• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

         14 marca dwie uczennice z klasy V brały udział w Gminnych Eliminacjach OTWP. Jest to Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zakres materiałów jest spory, a tematyka nie należy do najłatwiejszych. Mimo to nasze uczennice, Natalia Kos oraz Katarzyna Grubba, poradziły sobie z ogromem materiału! Wielkie gratulacje!

 • KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ

  KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ - Obrazek 11 marca to szczególny dzień w naszej szkole. Już od wczesnych godzin porannych, rozpoczął się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej.

  Celem konkursu była:

  1. Popularyzacja polskiej literatury pięknej.

  2. Kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

  3. Stworzenie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji.

  4. Promocja osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów.

  5. Stworzenie okazji do czynnego uczestnictwa w kulturze.

  W konkursie wzięło udział 47 uczestników naszej szkoły. Każdy z recytatorów przygotował po dwa wiersze polskich poetów. Komisja w składzie p. Renata Kos i p. Grażyna Klein, oceniając uczestników, brała pod uwagę następujące kryteria: znajomość tekstu, dobór repertuaru, dykcję i własną interpretację wybranych utworów literackich.

  Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie, wykazali się oryginalnością występu, bezbłędnym wygłoszeniem prezentowanego utworu i piękną recytacją. Jury nie miało łatwego zadania typując zwycięzców. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się następujący uczniowie:

  Kategoria kl. VII –VII

  I miejsce Agnieszka Brzozowska

  II miejsce Olimpia Bulczak

  III miejsce Dominika Miotk

  Kategoria kl. IV-V-VI

  I miejsce Nikodem Bladowski

  II miejsce Zuzanna Konkel

  III miejsce Kamila Szreder

  Kategoria kl. I-II-III

  I miejsce Justyna Grubba

  II miejsce Łucja Kowalewska

  III miejsce Sara Bojke

  Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy tak licznie wzięli udział w konkursie, a szczególnie gratulujemy zwycięzcom.

  Kolejny etap konkursu odbył się 12 marca w Szemudzie. W Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej wzięło udział sześciu uczniów naszej szkoły. Poziom był bardzo wysoki. W kategorii klas IV-VI, trzecie miejsce zdobył Nikodem Bladowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

 • XIV POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ

  XIV POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ - Obrazek 1

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 1

                         Zapraszamy do galerii     

                                   Dzień Babci i Dziadka - Obrazek 2

 • XIV POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE – ETAP GMINNY

  XIV POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE – ETAP GMINNY

           Dnia 19 grudnia 2018 r. w Szemudzie odbył się XIV Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie – etap gminny. Każdy uczestnik zaprezentował dwa utwory. Nasi uczniowie odnieśli sukcesy.

  • III miejsce w kategorii zespoły kl. I-III - Bartłomiej Becker, Rozalia Jankowska, Lena Waldowska;

  • II miejsce w kategorii soliści kl. I-III – Hubert Kiełpiński;

  • I miejsce w kategorii soliści kl. IV – VI – Nikodem Bladowski;

  • II miejsce w kategorii soliści kl. VII – VIII i gimnazjum – Agnieszka Brzozowska;

  • III miejsce w kategorii soliści kl. VII – VIII i gimnazjum – Olimpia Bulczak.

  Uczniowie, którzy zdobyli I i II miejsce zakwalifikowali się do Finału, który odbędzie się 25 stycznia 2019 r.

   

  Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Wolontariat

  Wolontariat

                 W ostatnich tygodniach listopada w naszej szkole odbyła się zbiórka maskotek dla Pomorskich Szpitali, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uzbieraliśmy sporą ilość pluszaków, za co serdecznie dziękujemy zarówno uczniom naszej szkoły jak i ich rodzicom. Mamy nadzieję, że kolejne akcje Szkolnego Koła Wolontariatu również będą tak owocne!

                                                                                                   Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

   

 • Podziękowania

  Podziękowania

  Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

  wtedy proste – dziękuję – zawiera wszystko, co chcemy wyrazić” ...

   

        W imieniu całej społeczności szkolnej składamy gorące podziękowania Radzie Rodziców, Sołectwu Łebno oraz Sołectwu Zęblewo za ufundowanie i przygotowanie upominków mikołajkowych.

  Serdecznie dziękujemy również Mikołajowi za przyjęcie zaproszenia i cierpliwe rozdawanie podarunków:)

                                                                                DZIĘKUJEMY

 • Gra terenowa „Mali patrioci a Niepodległa”

  Gra terenowa „Mali patrioci a Niepodległa”

        Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież klasy VIII przygotowała dla uczniów klas I- III grę terenową pod nazwą „Mali patrioci a Niepodległa”. Celem było poznanie historii Polski oraz zdobycie medalu „Mały patriota”.

           Najpierw podzielili uczniów na 7 grup i wyznaczyli opiekuna oraz wyjaśnili zasady gry. Uczniowie otrzymali kartę zadań. Na każdym z 11 punktów kontrolnych po prawidłowym wykonaniu zadania każda grupa otrzymała literkę do hasła. Rozwiązaniem było słowo: NIEPODLEGŁA.

           Uczniowie starannie i z zaangażowaniem rozwiązywali zadania. Byli w Kąciku pamięci, znajdowali Skrzynię pamiątek i rozpoznawali zabytki. Byli też w Gabinecie zagadek. Układali na zaczarowanym dywanie flagę Polski. Najwięcej radości sprawiło im zadanie czekające na nich w Sali sportowców. Pokonywali tor przeszkód, czytali tajne wiadomości i odpoczywali w Kąciku relaksu. Musieli się również wykazać znajomością hymnu narodowego oraz ułożyć z puzzli godło Polski. Podobało się im tez zadanie czekające na nich w Kąciku skupionych. Do ostatniego zadania w Skarbnicy wiedzy poruszali się Windą wolności.

            Na koniec odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród. Każdy z uczestników gry otrzymał medal „Mały Patriota”. To był dzień pełen wrażeń.

           Dziękujemy uczniom klasy VIII za zaangażowanie w działanie.

  D. Kobiela

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć      Gra terenowa „Mali patrioci a Niepodległa” - Obrazek 1

 • Méster Bëlnégò Czëtaniô - etap powiatowy

                 Méster Bëlnégò Czëtaniô - etap powiatowy - Obrazek 129 listopada 2018 r. w Lini odbyły się eliminacje powiatowe konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô". W konkursie uczestniczyło 66 osób z powiatu wejherowskiego. Nasi uczniowie odnieśli sukcesy. W kategorii klas I - III Hubert Kiełpiński zajął I miejsce, natomiast Justyna Grubba - III miejsce. Zarówno Hubert jak i Justyna wezmą udział w etapie regionalnym, który odbędzie się 12 grudnia 2018 r. Reprezentują nie tylko naszą szkołę, ale także gminę oraz powiat wejherowski. Trzymamy kciuki!

  https://www.gminalinia.com.pl/aktualnosci-gdk/v-regionalnyvi-powiatowo-gminowi-konkurs-dlo-czetincow-mester-belnego-czetanio-etap-powiatowy-w-gdk-w-lini/

 • Méster Bëlnégò Czëtaniô

  Méster Bëlnégò Czëtaniô - Obrazek 1           Dnia 27 listopada 2018 r. w Częstkowie odbył się konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Czytanie w języku kaszubskim to nie lada zadanie. Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby: Justyna Grubba, Hubert Kiełpiński, Katarzyna Grubba i Nikodem Bladowski. I miejsce w kategorii klas I - III zdobyła Justyna Grubba, III miejsce - Hubert Kiełpiński, natomiastI miejsce w kategorii klas IV- VI zdobył  Nikodem Bladowski. Wszyscy nagrodzenia pojadą na konkurs powiatowy, który odbędzie się już 29 listopada 2018 r.

                                        Powodzenia!

 • Śniadanie Daje Moc!

  Śniadanie Daje Moc!

   

                 Dnia 8 listopada 2018 r. po raz kolejny przystąpiliśmy do promowania akcji „Śniadanie daje moc”. W tym roku uczniowie kl. I – III zjedli pyszne i zdrowe kanapki przy stole udekorowanym w biało – czerwone barwy, podkreślające stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Całej akcji przyświecało hasło SKO wołające:

  SMACZNIE – KOLOROWO – ODŻYWIAMY SIĘ ZDROWO!

 • Kaszubska Poezja Patriotyczna  

  Kaszubska Poezja Patriotyczna  

  Dnia 20 listopada 2018 r. w Częstkowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Kaszubskiej Poezji Patriotycznej.  Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z piątej klasy Wiktoria Kiedrowska i Katarzyna Grubba. Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn, gdyż włożyły dużo pracy, aby pamięciowo opanować wiersze kaszubskie.

  Kaszubska Poezja Patriotyczna   - Obrazek 1

  Kliknij aby przejść do galerii!

 • Bądź widoczny

  Bądź widoczny

  BĄDŹ WIDOCZNY!


  Noś kamizelkę odblaskową
  A będziesz widoczną osobą!

               Dnia 21 listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję na temat bezpieczeństwa. Uczniowie wszystkich klas otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane przez Wójta Gminy Szemud. Z tej okazji każda klasa pod kierunkiem wychowawcy przygotowała krótki występ promujący noszenie odblasków. Ciekawych pomysłów było wiele. Uczniowie zaprezentowali hasła reklamujące, piosenkę, wierszyki – rymowanki, banery, scenki teatralne, inscenizację o „Słoniu Trąbalskim” a nawet pokaz „Jak bezpiecznie wyruszyć na pieszą wycieczkę klasową".
               Przeprowadzona akcja z pewnością uświadomiła wszystkim zebranym, jak ważne jest BYCIE WIDOCZNYM NA DRODZE!

  Bądź widoczny - Obrazek 1

  Kliknij tutaj aby przejść do galerii !

   

   

   

 • ******************************************************************************************

  ****************************************************************************************** - Obrazek 1"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,

  Nie damy pogrześć mowy,

  Polski my naród, polski lud! ..."

   

  11 listopada w całej Polsce świętowano setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. 

  Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele wydarzeń. 

  W klasie V i w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazji stworzyć prace w aplikacji internetowej.

  Zadaniem uczniów było wypisanie haseł, związanych z Polską, a także ustawienie kolorów czy kształtów w jakich mają zostać one ułożone.Opcji wyboru było wiele, dlatego też powstałe prace cechują się różnorodnością.

  Efekty niniejszej pracy można podziwiać w galerii.

                                              I. Hallmann

 • Méster Bëlnégò Czëtaniô

  Méster Bëlnégò Czëtaniô - Obrazek 114 listopada br. odbył się Szkolny konkurs czytania w języku kaszubskim „Méster bëlnégò czëtaniô”. Zadaniem uczestników z klas II i III było przeczytanie wylosowanego wiersza Jana Brzechwy w tłumaczeniu Tomasza Fopke natomiast uczniowie z klas IV-VI czytali fragment książki „Balbina z IVB” autorstwa Danuty Stanulewicz. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którymi zostali:

  w kat. klas II i III:

  I miejsce Justyna Grubba

  II miejsce Hubert Kiełpiński

  III miejsce Bartłomiej Becker

  W kat. klas IV –VI

  I miejsce Nikodem Bladowski

  II miejsce Katarzyna Grubba

  III miejsce Wiktoria Kiedrowska

  Laureaci I i II miejsca będą reprezentować naszą szkolę w Gminnym Konkursie „ Méster bëlnégò czëtaniô” w Częstkowie.

  Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

               „Podróż stulecia”

         ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1 Dnia 13 listopada 2018 roku uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy VIII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego przygotowali autorski scenariusz. Zaprosili małych i dużych w niezwykłą podróż- „Podróż stulecia”. Przedstawili ważne wydarzenia z historii Polski na przestrzeni stu lat od odzyskania niepodległości do czasów współczesnych. Były to scenki przedstawiające np. przyłączenie Kaszub do Polski, II wojnę światową czy wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Na całość składały się też utwory muzyczne dotyczące tych wydarzeń, stosowne stroje oraz teksty opisujące kolejne etapy podróży. Występ zakończył się tańcem i piosenką „Kocham Cię Polsko”. Wszystko przebiegało w odświętnej atmosferze- dekoracje, stroje galowe, kotyliony, flagi.

 • Sukcesy naszych uczniów

             Dnia 09 listopada 2018 roku dwoje uczniów naszej szkoły dzięki swojej sumiennej pracy osiągnęło spory sukces. 
  W gminnym konkursie historycznym w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie zorganizowanym z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości Dominika Miotk uczennica klasy VIII w kategorii klas VII- VIII i III gimnazjum zdobyła I MIEJSCE, a Oliwier Miotke uczeń klasy V w kategorii klas IV- VI – II MIEJSCE.
            Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 16 listopada 2018 r. o godz. 17.00 podczas Wieczornicy w Szkole Podstawowej w Kielnie. 
        Gratulujemy!
                  Opr. D. Kobiela

 • Rekord dla Niepodległej

             Rekord dla Niepodległej - Obrazek 1Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez MEN i Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Wspólnie śpiewaliśmy hymn narodowy w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mamy nadzieję, że to wyjątkowe wydarzenie zapisze się w historii naszej szkoły jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.
                                  D. Kobiela

 • Ślubowanie klasy I

       Ślubowanie klasy I - Obrazek 1We wtorek 30 października 2018 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I. Jest  to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły.

       Na początku uroczystości pierwszoklasiści ubrani w pomarańczowe birety, przedstawili swoją klasę oraz zaprezentowali  wiedzę i umiejętności w krótkim występie artystycznym. Następnie uczniowie złożyli pierwszą w życiu szkolnym obietnicę. Na pamiątkę tego wydarzenia,  przypieczętowali ją  odciskiem palca w Akcie Ślubowania. 

       Zgodnie z tradycją pierwszaki wybrały sobie nazwę grupy. W tym roku przybrały miano Jeżyków. Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania  każdego ucznia,  ogromnym ołówkiem. Wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i ,,jeżykowe" medale. Dzieci otrzymały także  legitymacje szkolne,  upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz książeczki SKO wręczane przez przedstawiciela Banku Polskiego. Nie zabrakło również prezentów od młodszych i starszych kolegów: z ,,zerówki" oraz klas II i III. Pierwsza klasa otrzymała również pamiątkowe tablo, które p. Ania i p. Sylwia złożyły na ręce wychowawczyni. 

      Na zakończenie tego wspaniałego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na bohaterów tego wydarzenia czekały  wspaniałe torty w kształcie jeżyka oraz mnóstwo smakołyków. 

        Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tej pięknej uroczystości.

 • Dzień wolny od nauki

  12 listopada 2018 r. zgodnie z ustawą jest dniem wolnym od pracy i zajęć edukacyjnych

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć