• Konkurs recytatorski

 • Życzenia

 • Marzec w Oddziale Przedszkolnym ,,0" B

  - Dzień Kobiet;

  - Dzień Jedności Kaszubów;

  - Pierwszy Dzień Wiosny. Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki;

  - Wyjście na plac zabaw;

  - Wiosenno-świąteczne prace plastyczne;

  - Poszukiwania prezentów od Zajączka Wielkanocnego.

 • Akcja: Rusz się na Wiosnę!

       Od 22 do 26 marca w naszej szkole odbyła się akcja, zachęcającą naszych uczniów do aktywności na świeżym powietrzu "RUSZ SIĘ NA WIOSNĘ!".

       Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przesłanie zdjęć, przedstawiających ich aktywność w danym dniu, natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli również za zadanie mierzyć przebytą odległość, za pomocą krokomierza lub telefonu. 

         Po otrzymanych zdjęciach widać, że nasi uczniowie przemierzyli wiele okolicznych terenów, a dziewczyny z klasy 8 połączyły przyjemne z pożytecznym, bo na rowerach udały się na pizzę :).

 • Nauka zdalna dla klas 1 - 8

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

  Od poniedziałku 22.03.2021 do piątku 9.04.2021 zgodnie z rozporządzeniem MEiN z dnia 18.03.2021 wszystkie klasy 1-8 przechodzą na tryb nauki zdalnej. 

  Poniżej link do informacji MEiN

  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

     Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski (w tajemnicy przed koleżankami) zorganizował plebiscyt na najsympatyczniejszą dziewczynę z klas IV - VIII. Wszyscy chłopcy mieli możliwość oddania głosu na swoją faworytkę poprzez internetową aplikację.

     Zwyciężyła Paulina K. z klasy IV. Gratulujemy

  Specjalna odznaka "Super Dziewczyny" już niebawem trafi do zwyciężczyni.

 • SKO

 • Luty w Oddziale Przedszkolnym ,,0" B

  - Bal karnawałowy

  - Konstrukcje z klocków

  - Różne prace plastyczne

 • Drodzy rodzice! Czy wiecie, w co grają Wasze dzieci?

  9 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. 

         Korzystając z Internetu możemy napotkać na rozmaite sytuacje, w których możemy poczuć się zdziwieni, zaniepokojeni czy wystraszeni. Niestety, sieć nie jest całkowicie bezpiecznym miejscem. Bardzo często dochodzi w niej do różnego rodzaju nadużyć, np. wykorzystania czyjegoś zdjęcia czy filmu w celu ośmieszenia kogoś. Czasem możemy natrafić na stronę czy film, który nie jest przeznaczony dla dzieci. Takie treści są bardzo niebezpieczne.  Trzeba dowiedzieć się, które strony, filmy czy kanały youtuberów są rzeczywiście wartościowe. 

         Dzisiaj wiele gier opartych jest na współpracy i rywalizacji online z wykorzystaniem Internetu. Dawniej gracz grał z komputerem lub z drugim graczem, który siedział tuż obok. Współczesne gry wciągają młodych graczy możliwością prowadzenia rozgrywki z graczami z całego świata. Gracze zakładają swoje klany, drużyny, zespoły. Często składają się one z rówieśników zwłaszcza na początku rozgrywki. Z czasem jednak gracz otrzymuje zaproszenia od innych użytkowników, często osoby nie wiedzą, kogo zapraszają. 

     Rozgrywka w takich grach często polega na eliminacji i pokonaniu przeciwnika lub całej drużyny. Najważniejsza jest jednak świadomość gracza, że to nie jest już pojedynek z komputerem, tylko z drugim człowiekiem (kolegą, nieznajomym). Osoba wie, że pokonała kogoś “żywego”, nie sztuczną inteligencję. Takie pojedynki, zwłaszcza u słabszych graczy, budzą frustrację i nienawiść do kolegów. Często dochodzi do używania wulgaryzmów na czacie w stosunku do innych użytkowników. Taka złość może przenieść się również na relacją z daną osobą w realu, kiedy już opuści wirtualną rozgrywkę. 

       Do pewnych gier dziecko musi dorosnąć emocjonalnie, stąd producenci gier używają odpowiednich symboli, aby ułatwić rodzicom dobór gry do wieku dziecka

     Poniżej wstawiam kilka informacji o grach i aplikacjach, w które dzieci najczęściej grają. Myślę, że warto zapoznać się z tymi informacjami.

  Sylwester Sychowski

 • Styczeń w Oddziale Przedszkolnym "0" B

  Zimowe ,,z górki na pazurki" - wyjście na sanki

 • Méster Bëlnégò Czëtaniô 2020

  VII Regionalny Konkurs  Méster Bëlnégò Czëtaniô został rozstrzygnięty. W kategorii szkoły podstawowe kl. VII-VIII

   II miejsce zajął Nikodem Bladowski

  Uczestników oceniali: Piotr Dziekanowski, Anna Gliszczyńska, Łukasz Zołtkowski

  Lekturą, którą trzeba było zaprezentować była „Ana z Zelony Grzëpë”: Lucy Maud Montgomery tłum. na kasz. Magdaléna Bòbkòwskô, rozdzél I-III

  Na stronie https://www.youtube.com/watch?v=yckd26rzYjY dostępny jest film z ogłoszenia wyników.

 • Zajęcia stacjonarne dla kl 1-3

  Drodzy uczniowie, rodzice uczniów!

  Informujemy, iż uczniowie z klas 1 - 3 po feriach zimowych,

  tj. od dnia 18 stycznia 2021 r. (poniedziałek) 

  rozpoczynają zajęcia lekcyjne w formie stacjonarnej na terenie szkoły.

  Uczniowie z klas 4 - 8 pracują w trybie nauki zdalnej.

 • Życzenia

 • Grudzień w Oddziale Przedszkolnym "0" B

  - Mikołajki

  - Zabawy piankowymi klockami

  - Zabawy na placu przedszkolnym

  - Świąteczne prace plastyczno-techniczne

  - Wigilia grupowa

 • Mamy Mistrza

      23 października uczniowie z klas: IV, VI i VII zmagali się z kaszubską ortografią biorąc udział w XIX Dyktandzie Kaszubskim "Królewiónka w Pałacu"organizowanym w tym roku przez miasto Reda.

        Teksty dyktanda  w  roku „100-lecia zaślubin Polski  z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski” związane były z tematyką morską. Uczniowie kl. IV -VI pisali fragment powieści Bolesława Borka, zaś uczniowie klasy VII fragment z powieści „Żółty kamień” Stanisława Janke.

     I miejsce w kat. kl. IV -VI zajął nasz uczeń Hubert Kiełpiński z kl.IV, tym samym zdobywając tytuł Strzédnégò Mésterka Kaszëbsczégò Pisënkù.

     Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Listopad w Oddziale Przedszkolnym ,,0" B

  - Dzień Postaci z Bajek

  - Dzień Pluszowego Misia

  - Gry i zabawy

  - Prace plastyczne

  - Wycieczki na terenie szkoły

  - Dzień Przedszkolaka (wcześniejsza galeria)

 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W OP ,,0” B - ,,PSZCZÓŁKI”

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W OP ,,0” B - ,,PSZCZÓŁKI”

          Dnia 10.11.2020r. obchodziliśmy w naszej szkole ,,Dzień Przedszkolaka”. Oddział Przedszkolny ,,0” B został uroczyście pasowany przez p. Dyrektora na grupowe ,,Pszczółki”. Dzieci zaśpiewały piosenkę, a także wyrecytowały następujący wierszyk:

   

  Jesteśmy ,,Pszczółkami”,

  lubimy bawić się zabawkami.

  Dużo malujemy

  i chętnie pracujemy.

  Słuchamy naszej Pani,

  uczymy się grzecznie jak zaczarowani.

  W nagrodę za piękne zaprezentowanie się grupa otrzymała upominki oraz słodki poczęstunek, m. in. babeczki przestawiające logo pszczółek.

  Tego dnia przedszkolaki z zaangażowaniem wykonały pracę techniczną, wysłuchały opowiadania o pracowitych pszczołach oraz obejrzały tematyczną bajkę edukacyjną. Ostatnim punktem programu były wspólne tańce oraz zabawy z wykorzystaniem balonów.

  Po dniu pełnym wrażeń, w świetnych humorach, z pełnymi brzuszkami oraz prezentami w dłoniach dzieci udały się do swoich domów.

 • Październik w Oddziale Przedszkolnym ,,0" B

  - Sałatka Owocowa

  - Zdrowe śniadanie warzywno-owocowe

  - Dzień Edukacji Narodowej

  - Dzień Patrona Szkoły

  - Różne prace plastyczne

  - Zabawy na placu przedszkolnym

 • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA UCZNIA

  UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA UCZNIA

          Dnia 20 października 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na  ucznia klasy pierwszej. Tak niedawno przedszkolaki, a dzisiaj już pierwszaki rozpoczęły uroczystość pięknym polonezem, a później przedstawiły program artystyczny. Po prezentacji umiejętności recytatorskich i wokalnych odbyło się ślubowanie, po czym Pan Dyrektor pasował dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie. Na pamiątkę tej doniosłej chwili pierwszoklasiści odcisnęli kciuk na Akcie Pasowania i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej, uczniom zostały wręczone upominki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły oraz pakiety startowe SKO. To jeszcze nie koniec wszystkich niespodzianek. Koledzy i koleżanki z klas II i III podarowały wspaniałe prezenciki. Pani Sylwia Sokół  i pani Beata Łaga na ręce wychowawczyni złożyły „sówkowe” tablo. Po uroczystości Pierwszoklasiści udali się na poczęstunek. Wszyscy zadowoleni i z uśmiechem wrócili do domu.

 • NAUKA ZDALNA!!!

          Informuję, że od dnia 26 października 2020 r. klasy 4 -8 przechodzą w tryb nauczania zdalnego. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Lekcje zdalne prowadzone będą przez dziennik Librus z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams oraz innych platform pomocniczych. Proszę, aby do poniedziałku uczniowie zostali wyposażeni w odpowiedni sprzęt do nauki zdalnej (laptop lub komputer lub tablet lub telefon komnórkowy) z dostępem do internetu. Podczas zajęć będzie sprawdzana obecność ucznia.

   

  Łukasz Kwidziński

  Dyrektor Szkoły

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć