• Pasowanie na czytelnika

      Dnia 17 maja 2022 roku uczniowie z klasy I mieli uroczyste pasowanie na czytelnika. Pani bibliotekarka G. Lis przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat historii powstania książki, sposobów właściwego korzystania z nich oraz regulaminu biblioteki. Dzieci dowiedziały się o zaletach płynących z czytania książek.

     Następnie wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali książce szacunek oraz obiecali, że zawsze będą jej przyjaciółmi.

   Każdy uczeń za pomocą czarodziejskiego ołówka został pasowany na czytelnika. Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały książkę i pamiątkowe dyplomy, które mają przypominać o złożonych obietnicach.

 • ELIMINACJE POWIATOWE 51. KONKURSU RECYTATORSKIEGO LITERATURY KASZUBSKIEJ „RODNÔ MÒWA”

     12 maja w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego LITERATURY KASZUBSKIEJ „RODNÔ MÒWA”. Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej.

     Naszą szkołę, a zarazem gminę reprezentowali: Eliza Waldowska z kl. I oraz Nikodem Bladowski z kl. VIII, który zdobył II miejsce.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknego występu i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

 • Wyjątkowe spotkania

      6 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły wyjątkowego gościa - panią leśnik Lilianę Koszutowską. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat  lasu i życia jego mieszkańców. Przedszkolaki miały możliwość odgadywania tropów zwierząt, odgłosów wydawanych przez zwierzęta.

      Na koniec spotkania otrzymały od p. leśnik pamiątkowe magnesy.

     12 maja przedszkolaki odwiedziły remizę strażacką w Łebnie. Dzięki uprzejmości panów strażaków dzieciaki poznały trudną i odpowiedzialną pracę strażaka, wyposażenie wozu oraz sprzęt używany podczas akcji gaśniczych i do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy przedszkolak mógł wejść  do wozu strażackiego oraz ubrać się w strój strażaka. 

      Dziękujemy!

 • WARSZTATY KAMISHIBAI W BIBLIOTECE W ŁEBNIE

     9 maja uczniowie klasy II brali udział w warsztatach z okazji Tygodnia Bibliotek. Pani Grażyna Lis wytłumaczyła dzieciom, co to jest KAMISHIBAI.

  KAMISHIBAI – magiczny drewniany teatrzyk.

  KAMI to papier, SHIBAI to teatr  czyli  KAMISHIBAI to Papierowy Teatr, teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.

     Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

    Pani bibliotekarka jak prawdziwa aktorka przedstawiła bajkę pt.: „Czerwony Kapturek”. Nie zabrakło odpowiedniej, nastrojowej muzyki…Uczniowie byli zasłuchani i wpatrzeni w magiczny drewniany teatrzyk…       Po przedstawieniu, dzieci w małych grupach, tworzyły swoje bajki. Najpierw wykonywały ilustracje, a następnie opowiadały swoją wymyśloną opowieść, korzystając z drewnianej sceny teatrzyku.

     Serdecznie dziękujemy pani Grażynie Lis za tak pięknie przygotowane warsztaty!

 • Dzień Europy

     9 maja - DZIEŃ EUROPY. Święto państw europejskich, które należą do Unii Europejskiej. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - VIII zaprezentowali własnoręcznie wykonane flagi wszystkich państw Unii Europejskiej.

 • Sąd nad Janko Muzykantem – lekcja języka polskiego w klasie VI

        29 kwietnia 2022r. Uczniowie klasy VI przygotowali lekcję języka polskiego, podczas której przeprowadzili rozprawę sądową nad bohaterem noweli Henryka Sienkiewicza Janko Muzykantem. Wszyscy bardzo zaangażowali się w ten projekt, sami przygotowali stroje, rekwizyty oraz wypowiadane przez siebie kwestie. I tak jak to bywa w sądzie… panowała bardzo napięta i poważna atmosfera, emocje momentami sięgały zenitu. Uczniowie  naprawdę wcielili się w swoje role: przedstawiali argumenty za i przeciw, kłócili się ze sobą, przekrzykiwali się (mimo nałożonych przez sędziego kar grzywny), wyciągali wnioski i każdy z nich próbował udowodnić swoje racje. Niestety (zgodnie z fabułą utworu) Janko Muzykant został skazany na pobicie rózgą przez Stacha, a konsekwencje tej kary były smutne.

      W rozprawie wzięli udział:

  Oskarżony - Janko Muzykant – Igor

  Sędzia – Wójt – Józek

  Ławnicy – Agnieszka, Paweł

  Prokurator – Łucja

  Obrońca Janka – Agata G.

  Świadkowie: matka – Zuzia, lokaj – Janek, Kowalka Szymonowa – Agata D., Karbowy – Kuba

  Stachu – Piotr

  Protokolant – Oliwia

   

       Powinna to być lekcja dla każdego z nas, że bycie oskarżycielem czy obrońcą, a zwłaszcza sędzią nigdy nie jest łatwym zadaniem.

 • Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej Szemud 2022

       W dniu 11.04.2022r. Uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Szemud. Przegląd artystów nastąpił w Bibliotece Publicznej w Łebnie, gdzie uczniowie klas I-VIII z wrażliwością i wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze polskich poetów. Uczestnicy prezentowali swoje utwory w 3 kategoriach wiekowych, w których Uczniowie Naszej Szkoły zajęli następujące miejsca:

   Klasy I-III

  I miejsce – Maja Miotke z klasy III

  II miejsce – Jan Czajkowski z klasy III

  III miejsce – Patrycja Kahs z klasy III

   Klasy IV-VI

  Wyróżnienie – Łucja Kowalewska z klasy VI

   Klasy VII-VIII

  I miejsce – Nikodem Bladowski z klasy VIII

  Wyróżnienie – Zuzanna Konkel z klasy VII

         Dziękujemy wszystkim Uczniom Naszej Szkoły za udział i gratulujemy zwycięzcom !

 • Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

      Dnia 27 kwietnia 2022 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” w Bibliotece w Łebnie.

  Oto wyniki:

  W kategorii klas I – III  

  I miejsce – Eliza Waldowska  

   

  W kategorii klas IV – VI

  Wyróżnienie – Bartłomiej Becker

   

  W kategorii klas VII, VIII

  II miejsce – Nikodem  Bladowski

  III miejsce – Wiktoria Kiedrowska

   

      Uczniowie, którzy zdobyli I i II miejsce zakwalifikowali się do dalszego etapu, który odbędzie  12 maja 2022 r. w Wejherowie.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 • Dzień Ziemi

      22 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi, z tej okazji wszyscy przyszli do szkoły ubrani w barwy naszej planety (niebieski i zielony). Oprócz tego odbył się również mini konkurs szkolny, który polegał na wymyśleniu hasła dotyczącego ochrony naszej planety. 

     Wszyscy uczniowie, którzy przygotowali hasła w formie plakatów otrzymali pozytywne uwagi, oceny od nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, a także słodycze. W imieniu przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego dziękujemy za włączenie się w akcję.

 • 🌍🌱Sukces naszych uczniów na XVII Gminnym Turnieju Ekologicznym 🌱🌍

       Turniej składał się z pięciu konkurencji, pierwszą z nich było przygotowanie torby ekologicznej, kolejne dwie odnosiły się do wiedzy uczniów - test i krzyżówka. Następnie uczniowie rywalizowali w grze MEMORY, a także mieli za zadanie przygotować wlasne propozycje odnoszące się do hasła przewodniego turnieju: ,,Im mniej, tym lepiej", w których miały zostać zawarte sposoby na to, by generować mniej odpadów. 

         Wielka była nasza radość, po ogłoszeniu wyników przez komisję konkursową, gdyż okazało się, że nasza reprezentacja zajęła 1 miejsce! 

        Skład naszego zespołu: Marta Malotka, Martyna Kwidzińska, Mateusz Miotk i Nikodem Bladowski.

                     Wielkie gratulacje!

 • Marchewkowy zawrót głowy

  Marchewkowy zawrót głowy

     W poniedziałek 4 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Międzynarodowy Dzień Marchewki. Było mnóstwo marchewkowych atrakcji: zabawy, konkursy, wyścigi, przebieranki,śpiewy i rymowanki. Powstały piękne, marchewkowe prace plastyczne. Nie zabrakło również zawodów w chrupaniu marchewki oraz degustacji ciasta- rzecz oczywista marchewkowego.

 • Konkurs recytatorski

      W dniu 30.03.2022r. w Naszej Szkole odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Poezji polskiej". Uczniowie zaprezentowali wiersze polskich poetów i ukazali przy tym wrażliwość na piękno języka ojczystego. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz słodkie podziękowania za pracę i zaangażowanie.

           Gratulujemy zwycięzcom i osobom wyróżnionym!

 • Kaszuby dawniej i dziś. Józef Wybicki - życie i dzieło twórcy Polskiego Hymnu Narodowego

       Dnia 25 marca odbył się konkurs wiedzy Kaszuby dawniej i dziś. Józef Wybicki - życie i dzieło twórcy Polskiego Hymnu Narodowego. W konkursie brali  udział uczniowie z klasy VII i VIII, którzy uczęszczają na zajęcia języka kaszubskiego. Konkurs został przeprowadzony on-line. Każdy uczestnik konkursu miał 40 minut na rozwiązanie testu. Teraz czekamy na wyniki. 

 • 21 MARCA - Pierwszy Dzień Wiosny

     Z okazji pierwszego dnia Wiosny obchodziliśmy w naszej szkole #nobackpackday - Dzień bez plecaka. Uczniowie mieli za zadanie spakowanie książek i przyborów szkolnych w coś nietypowego i pomysłowego. Pomysłów było bez liku, co z resztą doskonale widać na zdjęciach. 

     Świętowaliśmy również Dzień Samorządności, dzięki czemu uczniowie klas starszych, mogli przez chwilę poczuć się jak nauczyciele i przeprowadzić lekcje w młodszych klasach. 

     Tego dnia solidaryzowaliśmy się również z Dziećmi z Zespołem Downa, dołączyliśmy do popularnej akcji i zdecydowana większość uczniów i nauczycieli założyli kolorowe skarpety, koniecznie - nie do pary. 

      To był bardzo emocjonujący dzień. 

 • LEON - Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy

      W dniach od 16 marca do 18 marca uczniowie klas I - III zmagali się z zadaniami konkursowymi z języka angielskiego, matematyki i sprawności zintegrowanych. Każdy w swojej kategorii wiekowej rozwiązywał zadania. Teraz czekamy na wyniki. 

 • Dzéń Jednotë Kaszëbów

   18 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów. Ubraliśmy się w kolorach flagi kaszubskiej i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

 • Tydzień SOLIDARNOŚCI Z UKRAINĄ

 • Luty w grupie ,,Biedronki"

  Bal karnawałowy

 • Styczeń w grupie ,,Biedronki"

  - Dzień Babci i Dziadka;

  - Różne prace plastyczne.

 • KONKURS O NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI – ROZSTRZYGNIĘTY

    Konkurs o nagrodę publiczności – akcji towarzyszącej Gminnemu Konkursowi Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej dobiegł końca. Znamy wyniki.

    Nikodem Bladowski otrzymał 212 głosów, a tym samych zajął II miejsce.

                                                              Gratulujemy!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć