• Projekt edukacyjny z plastyki - klasa 7 - Asamblaż

 • DZIEŃ MATKI

   19 maja 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Matki. Dzieci z klas 0-3 z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych i tanecznych. Po wspaniałych występach dzieci wręczyły własnoręcznie zrobione upominki i laurki.

 • Północka w szkole

      Dnia 18.05.2023 dzieci z klas II i III, uczęszczające na zajęcia z języka kaszubskiego, wzięły udział w„północce” w szkole, która trwała od godz.16.00 do 24.00.

     Spotkanie rozpoczęliśmy od pomalowania desek pod prace decupage, potem było pieczenie gofrów, zabawy ruchowe i zabawy ze śpiewem. Punktem kulminacyjnym była pizza. Po zapadnięciu zmroku wybraliśmy się na nocne podchody w lesie. Uczestnicy wykonali również podstawkę decupage dla mamy. Na zakończenie były kalambury i karaoke. Tuż po północy, zmęczeni ale szczęśliwi powróciliśmy do domów.

 • Warsztaty czytelnicze "Spotkanie z kulturą japońską"

    W dniu 18 maja 2023 roku klasa 5 wzięła udział w Warsztatach Czytelniczych w Bibliotece Publicznej w Łebnie pt: "Spotkanie z kulturą japońską".

 • Uczniowie klas VI- VIII poznają ciekawe miejsca na Żuławach i Mierzei Wiślanej

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

    Czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XV edycji konkursu ekologicznego - konkursie fotograficznym pt. „Rady na odpady”. Wszystkie cztery zdjęcia zostały nagrodzone. 

     W kategorii klas IV-VI:

  1 miejsce zdobył Filip Stolc z kl. V: zdjęcie - „Nasz superbohater Kompostownik” 

  2 miejsce zdobyła Lena Waldowska z klasy V: zdjęcie - „Bananowe wsparcie”.

    W kategorii klas VII-VIII:

  3 miejsce zdobyła Zuzanna Stolc z kl. VII: zdjęcie - „Zgrana para to słoik sklepowy i domowe przetwory” 

  Wyróżnienie zdobyła Julia Matyjasik z klasy VIII: zdjęcie - „Nowe życie kwitnącej opony”

 • Warsztaty ekologiczne w Eko-Dolinie: "Bliżej Europy - nowoczesne metody gospodarowania odpadami"

    Dnia 12 maja 2023 roku odbyła się wycieczka uczniów z klasy 6 i 7 do Ekodoliny w Łężycy. Dzieci miały okazję zobaczyć, co dzieje się z różnego rodzaju odpadami i poznały główne zasady gospodarowania nimi:

  1. Zapobiegaj powstawaniu odpadów

  2. Użyj ponownie

  3. Segreguj odpady

 • Gminny Dzień Strażaka

  Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Gminy Szemud do wspólnego świętowania otwarcia nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Szemudzie połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

  Obchody rozpoczną się 13 maja, w najbliższą sobotę Mszą Świętą w kościele parafialnym w Szemudzie o godz. 14.00.

  Dalsza część uroczystości odbędzie się na ulicy Samorządowej 3 przy nowej remizie OSP w Budynku Służb Mundurowych pod nazwą „Rodzinny Piknik Bezpieczeństwa". Dla uczestników organizatorzy zapewniają grochówkę strażacką oraz zabawy dla dużych i małych np. dmuchańce, trampoliny i eurobungee.  Imprezę uświetni DJ Baron muzyką i tanecznymi zabawami dla dzieci. Do tego wiele, wiele innych atrakcji!

  Świętujmy razem ten wyjątkowy czas!

  Organizatorzy

 • Dzień Europy

   9 maja to kolejny dzień w którym propagowaliśmy postawy patriotyczne do naszej ojczyzny Polski. W Dniu Unii Europejskiej świętowaliśmy pokój i jedność w Europie. W tym celu uczniowie wykonali flagi Polski. Nadrzędnym założeniem obchodów tego dnia było propagowanie patriotyzmu do naszej ojczyzny Polski, by uczniowie nie tylko zdawali sobie sprawę z tego, że są Europejczykami ale by również wiedzieli o tym, co ich odróżnia od innych narodów.

 • Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

     8 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny, wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski, a następnie wysłuchali najważniejszych faktów dotyczących tego wydarzenia przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. R. Hennig.

 • Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej

  Dnia 28 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej.

 • Niecodzienna lekcja historii

       Dnia 25 kwietnia 2023 roku do naszej szkoły przybyła Pani Barbara- pracownik Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska. Uczniowie klas IV- VIII mieli możliwość poznać historię niedźwiedzia Wojtka, który z 2. Korpusem Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa brał udział m.in. w bitwie pod Monte Cassino. Potem uczniowie uczyli się grać w grę planszową „Miś Wojtek”. Bardzo dziękujemy.

 • Dzień książki

  Dzień książki

    24.04.2023r. obchodziliśmy dzień książki. Tego dnia przeprowadzone zostały zabawy z książką w roli głównej m. in. książka na wybiegu, zagadki o książkach, czytanie fragmentów prozy lub poezji, projektowanie zakładek oraz okładek książek. Uczniowie zapoznali się również z zasadami korzystania z książki, a także mieli możliwość "obcowania ze słowem" na przerwach, w postaci audiobooków oraz poezji śpiewanej. 

 • XVIII Gminny Turniej Ekologiczny - Szemud 2023

    Jesteśmy dumni!!!  Pierwsze miejsce w XVIII Gminnym Turnieju Ekologicznym - Szemud 2023 "Ekologiczny Dom - Dzień Ziemi Codziennie". Gratulujemy i dziękujemy naszej delegacji: Zuzannie Stolc, Martynie Kwidzińskiej, Marcie Malotka i Zuzannie Konkel. 

 • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej - Szemud 2023

   Dnia 21.04.2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej. Gratulujemy: Alanowi Kamer z klasy I, który otrzymał wyróżnienie. Klaudii Dosz, która swoim występem w konkursie poezji śpiewanej zaczarowała wszystkich i również otrzymała wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz piękne występy!

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

    Nasi uczniowie dobrze wiedzą, że czysta Ziemia to zdrowa Ziemia! Z tej okazji przygotowali krótki występ artystyczny, zachęcający wszystkich do proekologicznych zachowań. Dbajmy o Naszą Planetę.

 • 18 rocznica śmierci Jana Pawła II

     18 lat temu, 2 kwietnia 2005 r. zmarł Jan Paweł II - Patron Naszej Szkoły. Wspólnie uczciliśmy jego świętą osobę, odśpiewując hymn szkoły.

 • Dzień bez plecaka

     31 marca 2023 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole Dzień bez plecaka. To wyjątkowy dzień, który polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, wózek dla lalek, poszewka na poduszkę, itd. Trzeba przyznać, że fantazji naszym uczniom nie brakuje.

        Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości na temat problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Pierwszy Dzień Wiosny

  W kalendarzu szkolnym są dni, na które czekamy z niecierpliwością. Należy do nich, obchodzony 21 marca, Pierwszy Dzień Wiosny.

    W tym roku witaliśmy wiosnę, łącząc to wydarzenie z matematyką. Jak to w dzień samorządności bywa, władzę w szkole przejęli uczniowie. W kolorowych skarpetkach i z kitkami na głowach spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Tam odbyła się impreza prowadzona przez Zuzię i Łucję z klasy 7. Mieliśmy okazję wysłuchać wiersza Wiktora Lenkiewicza „Zwariowana geometria” w wykonaniu Kacpra i Piotra z klasy 6. Młodsze dzieci sprawdziły swoją wiedzę rozwiązując zagadki o figurach. Głównym punktem programu był pokaz mody z przymrużeniem oka pod hasłem: „Matematyka w wiosennej modzie”. Modelki i modele z klas 3- 7 profesjonalnie zaprezentowali przygotowane wcześniej stroje zawierające elementy geometryczne. Pokaz zakończył się paradą uczniów z  klas 1-3 trzymających w ręku kwadraty, trójkąty, koła, prostokąty i śpiewających piosenkę o figurach. Następnie uczniowie z klas młodszych poszli z geometryczną Marzanną na boisko, aby pożegnać zimę. Po krótkiej przerwie, starsi uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli.  Na lekcjach królowała matematyka. Było mnóstwo ciekawych zadań: zagadki, łamigłówki, rebusy i gry logiczne. Słodkim podsumowaniem dnia był okrągły donut.

 • Dzéń Jednotë Kaszëbów

    Dnia 20 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów. Cała społeczność szkolna przyszła ubrana w barwach flagi kaszubskiej. Uczniowie klasy VII, którzy uczęszczają na język kaszubski tj. Igor i Józio przedstawili krótką historię tego święta.

     Dzéń Jednotë Kaszëbów czyli Dzień Jedności Kaszubów to święto upamiętniające pierwszą pisemną wzmiankę o Kaszubach w bulli papieskiej.  Otóż 19 marca 1238 roku papież Grzegorz IX zatytułował szczecińskiego księcia „księciem Kaszub”. Była to pierwsza historyczna wzmianka o Kaszubach.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć