• Szkoła pamięta

  Szkoła pamięta

      Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. 

 • Dzień Przedszkolaka w Funky Monkey

       W ramach obchodów Dnia Przedszkolaka dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały w dniu 3 października na salę zabaw Funky Monkey w Bolszewie. Wszyscy z ogromną radością korzystali z dostępnych atrakcji. Na zakończenie pobytu przybył niezwykły gość - Minionek. Przedszkolaki szczęśliwe i zmęczone wracały do domu przesypiając przez całą  trasę w autobusie.

 • Poznajemy Kaszuby

       W piątek 4 października 2019 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego pojechali na 2- dniową wycieczkę pod opieką p. Renaty Kos, p. Anny Waldowskiej, p. Beaty Łaga i p. Danuty Kobiela.

      Celem wyjazdu było poznanie Kaszub Północnych. Czekało na nas wiele atrakcji. Najpierw wybraliśmy się do Luzina, aby przy grobie wybitnego historyka Gerarda Labudy pomodlić się i zapalić znicz. Potem udaliśmy się do parku, w którym stoi pomnik Gerarda Labudy, który skierowany jest na szkołę, do której uczęszczał. Po drodze poznaliśmy legendę o Zamkowej Górze w Lubkowie.

      Następnie pojechaliśmy do Żarnowca do XIII- wiecznego kościoła. Spacerowaliśmy klasztornymi krużgankami. Tam miejscowy proboszcz zapoznał nas z historią tego miejsca. Potem pojechaliśmy na miejsce noclegu do Nadola. Zakwaterowaliśmy się. Kolacja już na nas czekała. Następnie udaliśmy się na spoczynek, ale niełatwo było niektórym zasnąć.

      Rano pobudka, śniadanie i spacer do skansenu w Nadolu. Pogoda nie sprzyjała spacerom, ale jakoś daliśmy radę. W skansenie pani przewodnik oprowadziła grupę po Zagrodzie Gburskiej i Rybackiej. Pokazała nam ciekawe eksponaty i opowiedziała o życiu Kaszubów w Nadolu w XIX wieku. Kolejnym punktem programu był kompleks turystyczno- rekreacyjny z wieżą widokową „Kaszubskie oko” w Gniewinie. Wszyscy weszli na wieżę, skąd podziwiali na platformie widokowej na wysokości 44 metrów sztuczny zbiornik, Jezioro Żarnowieckie, wiatraki. Zapoznaliśmy się też z makietą przedstawiającą zasadę funkcjonowania Elektrowni Wodnej Żarnowiec- Czymanowo. Potem poszliśmy na plac zabaw z trampolinami i do „Stolemów”. Po kupieniu pamiątek pojechaliśmy na obiad. Potem był czas na pakowanie się.

      Po przygotowaniu się do dalszej podróży uczniowie klasy VI mieli przygotowane karty pracy dla wszystkich uczestników wycieczki. Po rozwiązaniu zadań zapakowaliśmy się do autokaru. I w dalszą podróż. Celem były Dębki nad morzem. A konkretnie ujście rzeki Piaśnicy do Morza Bałtyckiego. Podziwialiśmy z zachwytem cofającą się wodę w rzece i wielkie fale na Bałtyku. Spacer nad morze uznaliśmy za udany.

      Potem pojechaliśmy do Krokowej, aby tam podziwiać zamek i jego otoczenie. Ostatnim punktem programu było Świecino. Po przybyciu na leśną polanę ujrzeliśmy pomnik upamiętniający miejsce bitwy polsko- krzyżackiej z 1462 roku z czasów wojny 13- letniej. Ostatnie wspólne zdjęcie i …... Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Mamy nadzieję, że wyjazd zostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy panu Rafałowi- kierowcy za cierpliwość.

