 3.

  11. miejsce w kraju - Daniel Pawelczyk kl. 3.

  12. miejsce w kraju - Oliwia Tiszer kl.4.

  Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

 • Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

      W dniu 14.03.2024r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Szemudzie. Uczniowie klas 1-8 recytowali wiersze polskich poetów, tworząc przy tym niezwykle cudowną atmosferę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie.

  Z kolei w dniu 21.03.2024r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej w Szemudzie, gdzie wytypowani zwycięzcy szkolnego konkursu przepięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, zdobywając przy tym wysokie miejsca i dumnie reprezentując Szkołę Podstawową w Łebnie.

  Zwycięzcami Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej zostali:

  Kategoria klas 1-3:

  III miejsce - Oliwia Trepczyk kl. 1.

  Wyróżnienia: Klaudia Matyjasik kl. 1.,  Liliana Bonczyńska kl. 2., Alan Kamer kl.3.

  Kategoria klas 4-6:

  I miejsce - Mają Miotke kl. 5.

  Poezja śpiewana:

  Wyróżnienie - Zuzanna Wenta kl. 4.

  Kategoria klas 7-8:

  I miejsce - Zuzanna Stolca kl. 8.

        Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów poetyckich!

 • Dzień Wody - fotorelacja

 • III POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA PIEPKI

  Dnia 20 marca odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Piepki. Naszą szkołę reprezentowały:

  • w kat. I – III Magdalena Szweda oraz Eliza Waldowska

  • w kat. IV – VI Amelia Brzeska i Oliwia Głombiowska

  Wyróżnienie otrzymała Magdalena Szweda.

  Gratulujemy!

 • Dzień Matematyki

  Dzień Matematyki

    14 marca 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki. Uczniowie z klas 4 - 6 rozwiązywali zadania i zagadki przechodząc od jednej stacji zadaniowej do kolejnej. Dodatkowo mieli okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia wykonując działania z wylosowanego przez siebie zestawu. Na zajęciach technicznych wykonali sześcienną kostkę z działaniami i wykorzystali ją do gry w parach. Klasy I - III rozwiązywały matematyczne łamigłówki, pokonywały labirynty, dokonywały obliczeń, aby zostać Mistrzem Tabliczki Mnożenia. Powstały także piękne matematyczne sowy. Część zajęć przeprowadzili siódmo- i ósmoklasiści. Dzieci miały okazję przekonać się, że matematyką można się bawić.

 • Dzień CHŁOPAKA I DZIEWCZYNKI

     7 i 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole dzień chłopaka i dziewczynki.  Z tej okazji zorganizowany został konkurs na DAMĘ i DŻENTELMENA szkoły. 7 marca cała społeczność szkolna zebrała się w sali sportowej, gdzie uczniowie klasy VII odczytali życzenia. Następnie odbył się pokaz uczniów z poszczególnych klas, podczas którego widzowie mogli zdecydować się na kogo zagłosują w wyborach na Damę i Dżentelmena. Wyniki zostały przedstawione 8 marca, a wybrani laureaci otrzymali zaproszenie na herbatkę oraz ciasto. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie małych upominków dla naszych uczniów.

 • Bal karnawałowy klas 0 - III

    We wtorek 13 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci z klas 0-3 za sprawą swoich rodziców przygotowały się wzorowo do balu czego wyrazem były przeróżne bajkowe przebrania. Podczas wspólnej imprezy dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w prowadzonych zabawach i konkurencjach. Odbyła się również poczta walentynkowa. Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek w postaci chruścików.

 • WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

     Dnia 28 stycznia nasze uczennice Hanna Konkel, Magdalena Szweda, Eliza Waldowska, Zuzanna Wenta, Julia Kwidzińska i Lena Waldowska wzięły udział w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szemudzie. Pięknie zaśpiewały kolędy w języku kaszubskim.

 • XVI POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ

      Dnia 25 stycznia odbył się POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ.

  Nasz zespół w skladzie: Oliwia Trepczyk kl. I, Magdalena Szweda kl. III, Eliza Waldowska kl. III zdobyły WYRÓŻNIENIE.

                        Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     Dnia 18 stycznia 2024r., po długiej przerwie spowodowanej pandemią, zaprosiliśmy do naszej szkoły BABCIE i DZIADKÓW, aby uczcić ich święto. Uczniowie klas 0-III przygotowali część artystyczną składającą się z Jasełek, śpiewanych piosenek oraz tańców. Wszystko odbyło się w cudownej atmosferze pod hasłem "Herbatka dla Babci i Dziadka".

    WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA I POCIECHY Z WNUCZĄT!

 • WYNIKI INTERNETOWEGO KONKURSU O NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI "ŚPIEWAJMY PANU PO KASZUBSKU”

      Nasz zespół wokalny w składzie Oliwia Trepczyk, Magdalena Szweda i Eliza Waldowska zdobyły III MIEJSCE.

               Gratulacje!

 • ******************************************************************

 • Opowieść wigilijna

     W dniu 21.12.2023r. Uczniowie klas 4-8  mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Opowieść wigilijna" zorganizowany przez Centrum Samorządowe w Szemudzie. Było to niesamowite przeżycie, tym bardziej, że już niedługo Święta Bożego Narodzenia.  Historia Ebenezera Scrooge'a uświadomiła nam jak ważna jest obecność bliskich w wigilię oraz zwykła życzliwość ludzka. Dlatego zainspirowani tą opowieścią  życzymy wszystkim Wesołych Świąt 

 • „Jest taki dzień …”

     22 grudnia 2023 r. w naszej szkole było bardzo świątecznie. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od przedstawienia jasełek w wykonaniu aktorów z trzeciej klasy, które przygotowała p. Danuta Szodrowska i p. A. Waldowska.  Uczniowie w wersji nowoczesnej przybliżyli tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Na koniec wszyscy włączyli się do wspólnego kolędowania.

     Po występie każdy udał się do swojej klasy, aby zasiąść przy wigilijnym stole, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie  życzenia.

 • Warsztaty świąteczne

  Warsztaty świąteczne

      5 grudnia w godzinach popołudniowo- wieczornych odbyły się warsztaty świąteczne dla uczniów klas I, III iIV uczęszczających na zajęcia z języka kaszubskiego. Każdy z uczestników samodzielnie wycinał pierniczki, które po upieczeniu i wystudzeniu zostały pięknie udekorowane. Głównym punktem programu było wykonanie bałwanków ze słoika i skarpetek, do których na koniec spotkania dzieci zapakowały przygotowane wcześniej pierniczki.

 • POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ - ETAP GMINNY

   Dnia 18 grudnia odbył się  POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ – etap gminny. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby, które odniosły sukces:

  kat. kl. I – III – solo

  ·         Magdalena Szweda – WYRÓŻNIENIE

  ·         Eliza Waldowska - WYRÓŻNIENIE

  kat. kl. I – III – zespółII MIEJSCE

  Skład zespołu:

  ·         Oliwia Trepczyk kl. I

  ·         Magdalena Szweda kl. III

  ·         Eliza Waldowska kl. III

  kat. kl. IV – VI – solo

  ·         Zuzanna Wenta kl. IV – III MIEJSCE

  kat. kl. IV-VI zespół – III MIEJSCE

  Skład zespołu:

  ·         Julia Kwidzińska kl. VI

  ·         Lena Waldowska kl. VI

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

        Wydarzeniem towarzyszącym ETAPOWI GMINNEMU KONKURSU, będzie prezentacja wykonań na profilu fb GCKSiR, gdzie poprzez polubienia, publiczność przyzna trzy Nagrody Publiczności – bez podziału na kategorie. Otrzymają je wykonawcy, którzy zdobędą największą ilość polubień. Internetowy Konkurs o Nagrodę publiczności potrwa od 19 grudnia do 5 stycznia. Ilość zdobytych głosów zostanie udokumentowana zrzutami ekranu i potwierdzona protokołem podpisanym przez Jury.

  Zachęcamy do głosowania!

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

Galeria zdjęć