• TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

  Od 13 do 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowego Odżywiania. Stosowaliśmy się do rymowanki:

  O swoje zdrowie dbamy

  i odpowiednio się odżywiamy,

  kolorowe kanapki robimy,

  owoce i warzywa do szkoły nosimy.

  Soki i przekąski zdrowe z nami są nie od dziś,

  tak mawiał kiedyś słynny polski Miś.

  Zaczynamy dzień od zdrowego śniadania,

  dlatego dobrą energię mamy od rana.

  Sałatki, surówki zwykle są z nami

  kiedy ze smakiem obiadek zjadamy.

  Kolacja także jest już gotowa,

  rzecz jasna - zawsze kolorowa i zdrowa:)

  Zachęcaliśmy do akcji "Rymujemy, wierszyki układamy i o zdrowym odżywianiu pamiętamy".

  Każdy utwór, który otrzymaliśmy został opublikowany na stronie internetowej naszej szkoły.

 • Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Ortograficzny"

   Dnia 23.11.2023r. uczniowie klas 2-8 zmagali się z ortografią w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Ortograficzny", sporym wyzwaniem okazało się kodowanie karty odpowiedzi. Nikt się jednak nie poddał i wszyscy dzielnie wypełnili testy. Teraz z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki. Wszystkim życzymy powodzenia!

 • Dyktando kaszubskie

     W sobotę 18 listopada nasze dwie uczennice: Eliza Waldowska i Zuzanna Wenta zmierzyły się z kaszubską pisownią podczas XXII Dyktanda Kaszubskiego w Chmielnie.

 • Méster Bëlégò Czëtaniô

     W dniu 17 listopada 9 uczniów naszej szkoły wzięło udział w gminnych eliminacjach X Regionalnego Konkursu Méster Bëlégò Czëtaniô w Częstkowie. Uczniowi startowali w trzech kategoriach wiekowych.

  W kat. klas I -III reprezentowali nas:

  1. Hanna Konkel

  2. Jonatan Bojke

  3. Kacper Marciński – zdobywca wyróżnienia

  W kat. klas III-IV

  1.Eliza Waldowska – zajęła I miejsce

  2.Magdalena Szweda – zdobyła III miejsce

  3. Artur Lejkowski

  W kat. klas V-VI

  1. Wiktor Krampa

  2. Lena Waldowska – zdobyła wyróżnienie

  w kat. kl. VII-VIII

  Bartłomiej Becker – zdobył III miejsce

  Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom i zwycięzcom.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   W piątek 17 listopada 2023 r. uczniowie klasy czwartej zdawali na czas 3-etapowy egzamin z tabliczki mnożenia. Kto odpowiedział poprawnie na wszystkie wylosowane przez siebie pytania uzyskał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Następnie dzieci rozwiązywały łamigłówki matematyczno-logiczne. Najlepsi uczniowie zostali premiowani oceną. 

    Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia.

 • „Dzisiaj wielka jest rocznica”

    W czwartek 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Apel w tym roku miał inną formę niż zwykle. Galowy strój, kotyliony, sztandar szkoły, okolicznościowa gazetka, udekorowana sala. W takiej scenerii było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Nie zabrakło „Pierwszej Brygady”- ulubionej pieśni marszałka Józefa Piłsudskiego, „Piechoty”, „Roty” czy piosenki legionowej- „Wojenko, wojenko”. Na koniec wszyscy zaśpiewali „Jak długo w sercach naszych”.

        Dziękujemy za wspólne śpiewanie.

        Przygotowanie apelu i opracowanie: D. Kobiela

 • #SzkołaDoHymnu

  #SzkołaDoHymnu

     Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do Hymnu”. Uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

 • Lekcja fizyki

      Doświadczenia na fizyce to jeden z najlepszych sposobów nauki. Przede wszystkim angażuje on uwagę uczniów, umożliwia również samodzielne zaobserwowanie omawianych treści. To pozwala dużo lepiej zapamiętać treść lekcji, podczas której teoria została zademonstrowana w praktyce.
 • Lekcja historii

   Na lekcji historii klasa V przeniosła się do starożytnej Grecji.

 • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

    Ostatni tydzień października przeminął nam pod znakiem zadumy i refleksji. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się na cmentarz, by tam w ciszy i skupieniu pomodlić się za dusze tych, których płomień życia zgasł, którzy odeszli, których dziś z nami nie ma fizycznie, ale na zawsze będą w naszych sercach i pamięci.

 • Pasowanie na ucznia

    W życiu każdego człowieka wiele jest chwil dostarczających ogromu emocji i wzruszeń. Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka i jego rodziny jest rozpoczęcie nauki w szkole. Mierzenie się z nowymi wyzwaniami i obowiązkami, zaś w życiu uczniowskim bardzo ważnym momentem jest Ślubowanie i Pasowanie na ucznia, dlatego ta coroczna uroczystość ma w naszej szkole podniosły charakter.

     19 października 2023 roku,w obecności zaproszonych gości i rodziców, siedemnaścioro pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie i zostało przyjętych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie wybrali sobie nazwę grupy -Delfinki.

     Gorąco dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie prezentów, rodzicom pierwszoklasistów za przygotowanie wystroju i słodkiego poczęstunku.

 • Dzień Patrona Szkoły

      W dniu 16 października 2023 roku kolejny już raz obchodziliśmy Dzień Patrona. To święto całej społeczności szkolnej, to dzień szczególny – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem szkoły, którym jest Jan Paweł II.

         Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Łebnie o godz. 9.00 z udziałem pocztu sztandarowego szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziców. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Mieczysław Guzmann w czasie, której modliliśmy się w intencji całej społeczności szkolnej. Po mszy świętej wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W przygotowanym montażu słowno-muzycznym brali udział wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki. Wspólny śpiew i wspomnienia wydarzeń z Jego życia, miały skłonić do wdzięczności za to, że Ojciec Święty był i nadal jest wśród nas wielką osobowością i na zawsze pozostanie w naszej pamięci wzorem do naśladowania. Potem był słodki poczęstunek.

      Ten dzień, był dla nas pełen radości i głębokich przeżyć.

   

 • DZIEŃ EDUKACJI

     W tym roku szkolnym przedstawienie z okazji DNIA EDUKACJI NARODOWEJ przygotowali uczniowie klasy drugiej i trzeciej.

    Na scenie młodzi artyści toczyli spór między sobą: - Który z nauczycieli jest najlepszy? Prezentowali różne argumenty, ale na koniec doszli do wniosku, że WSZYSCY pracownicy szkoły są ważni, potrzebni i NAJ...LEPSI!

   Po złożeniu życzeń, dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji oraz obsługi otrzymali upominki ufundowane przez uczniów naszej szkoły, dzięki działalności SKO.

 • GALA FINAŁOWA KONKURSU SKO

     13 października 2023 roku w Warszawie, w zabytkowym budynku Ufficio Primo odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie SKO dla szkół i nauczycieli, organizowanego przez PKO Bank Polski. W gronie laureatów konkursu znalazły się opiekunki Szkolnej Kasy Oszczędności Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie p. Sylwia Sokół i p. Anna Waldowska. Nauczycielki odebrały srebrne odznaki, które wręczyła Dyrektor Biura Młodego Klienta pani Małgorzata Kocoń.  Podczas wydarzenia wystąpiła również Magdalena Bigaj, twórczyni i Prezes Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa, autorka książki „Wychowanie przy ekranie”. Umieszczona na liście 100 kobiet roku 2022 przez magazyn Forbes Women. Galę uświetnił wykład Wiceprezesa PKO TFI Grzegorza Chłopka na temat zarządzania finansami z perspektywy dzieci i dorosłych. Całość zwieńczył koncert Natalii Kukulskiej.

   Podziękowania kierujemy wszystkim SKO–wiczom, rodzicom, nauczycielom i dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Łebnie oraz pani Żanecie Jóźwiak –Kierownikowi Zespołu PKO Bank Polski za wsparcie i pomoc w zdobyciu takiej wspaniałej nagrody!

 • Apel z okazji Tygodnia Bezpieczeństwa

     Naszymi gośćmi byli Pan Policjant, Pan Strażak oraz Wójt Gminy Szemud Pan Ryszard Kalkowski.

  Wspólnie uczyliśmy się jak być bezpiecznym i widocznym na drodze.

 • Na Polanie

    W dniach 6-7 października odbyła się kolejna wycieczka w ramach zajęć języka kaszubskiego. Uczniowie klas III – VI gościli w gospodarstwie agroturystycznym „Na Polanie” u p. Majkowskich w Skrzeszewie. Pierwszego dnia, po przywitaniu się z gospodarzami i ich pupilami -kucykiem Perełką , psem Borysem i kociakami wybrali się na spacer Remusową Trasą, „spotykając „ po drodze znane postacie z książki A. Majkowskiego „ Żëcé i przigòdë Remùsa”. Wieczorem odbyła się dyskoteka, były też zabawy z miotłą w roli głównej. Drugiego dnia świetnie bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Wzięliśmy również udział w lekcji poprowadzonej przez p. Natalię – mistrzynię Polski w karate. Każdy z uczestników mógł również przygotować swój własny, słodki wypiek oraz zdobyć tytuł Bëlnégò Piekôrza. Czas minął nam szybko i z żalem opuściliśmy to wspaniałe miejsce.

 • Wyjazd integracyjny

      Wyjazd integracyjny klas 4-8 do Adventure Park w Gdyni na leśną ekspedycję oraz ognisko z kiełbaskami. Był to dzień pełen atrakcji, ruchu i współpracy. Dzieciom podobały się zajęcia na świeżym powietrzu, z radością chciałyby to powtórzyć...

 • Tydzień Bezpieczeństwa w Gminie Szemud

   W ramach tygodnia bezpieczeństwa już od poniedziałku 2 października 2023 r. w naszej szkole podejmowane są różne działania:

  Uczniowie klasy 7 edukują zerówkowiczów w zakresie bezpieczeństwa na drogach.

  Podczas zajęć świetlicowych dzieci mają okazję wcielić się w rolę kierowców w mini miasteczku ruchu drogowego. Poznają znaki drogowe oraz ważne przepisy.

  Wychowawcy przeprowadzają zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w gospodarstwie rolnym oraz udzielaniem pierwszej pomocy.

    Młodszym dzieciom przypomniano zasady bezpiecznej zabawy nad wodą. Słuchacze dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzać czas na basenie, a także na kąpieliskach otwartych.

  Tematyka zajęć technicznych i plastycznych związana była z bezpieczeństwem na drogach. Uczniowie tworzyli makiety skrzyżowań, ulice, edukacyjne kolorowanki oraz znaki drogowe. 

 • Wanoga na Swiãto piekłi bùlwë

    18 września 2023 uczniowie kl. I -VI uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne „Pod lipą” w Kamienickim Młynie. Po wysłuchaniu legendy „O zamkowej górze”, wspięliśmy się na jej szczyt. Po powrocie czekała na nas pyszna drożdżówka oraz inne potrawy z kuchni regionalnej. Było mnóstwo atrakcji, zabaw z ziemniakami i nie tylko. Wspaniale się bawiliśmy i z pewnością jeszcze kiedyś tam wrócimy.

 • Dzień Pieczonego Ziemniaka

  Dzień Pieczonego Ziemniaka

  W dniu 28.09.2023r. świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Przeprowadziliśmy zabawy integracyjne z ziemniakiem w roli głównej m.in. gorący ziemniak, sadzenie i zbieranie ziemniaków, wykopki, rzut ziemniakiem do celu, wyścig łopatek. Rada Rodziców przygotowała dla naszych uczniów poczęstunek w formie frytek, za co szczególnie dziękujemy. A zwieńczeniem tego dnia był taniec "bulwa dance" oraz projekt Pana/Pani Bulwy. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

Galeria zdjęć