  D.Kobiela

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

        Dnia 27 września 2019r w naszej szkole odbyły się tajne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Chętni kandydaci wcześniej wykonali spoty reklamowe i udostępnili je całej społeczności szkolnej. W dniu wyborów kandydaci ustnie przedstawili swoją kandydaturę i swój program.W tajnym głosowaniu po przeliczeniu głosów zwycięstwo odniósł uczeń kl. VIII Paweł Okrój- przewodniczący,  drugie miejsce zajęła Wiktoria Cymann jako zastępca, zaś miejsce trzecie zdobyła Klaudia Szreder- sekrtetarz. Wybranym życzymy powodzenia w realizowaniu swoich programów.

 • Wycieczka do „Bielickowa”

     Dnia 27 września 2019 roku uczniowie klas IV- VII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego byli na wycieczce w Kawlach Dolnych.

    W Muzeum Kaszubska Zagroda „Bielickowo” mieli możliwość poznać przedmioty i urządzenia pochodzące z XIX i początku XX wieku. Zbiory pana Bielickiego właściciela muzeum dotyczą tradycji, kultury i historii Kaszub. Wycieczkę rozpoczęli od kamienia pogodowego. Potem zobaczyli miejsce pracy kowala, szewca i narzędzia, którymi się posługiwali. Podziwiali również różne pojazdy: dwuślady, ciągniki, samochody i różne maszyny rolnicze. Mieli też możliwość zobaczyć kaszubską chatę krytą strzechą, w której mogli posłuchać na żywo muzyki wykonywanej na oryginalnych instrumentach kaszubskich. Niezwykłą atrakcją okazał się „ruchomy stoliczek” z ciasteczkami. Potem uczniowie udali się przed figurkę Matki Boskiej Sianowskiej, którą wykonał pan Czesław Birr znany kaszubski rzeźbiarz. Tam odmówiliśmy modlitwę za jego duszę, bo niedawno zmarł. Byli również w sali z opuszczanym sufitem i śpiewali „Nuty kaszubskie” przy dźwiękach fisharmonii.

   Pomimo nieciekawych prognoz pogoda nam dopisała. Wycieczkę uznaliśmy za udaną i z niecierpliwością czekamy na kolejną.

                                                                                                                            D.Kobiela

 • Scenariusz zajęć naszej nauczycielki, Pani Beaty Łaga, trafił do Kaszubskiego miesięcznika POMERANIA. 😊

 • REALIZACJA PROGRAMU MEGA MISJA FUNDACJI ORANGE - WRZESIEŃ

     W roku szkolnym 2019/2020 w świetlicy szkolnej realizowany jest  program fundacji ORANGE "Mega Misja". Do programu zostaliśmy zakwalifikowani w maju 2019 r, jako jedna z 150 szkół z całej Polski. 

     We wrześniu zrealizowaliśmy 3 zadania, w których zapoznaliśmy się ze źródłami informacji, a także dowiedzieliśmy się jak świadomie z nich korzystać. Dzięki temu udało się nam wyjść z pierwszego pomieszczenia, za co otrzymaliśmy pierwszą nagrodę, która niebawem dotrze do naszej szkoły. 

     W miniony weekend w Warszawie odbył się IV Zjazd Liderów  programu. To były dwa intensywne dni, pełne nowych doświadczeń, znajomości, a w szczególności dwa dni pełne poszerzania swojej wiedzy podczas poszczególnych szkoleń, warsztatów i prelekcji. 

 • REALIZACJA PROJEKTU "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA" W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

     We wrześniu oddziały przedszkolne przystąpiły do ogólnopolskiego projektu, którego głównym celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. 

    Meldujemy wykonanie dwóch zadań! Pierwszym z nich było zapoznanie dzieci ze starą Polską dobranocką, natomiast drugim zadaniem - sprzątanie okolicy naszej szkoły.

     

 • Wyniki konkursu SKO

 • Skakać każdy może

     24 września uczniowie  klasy I, II, III i V, którzy uczą się języka kaszubskiego wykazali się dużą zręcznością, gibkością i wytrzymałością. Świetnie się bawili, skakali na trampolinach, niektórzy wykonywali wspaniałe salta. A gdzie? W Parku Trampolin w Wejherowie. Po szaleństwie wszyscy udali się na spacer po Parku im. A. Majkowskiego w Wejherowie. Tam uczniowie podziwiali piękne ptaki i oczywiście skorzystali z placu zabaw. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do domu.

         

 • Wielki Maraton Czytelniczy

  Wielki Maraton Czytelniczy

  Zapraszamy wszystkich uczniów  kl.II- VIII do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym.

  Pierwszy test już w październiku.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  2 września 2019 r.:

  - Msza święta godz. 9.00

  - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego około godz. 10.00

 • Ubezpieczenie uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

  W załączeniu list Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i  młodzieży.

 • FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO 48. KONKURSU RECYTATORSKIEGO LITERATURY KASZUBSKIEJ

  FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO 48. KONKURSU RECYTATORSKIEGO LITERATURY KASZUBSKIEJ

  Finał konkursu, który odbywał się w dniach 1-2 czerwca 2019 r.  w Chmielnie za nami.

  Nikodem Bladowski zdobył III miejsce .

  O konkursie można przeczytać także na stronie:

  http://kartuzy.naszemiasto.pl/artykul/zakonczyl-sie-final-48-konkursu-rodno-mowa-w-chmielnie,5150047,artgal,t,id,tm.html

 • Z wizytą w Centrum Nauki Experyment

  Z wizytą w Centrum Nauki Experyment

     13 czerwca 2019 r. uczniowie klas IV - VIII udali się do Centrum Nauki Experyment. Starsi uczniowie wzięli udział w warsztatach pod tajemniczą nazwą: "Kryptonim: Experyment". Mieli oni okazję sprawdźić, czy byliby dobrymi detektywami. Rozwiązanie zagadek wymagało wysilenia szarych komórek, abstrakcyjnego myślenia i umiejętności dedukcji. Grupa młodszych uczestników eksperymentowała podczas warsztatów pt.: "Komórka pod mikroskopem". Poznali odpowiedzi na wiele pytań dotyczących najmniejszej struktury występującej w przyrodzie: Czy komórka może się zestresować?, Gdzie zachodzi proces fotosyntezy?...Uczniowie tworzyli własne preparaty mikroskopowe. Po zajęciach wszyscy mieli szansę na naukową zabawę przy interaktywnych stanowiskach.

 • MEGAMISJA

  MEGAMISJA

  Udało się! Zakwalifikowaliśmy się do MegaMisji!. Od września ruszamy z zajęciami, Fundacja Orange pomoże nam uczyć mądrego i bezpiecznego korzystania z internetu. Nie możemy się doczekać :)

  MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange. W czasie zajęć prowadzonych przez 10 miesięcy nauki w szkole uczniowie poznają zasady bezpiecznego i kreatywnego korzystania z internetu. 

  Nasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu, jako jedna ze 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. 

  Link do nagranego przez nas filmu:

  https://www.youtube.com/watch?v=7cYt0kLOTPo&feature=share

 • Dzień Matki

  Dzień Matki

      Dzień 26 maja Święto Matki - to najpiękniejsze i najbardziej osobiste święto w roku. Matka - to synonim miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne.

      Czekaliśmy z radością na ten coroczny dzień, aby złożyć kochanym mamom wiązankę serdecznych życzeń i wyrazić wdzięczność w miłych słowach.

 • KONKURSU RECYTATORSKIEGO „RODNÔ MÒWA”

        Dnia 16 maja 2019 r. w Wejherowie odbyły się eliminacje powiatowe KONKURSU  RECYTATORSKIEGO LITERATURY  KASZUBSKIEJ „RODNÔ MÒWA”. Nikodem Bladowski zdobył I miejsce i tym samym będzie reprezentował cały powiat wejherowski w Turnieju Finałowym w Chmielnie, który odbędzie się w dniach 1 - 2 czerwca 2019 r. 

  Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale!

 • Sprawozdanie finansowe szkoły za rok 2018

  10.05.2019

  Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie za rok 2018 jest zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej  Gminy Szemud w zakładce Budżet i Finanse.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć