• DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

     Dnia 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski przygotował krótki montaż słowno-muzyczny. "Szkolne Wydarzenia" prowadzili Patryk Stenka oraz Jakub Kanka. W telegraficznym skrócie przedstawili m.in. historię powstania Święta Kobiet oraz  statystykę imion w naszej szkole.

     Łucja Kowalewska zaśpiewała pięknie piosenkę o kobietach, kobietkach i babeczkach. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i słodkiego upominku dla wszystkich pań, dziewczyn i dziewczynek. Na zakończenie przedstawione zostały wyniki plebiscytu "Najsympatyczniejsza dziewczynka/dziewczyna w szkole". W najmłodszej kategorii w oddziałach przedszkolnych najsympatyczniejsze dziewczynki to Oliwia Trepczyk i Patrycja Pranczke. W kategorii klas I - III - Oliwia Tiszer, natomiast w kategorii klas IV- VIII Patrycja Kahs.

 • Doświadczenia na lekcji fizyki

    Falownica sprawdziła się idealnie podczas doświadczeń na lekcjach fizyki z zakresu długości fal, amplitudy drgań, częstotliwości czy odbicia fali. Dzięki przyrządowi możemy zaobserwować zjawisko fal podłużnych i poprzecznych. Falownica została wyposażona w wał z uchwytem, który po obróceniu umożliwia obserwację fal podłużnych i poprzecznych.Uczniowie wytwarzają falę stojącą, trzymają sznur z jednej i drugiej strony.  Za pomocą kamertonu zostało zademonstrowane uczniom powstawanie fal akustycznych. Wykonane z aluminium kamertony tworzą fale dźwiękowe o częstotliwości 440 Hz. Przesuwany obciążnik umieszczony na jednym z ramion pozwala na delikatne zmienianie częstotliwościowi drgań. Doświadczenie z rurką - badanie ruchu jednostajnego prostoliniowego.

 • Kino sferyczne

     W poniedziałek 6 marca  gościliśmy w naszej szkole edukatora z kinem sferycznym. W sali gimnastycznej została rozłożona kopuła, w której pod kątem 360° były emitowane filmy edukacyjne dla naszych uczniów z klas 0-3.

 • Walentynki

  Walentynki

     Dnia 14 lutego w Dzień Świętego Walentego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Zaczęliśmy dzień z uśmiechem.Tego dnia sprawnie działała Poczta Walentynkowa. Kartki, serduszka były rozdane, na których miłe słowa były napisane. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali przesympatyczne, przesłodkie i przesłoneczne lizaki z uśmiechem. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas 1-3 przepięknie przebrani świetnie bawili się na Balu Karnawałowym z udziałem Magika. Niesamowite atrakcje przygotowane przez czarodzieja zapierały dech w piersiach. Nie zabrakło magicznych sztuczek, niesamowitych pokazów i świetnej zabawy. Konkursy … tańce … i cóż więcej trzeba. Było miło i sympatycznie, wesoło, przyjemnie i prześlicznie. 

           Samorząd​ Uczniowski

 • Dyskoteka andrzejkowa

   Dnia 24 listopada 2023 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz klasę 8 pod hasłem „Kraina Magii”. Uczestnicy klas 4-8 świetnie się bawili przy różnorodnej muzyce, a także wzięli udział w kilku interesujących atrakcjach, takich jak: międzyklasowy konkurs na najlepszy układ taneczny, przekazywanie piłki, pociąg czy zabawa z kapeluszem. Można było również posilić się w sklepiku kupując słodkie przekąski upieczone przez uczniów z klasy 8.

 • WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ULUBIONY BOHATER BAJKOWY"

      Spośród wielu wysłanych prac konkursowych tylko jedna okazała się zachwycić komisję konkursową.

  Bohaterem bajkowym była żółta gąbka zwana Sponge Bob, a pracę wykonał TOMASZ KAHS z kl. 1, zdobywając wyróżnienie w konkursie. GRATULUJEMY! 

 • Zwycięzcy Gminnego Konkursu Plastycznego "ŚWIĘTA RODZINA"

  Zwycięzcy Gminnego Konkursu Plastycznego "ŚWIĘTA RODZINA"

  Kat. 8 - 11 lat 

  •  I miejsce - DAWID KANKA, kl. 6 ex aequo KLAUDIA DOSZ, kl. 5 
  •  II miejsce - MAGDALENA SZWEDA, kl. 2 ex aequo FILIP TROJANOWSKI, kl. 5
  •  wyróżnienie: OLIWIA GŁOMBIOWSKA, kl. 4, JULIA KWIDZIŃSKA, kl. 5, MAJA BLADOWSKA, kl.  

  Kat. 12 - 14 lat 

  • I miejsce - ZUZANNA STOLC, kl. 7 
  • II miejsce - NICOLA TISZER, kl. 6 ex aequo AGATA DOMARUS kl. 7
  • wyróżnienie:  PAWEŁ BLADOWSKI, kl. 7               
 • Lekcja fizyki

   Doświadczenia fizyczne mogą być naprawdę ciekawe i zaskakujące. Pomagają zaprzyjaźnić się z nauką, zrozumieć dane zjawisko i zainteresować.

 • Jasełka i Wigilia w szkole

   Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. W tym roku szkolnym uczniowie klasy III mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Przedstawienie przeplatane było kolędami, także w wykonaniu uczniów. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

    Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się Świąt uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali w klasach Wigilie. Była to okazja do podzielenia się opłatkiem, wręczenia drobnych upominków oraz spędzenia czasu razem.

 • Adwent

    Adwent to czas oczekiwania i przygotowań na świętowanie Bożego Narodzenia. Uczniowie Naszej Szkoły codziennie wykonywali zadania adwentowe, które wyznaczał im Samorząd Szkolny, aby z radością i miłością przywitać Zbawiciela. Poniżej przedstawiamy efekty ich pracy.

 • GMINNY KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ 2022

    21 grudnia w Centrum Muzycznym w Kielnie odbył się Gminny Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej 2022.  Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

  W kategorii klasy I-III – solo:

  II MIEJSCE – Eliza Waldowska

  W kategorii klasy IV-VI – zespół:

  I MIEJSCE – duet w składzie: Rozalia Jankowska i Lena Waldowska

  W kategorii klasy VII-VIII – zespół:

  II miejsce: duet w składzie: Małgorzata Domarus i Zuzanna Stolc

  Gratulacje!!!

   

  Wszystkie prezentacje będą umieszczone na profilu fb GCKSiR, gdzie poprzez polubienia, publiczność przyzna trzy Nagrody Publiczności – bez podziału na kategorie. Internetowy konkurs potrwa od 21 grudnia do 6 stycznia 2023 r.

  Zachęcamy do głosowania!

 • Mikołaj w naszej szkole

      We wtorek w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Odwiedził nas św. Mikołaj, który obdarował uczniów słodkimi podarunkami.

 • DZIEŃ PIŻAMY

   Dnia 29 listopada we wtorek był Dzień Piżamy. Codzienne nasze ubranie zamieniliśmy na piżamy. Kolorowe stroje królowały i do każdego się uśmiechały. Niektórzy drzemkę sobie urządzali, a inni rozmowy czyli pogaduchy do poduchy prowadzili. Wesoły i udany to był dzień dla wszystkich.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    25 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

  Już od 120 lat zabawka ta cieszy zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych.

    Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji m.in. zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, czy misiowe tańce. Był to dzień pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

 • MODELE KOMÓREK WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW KLASY PIĄTEJ

    Uczniowie klasy piątej na lekcji biologii poznawali budowę komórki, w związku z tym w ramach zadania domowego wykonali przestrzenne modele komórki roślinnej lub zwierzęcej. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do stworzenia prac wykorzystali różne materiały: masę solną, plastelinę, styropian, filc, a nawet powstawały modele owocowe. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami.

 • **************************************************************

      Z wielką przyjemnością publikujemy pracę naszej uczennicy klasy VII, która podzieliła się z nami swoją poetycką duszą. Zapraszamy do lektury wiersza pt. "Thorin tribute".

 • Piękne miejsca na Kaszubach

  Piękne miejsca na Kaszubach

     25 października odbyła się wycieczka mająca na celu pokazanie pięknych miejsc na Kaszubach. Pierwszym etapem naszej wyprawy, było zwiedzanie zabytkowego kościoła w Pomieczynie na Kaszubach. Poznaliśmy ciekawą historię kościoła. Szczególnie w pamięci zapadło wszystkim to, że przez Pomieczyno przechodził „marsz śmierci”. Wielu ludzi znalazło schronienie w tamtejszym kościele. Do dzisiejszego dnia możemy przeczytać wpisy zamieszczone z tyłu ołtarza przez ukrywających się tam ludzi.

        Następnie udaliśmy się do Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie. Dowiedzieliśmy się, że znajduje się tam ponad sto dwadzieścia eksponatów. Najstarsze z nich mają nawet dwieście lat. Poznaliśmy też specyfikę pracy strażaków i rodzaje sprzętów z których korzystają podczas akcji. Wśród eksponatów, które szczególnie zwróciły naszą uwagę można wymienić np. cztery zabytkowe wozy strażackie, sikawki konne, hełmy strażackie i mundury. Podziwialiśmy też nadajniki oraz bardzo stare motopompy. Dzięki zbiorom pana Leona Deyk – założyciela Muzeum poznaliśmy piękny kawał historii pożarnictwa.

       Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie równie pięknego miejsca, oddalonego od Przodkowa kilka kilometrów, Prywatnego Muzeum Kaszubska Zagroda „Bielickowo”. To niezwykłe miejsce znajduje się na Kaszubach w Kawlach Dolnych niedaleko Łebna. W Muzeum można było podziwiać bogate zbiory dotyczące tradycji, kultury i historii Kaszub. Wśród wielu cennych eksponatów widzieliśmy dawne przedmioty gospodarstwa domowego oraz maszyny rolnicze używane niegdyś przez gospodarzy. Naszą uwagę zwróciły też dawne samochody i karoce. Dowiedzieliśmy się, że niektóre z nich wciąż jeszcze działają i gospodarze wypożyczają je z okazji różnych imprez okolicznościowych.

      Miło spędziliśmy czas w chacie kaszubskiej krytej strzechą, gdzie gospodarz grał na różnych instrumentach muzycznych i śpiewał skoczne piosenki.

     Bielickowo, to piękne miejsce, gdzie nie tylko można podziwiać dawne sprzęty i maszyny, ale też można zjeść sycący posiłek. Po dniu pełnym emocji i niezapomnianych wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

 • MÓJ ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

 • Gminny Konkurs Plastyczny

 • MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

    Dnia 16 listopada 2022 r. w Częstkowie odbyły się gminny eliminacje IX regionalnego Konkursu Czytelniczego MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ.

  W kat. klasy I – II:

  ·        I miejsce – Daniel Pawelczyk

  ·        II miejsce – Eliza Waldowska

  ·        III miejsce – Magdalena Szweda

  W kat. klasy V – VI:

  ·        III miejsce – Bartłomiej Becker

  Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki

  w kolejnym etapie konkursu!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć