• CZERWIEC W OP ,,0" B

  - Zabawy na ,,dmuchańcach";

  - Zabawy w sali;

  - Dzień Ojca - wykonanie krawatów dla taty;

  - Zabawy na placu zabaw;

  - Zakończenie roku szkolnego.

 • Zakończenie roku szkolnego

         25.06 zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. W sali sportowej odbyło się rozdanie nagród za wyniki w nauce, a także pożegnanie nauczycielki języka polskiego, Pani Elżbiety Smoły, która odchodzi na zasłużoną emeryturę.

        Rozstaliśmy się również z klasą VIII.  Życzymy Wam jak najwięcej sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celów.

         Natomiast wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom, życzymy, udanego i bezpiecznego wypoczynku. 

 • Zakończył się Wielki Maraton Czytelniczy!

     Z naszej szkoły wzięło udział 14 uczniów z klasy II, III, IV, VI i VIII. Wykazali się ogromną wiedzą na temat przeczytanej lektury. Potrafili odpowiedzieć na bardzo szczegółowe pytania.

    Osoby, które zdobyły największą ilość punktów i zostały wyróżnione przez organizatorów Wielkiego Maratonu Czytelniczego:

  • w kat. klas II – III – Lena Waldowska

  • w kat. Kl. IV-VI – Agata Malinowska

  • w kat. VII - VIII – Agata Krampa i Andżelika Miotk

  Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

                                        Gratulujemy 14 wspaniałym Maratończykom!!!

                                      Zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

 • Apel z okazji ukończenia szkoły klasy 8

     22 czerwca br uczniowie klasy ósmej przedstawili się na ostatnim apelu w tej szkole, w jednakowych czerwonych bluzkach i czarnych spodniach chłopcy, a dziewczęta w czarnych spódniczkach. W przemówieniu skierowanym do dyrektora, rady pedagogicznej, pracowników szkoły i rodziców uczeń Ksawery Czoska wyraził ogromne podziękowania za trud wniesiony w pracę pedagogów i bezpieczeństwo nad którym czuwał pan Dyrektor. Następnie wszyscy uczniowie klasy 8 po kolei składali słowa wdzięczności i cierpliwości każdemu nauczycielowi, rodzicom i pracownikom szkoły wręczając kwiatek. Wychowawca w osobie p. Ela Smoła otrzymała od każdego swego wychowanka różę i upominek. Sama też ofiarowała każdemu uczniowi upominek i życzenia. Wszyscy wzruszeni takim stanem wydarzeń pospieszyli z ostatnim punktem apelu i zaprezentowali się w tańcu Polonez. Jeśli tylko chcą to potrafią - i tak pięknie  zatańczyli POLONEZA, który zakończył oficjalną część apelu. Uczennica Andżelika Miotk w imieniu uczniów i rodziców zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Podczas biesiadowania pięknym akcentem uczniowie zaśpiewali wszystkim STO LAT i poczęstowali tortem. Po konsumpcji uczniowie rozpoczęli zabawę taneczną, która trwała do 18.00. Dzień ten był bogaty w wydarzenia, których się nie zapomina.                    

                                                         Wychowawca E. Smoła

 • Zakończenie klasy III

      21 czerwca odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia I etapu edukacji. Program składał się z IV części: I - Wspomnienia, podczas której trzecioklasiści wspominali swoją szkolną historię, II - podziękowania, podczas której dziękowali nauczycielom i rodzicom, III część - Marzenia o przyszłości - tutaj przedstawili scenki ilustrujące, jak wyobrażają sobie swoją przyszłość oraz IV - To już jest koniec - podczas której uczniowie otrzymali pamiątkowe Dyplomy Ukończenia III Klasy, prezenty od wychowawcy i kolegów z klasy II. Na koniec odbył się słodki poczęstunek dla zaproszonych gości.

 • Wycieczka do Szymbarku

     17 czerwca to data długo wyczekiwana przez uczniów klasy III. W tym dniu pojechaliśmy na wymarzoną wycieczkę do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy m. in. Dom do góry nogami, bunkier, Dom Sybiraka, kościół. Zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, największy koncertujący fortepian i pomnik niedźwiadka Wojtka. Oprócz tego wypiekaliśmy chleb, który pod koniec dnia każdy zabrał ze sobą do domu. Największą atrakcją była wizyta w Parku Linowym. Zmierzyliśmy się tam ze swoimi słabościami, ale wszystkim udało się pokonać wybraną trasę. Na koniec wycieczki zdobyliśmy jeszcze wieżę widokową na szczycie najwyższego wzniesienia na Kaszubach – Wieżycy.

 • Jedziemy do ZOO…

      16 czerwca klasy 0A, I i II wybrały się na wycieczkę edukacyjną do ZOO. Pogoda dopisała. Zwierzęta pięknie zaprezentowały się dzieciom. Chętnie pozowały do zdjęć.

      Po długiej wycieczce nadszedł czas na małe „co nieco”. Wszyscy wrócili bezpiecznie do domu, pełni bogatych wrażeń.

 • Wycieczka do ZOO

 • Wycieczka klasy 8

     Dnia 10 czerwca br klasa 8 wraz z wychowawcą i opiekunem wyjechali na wycieczkę, która przebiegała w trzech etapach. Pierwszym docelowym punktem, była wizyta w kinie Helios w Gdyni, gdzie uczniowie obejrzeli film  Krudowie 2. Następnie po małym posiłku udaliśmy się do Rumi na trampoliny, tam pełni zapału przystąpili do zabawy, która trwała  godzinę. Zadowoleni udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na lody. Dzieci nadal żywiołowe czekały na kolejny i już ostatni punkt wycieczki jakim była wizyta w Bolszewie na kręglach. To był strzał w dziesiątkę, uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń, uśmiechnięci powrócili do Łebna. 

       Bardzo pragnę podziękować mamom, które zorganizowały wycieczkę.

                                                      D Z I Ę K U J Ę  wych . E Smoła

 • Baśniowa lekcja

      Dnia 31 maja br uczniowie klasy 4 w przebraniach postaci baśniowych uczestniczyli na lekcjach j. polskiego. Tego dnia w kolorowych strojach zaprezentowali się swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas I - III. Dzieci zgadywały kim dana postać jest (z jakiej baśni). Ten poniedziałkowy dzień był bardzo kolorowy, radosny i przyniósł również uśmiech na twarzach młodszych dzieci, które znały te postacie.

 • Maj w Oddziale Przedszkolnym ,,0" B

  - Dzień Flagi. Święto Konstytucji 3 maja;

  - Wiosenne prace plastyczne;

  - Wyjście na boisko szkolne;

  - Dzień Mamy.

 • Ale zabawa!

     7 czerwca na uczniów naszej szkoły czekała wspaniała niespodzianka. Dzięki uprzejmości GCSiR w Szemudzie, na boisku stanął wspaniały dmuchany traktor. Uczniowie wszystkich klas mogli poskakać i pozjeżdżać na „dmuchańcu”. Było mnóstwo uśmiechów i radości.

 • Dzień Dziecka

     Pierwszego czerwca, w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. 

     Uczniowie mogli spróbować swoich sił w mini-runmageddonie, czyli biegu z przeszkodami. Na trasie spotkali utrudnienia takie jak "zderzenie ze ścianą", czyli wspinaczka na 2,5 metrową ścianę, "koszmar wulkanizatora" - bieg przez opony, "żona rybaka", czyli przejście pod siecią zawieszoną tuż nad ziemią, czy "spacer z pieskiem" - przeciąganie ciężkiego pnia na sznurku. Przeszkód było 10, a każda wymagała niemałej sprawności i siły. Młodsze dzieci miały okazję zmierzyć się w konkurencjach takich jak strzał na bramkę, slalom, czy prowadzenie piłeczki kijem hokejowym. 

     Wszyscy uczniowie spędzili ten czas aktywnie, a jednocześnie mieli okazję by w klasowym gronie pograć w gry, czy obejrzeć film przy smacznych przekąskach. 

   

  Klasa 5

  Klasa 1

  Klasy 4- 8 

  Klasa 7

  Klasa 3

 • Kwiecień w Oddziale Przedszkolnym ,,0" B

  - Zabawy na placu zabaw;

  - Dzień Ziemi - praca plastyczna;

  - Sprzątanie Świata;

  - Godło Polski - praca plastyczna.

 • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej SZEMUD 2021

 • HARMONOGRAM POWROTU DO SZKOŁY

  Rząd przestawił harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego w maju 2021:

  – od 4 maja – nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych

  – od 15 maja – tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych

  – od 29 maja – powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

 • Konkurs recytatorski

 • Życzenia

 • Marzec w Oddziale Przedszkolnym ,,0" B

  - Dzień Kobiet;

  - Dzień Jedności Kaszubów;

  - Pierwszy Dzień Wiosny. Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki;

  - Wyjście na plac zabaw;

  - Wiosenno-świąteczne prace plastyczne;

  - Poszukiwania prezentów od Zajączka Wielkanocnego.

 • Akcja: Rusz się na Wiosnę!

       Od 22 do 26 marca w naszej szkole odbyła się akcja, zachęcającą naszych uczniów do aktywności na świeżym powietrzu "RUSZ SIĘ NA WIOSNĘ!".

       Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przesłanie zdjęć, przedstawiających ich aktywność w danym dniu, natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli również za zadanie mierzyć przebytą odległość, za pomocą krokomierza lub telefonu. 

         Po otrzymanych zdjęciach widać, że nasi uczniowie przemierzyli wiele okolicznych terenów, a dziewczyny z klasy 8 połączyły przyjemne z pożytecznym, bo na rowerach udały się na pizzę :).

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć