• Jasełka oraz Wigilie klasowe

        17 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać Jasełka przygotowane przez uczniów klasy III, pod opieką Pani Sylwii Sokół oraz Pani Danuty Szodrowskiej.
        Oprócz tradycyjnych postaci, takich jak Maryja, Józef czy Aniołowie, mogliśmy również podziwiać postacie z różnych bajek i baśni. Całość uświetniła część wokalna.

        Po zakończonej części artystycznej uczniowie klas I-IV udali się na wigilie klasowe. W związku z wycieczkami, pozostali uczniowie obchodzili wigilie w innych terminach.

 • Dzień Piżamy

 • Mikołajki

    6 grudnia obchodziliśmy w szkole Mikołajki, a przy okazji również Dzień z grą planszową. Tradycyjnie odwiedził nasz również niesamowity gość.

 • Grudzień w grupie "Biedronki"

  - Świąteczne prace plastyczne;

  - Mikołajki;

  - Wyjście na sanki;

  - Wigilia grupowa.

 • Integracja w Wygoninie

  W środę 15 grudnia klasy V - VIII wyruszyły na dwudniowy turnus integracyjny do Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Uczniowie brali udział w wielu grach i zabawach, w których wykazali się sprytem oraz umiejętnością pracy zespołowej. 

 • Wycieczka do Torunia w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”

         W dniach 7 – 8 grudnia 2021 r. uczniowie z klas IV - VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Torunia, zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę". Celem tego wyjazdu było wzbudzenie u dzieci zainteresowania naukami przyrodniczymi oraz technicznymi, poznanie historii powstawania toruńskich pierników oraz zwiedzanie i podziwianie architektury Starego Miasta i jego zabytków.

     Wycieczkę rozpoczęliśmy na toruńskiej starówce, gdzie spotkaliśmy się z naszą przewodniczką. Przeszliśmy przez Rynek Staromiejski i podziwialiśmy architekturę starego Torunia. Widzieliśmy pomnik najsłynniejszego mieszkańca miasta - Mikołaja Kopernika oraz Dwór Artusa. Znaleźliśmy słynnego pieska Filusia i Osiołka. Wysłuchaliśmy legendy o dzielnym flisaku, który uwolnił miasto od plagi żab. Następnie wyruszyliśmy w kierunku murów obronnych, bramy dawnego miasta oraz Krzywej Wieży. Poznaliśmy miejsce urodzenia oraz chrztu Mikołaja Kopernika, a także miejsce przechowywania najcenniejszych pamiątek po słynnym naukowcu.

       Spacer po starówce zakończyliśmy w Katedrze pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, gdzie podziwialiśmy architekturę gotycką z XIV w.

    Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty własnych wypieków w Muzeum Rzemieślników Toruńskich. Każdy wykonał swój pamiątkowy piernik, który zabrał do domu. Następnie weszliśmy w gotyckie podziemia kamienicy na Starym Mieście – do Domu Toruńskich Legend. Tu przenieśliśmy się w świat magicznych opowieści o Toruniu i jego historii. Przewodniczka, w stroju epoki, snuła opowieść o wylaniu nieczystości na głowę króla Jagiełły, przybliżyła historię flisaka, który uratował miasto przed plagą żab oraz podała powody pochylenia się Krzywej Wieży. Znaleźliśmy również czas na szybki zakup pamiątek.

       Drugi dzień rozpoczęliśmy od Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które zaprosiło nas do zwiedzania interaktywnych wystaw rozmieszczonych aż na sześciu piętrach budynku. Na wejściu przywitało nas Wahadło Foucaulta demonstrujące doświadczenia potwierdzające ruch Ziemi wokół własnej osi. Dowiedzieliśmy się, że toruńskie Wahadło ma 33 m długości, jego serce waży 35 kg, a pełen obrót płaszczyzny jego drgań następuje po około trzydziestu godzinach. Następnie świetnie bawiliśmy się na wystawie Rzeka, przy modelu koryta Wisły. Niebywałą atrakcją był pobyt na statku, wraz z piratami grasującymi dawniej na Wiśle, a w domku na drzewie, bawiliśmy się w odkrywców. W sali przeBUDOWA, czuliśmy się jak na własnym placu zabaw, gdzie, przy użyciu niebieskich klocków, wznosiliśmy przeróżne okazałe konstrukcje. Wystawa …to takie proste! przypomniała nam wielką układankę Tetris. Zatrzymaliśmy się też na Ścieżkach dorastania – jedynej w Polsce wystawie poświęconej procesowi dojrzewania człowieka.

        Po smacznym obiedzie udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans o kosmosie. Wrażenia przebywania wśród gwiazd i planet oraz wspólnej podróży do najdalszych galaktyk na długo pozostaną w naszej pamięci.

        Na zakończenie naszej wyprawy zwiedziliśmy Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczniowie mieli okazję wysłuchać barwnych opowieści o piernikach.

        Z podróży wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę historyczną, zaczarowani urokami miasta oraz otuleni mocą niezapomnianych wrażeń.


 • Listopad w grupie ,,Biedronki"

  - Święto Odzyskania Niepodległości;

  - Listopadowe prace plastyczne;

  - Jesienny spacer;

  - Klockowe konstrukcje;

  - Dzień Piżamy;

  - Dzień Postaci z Bajek (wcześniejsza galeria); -

  - Dzień Przedszkolaka (wcześniejsza galeria); -

  - Dzień Pluszowego Misia (wcześniejsza galeria).

 • Dzień Pluszowego Misia

 • Dzień Przedszkolaka

       Dnia 19 listopada odbyło się uroczyste Pasowanie na grupową ,,Biedronkę" i grupowego ,,Wilczka". Dzieci zaprezentowały się w wierszykach i piosenkach przed p. Dyrektorem i wychowawcami. W nagrodę za piękne występy ,,Biedronki" oraz ,,Wilczki" otrzymały pamiątkowe dyplomy. 

 • GMINNE ELIMINACJE VIII REGIONALNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO - MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

  GMINNE ELIMINACJE VIII REGIONALNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO - MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

               

  18 listopada w Częstkowie odbyły się gminne eliminacje VIII REGIONALNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ”.

  Nasi uczniowie wrócili z nagrodami i dyplomami.

  Kategoria kl. 1-3

  Artur Lejkowski – II miejsce

  Eliza Waldowska – Wyróżnienie

  Kategoria kl. 4-6

  Hubert Kiełpiński – I miejsce

  Bartłomiej Becker – Wyróżnienie

  Justyna Grubba – Wyróżnienie

  Kategoria kl. VII – VIII

  Nikodem Bladowski – II miejsce

  Wiktoria Kiedrowska – III miejsce

  Katarzyna Grubba - Wyróżnienie

      Osoby, które zajęły I, II, III miejsca przechodzą do kolejnego etapu - eliminacji powiatowych, które odbędą się 2 grudnia.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • Dzień Postaci z Bajek w grupie "Wilczki"

 • Dzień Postaci z Bajek w grupie ,,Biedronki"

 • Październik w grupie "Biedronki"

  - Przygotowanie szaszłyków owocowych;

  - Dzień Dziewczyny;

  - Dzień Edukacji Narodowej;

  - Dzień Patrona - Jana Pawła II;

  - Wykonanie prac plastycznych.

 • Ślubowanie i pasowanie na uczniów klasy I

  Ślubowanie i pasowanie na uczniów klasy I

      26 października 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie. Jest to ważne wydarzenie w życiu szkoły.

     Uczniowie klasy pierwszej, ubrani w pomarańczowe birety, przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zgodnie z tradycją przyjęli nazwę dla klasy – LISKI. Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły. Ceremonii pasowania dokonał pan dyrektor – Łukasz Kwidziński. Na pamiątkę tej ważnej chwili, pierwszoklasiści odcisnęli kciuk w Akcie Pasowania i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

     Po części oficjalnej uczniowie zostali obdarowani licznymi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców szkoły oraz kolegów i koleżanki z oddziałów przedszkolnych oraz z klas II i III. Nauczycielki – p. A. Waldowska i p. S. Sokół złożyły na ręce wychowawczyni pamiątkowe tablo z wizerunkami ,,lisków”.

     Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców pierwszaków. Był m.in. piękny ,,liskowy” tort , babeczki ,,liskowe” oraz liczne smakołyki. Duże wrażenie zrobiły leśne dekoracje z liskami, wykonane przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

                               Serdeczne podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

 • Święto Szkoły

         Dnia 20 października 2021 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie obchodziła Dzień Patrona Szkoły - Św. Jana Pawła II. Obchody rozpoczęły się koncertem pieśni związanych z naszym Papieżem. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I -VIII zaśpiewały bardziej i mniej znane piosenki o Papieżu Polaku. Młodsze dzieci wraz z wychowawcami wykonały także plakaty upamiętniające naszego Patrona. Natomiast młodzież oglądając seans filmowy, zapoznała się z życiorysem Karola Wojtyły. Pan dyrektor zorganizował słodką niespodziankę – słynne papieskie kremówki, którymi delektowaliśmy się w ten tak wyjątkowy dla nas dzień. 

 • Rajd rowerowy

      Dnia 21 września 2021 r. we wtorkowe popołudnie uczniowie klas V- VI uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego udali się z nauczycielami na rajd rowerowy. Celem wyprawy było poznanie miejsca pamięci narodowej na Różnym Dębie i historii z nią związanej. Historia dotyczy losów mieszkańców w czasie II wojny światowej. Po drodze uczniowie podziwiali przepiękne widoki.

                                                                              Opracowanie: D. Kobiela

 • Dzień Przedszkolaka - wycieczka

    Dnia 7 października w ramach ,,Dnia Przedszkolaka" Oddziały Przedszkolne ,,0" A i ,,0" B udały się na wycieczkę na salę zabaw ,,Funky Monkey" w Bolszewie.

  Podróż autokarem okazała się dla niektórych zupełnie nowym doświadczeniem. Na sali zabaw czekało na dzieci wiele atrakcji. Niespodzianką było spotkanie z ogromną maskotką ,,Pikachu", do której można było się przytulić lub przybić jej piątkę.

  Wszyscy bawili się fantastycznie, czego dowodem są szczere uśmiechy przedszkolaków. To był dzień pełen wrażeń, który na pewno będziemy długo wspominać 

 • Bùlwë

     Jeséń to czas zbieranié bùlew. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klasy I, II, IV, VII i VIII uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego wzięli udział w wykopkach. Gospodarze byli zachwyceni pracowitością i zaangażowaniem młodych Kaszubów. Wykopki zakończyły się pieczeniem ziemniaków i kiełbasek. Były też słodkie niespodzianki takie jak: babeczki, ciasto i gofry oraz mnóstwo frajdy. Dziękujemy paniom: Sylwii i Stefanii oraz panom: Zbyszkowi, Leonowi i Wacławowi za zorganizowanie tego wspaniałego dnia.

 • Wrzesień w grupie ,,Biedronki"

  - Pierwsze wspólne zabawy;

  - Pierwsze wyjścia na plac zabaw;

  - Pierwsze prace plastyczne;

  - Dzień Kropki;

  - Wyjście do Biblioteki Publicznej w Łebnie;

  - Dzień Pieczonego Ziemniaka;

  - Międzynarodowy Dzień Sportu Szkolnego;

  - Dzień Chłopaka.

 • Dzień Chłopaka

  Dziewczyny wybrały najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole, został nim Nikodem Bladowski, na podium uplasowali się również kolejno: Iwo Gruba i Dominik Dosz.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie lizaków, a Wiktorii, naszej przewodniczącej za zakup cukierków.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć