• Méster Bëlnégò Czëtaniô - finał

  3 grudnia w Wejherowie odbył się finał konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô.

  Nikodem Bladowski zajął II miejsce!

  GRATULACJE!!!

 • Warsztaty w bibliotece

    11 grudnia uczniowie klasy I i II, którzy uczą się języka kaszubskiego, udali się do pobliskiej biblioteki na warsztaty. Zajęcia przygotowała i prowadziła  pani Grażyna Lis. Każdy uczestnik warsztatów wykonał swojego pięknego Gwiazdora:)

     Święta tuż, tuż i kto wie, co Gwiazdor im przyniesie pod choinkę…;)

 • XV POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ - ETAP GMINNY

  XV POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ - ETAP GMINNY

        Dnia 9 grudnia odbył się XV POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ – etap gminny. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby, które odniosły sukces:

  • kat. kl. I – III – solo

  • Bartłomiej Becker II MIEJSCE

  • kat. kl. I – III – zespół

  Gwiazdeczki” zdobyły III MIEJSCE

  Skład zespołu:

  • Rozalia Jankowska kl. II

  • Lena Waldowska kl. II

  • Nicola Tiszer kl. III

  • kat. kl. IV – VI – solo

  • Nikodem BladowskiWYRÓŻNIENIE

  • kat. kl. IV-VI zespół

  Wesołe nutki” – III MIEJSCE

  Skład zespołu:

  • Katarzyna Grubba

  • Wiktoria Kiedrowska

  Bartłomiej Becker zakwalifikowali się do etapu pomorskiego, który odbędzie się 10 stycznia 2019 r. w Szemudzie.

                             Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • MEGA MISJA

       W Listopadzie udało się nam ukończyć cykl zajęć poświęconym prawom. Dużo rozmawialiśmy o tym, jak bronić swoich praw w Internecie, na co uważać, A także o tym, dlaczego nie można kopiować zdjęć, muzyki i innych wytworów, które nie należą do nas. 

       Na zakończenie cyklu zajęć otrzymaliśmy informacje o nagrodzie, na którą czekamy z niecierpliwością...

 • Powiatowy finał VI Regionalnego/VII Powiatowo-Gminnego Konkursu Czytelniczego MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

  Dnia 26 listopada 2019 r. w Luzinie odbył się powiatowy finał Konkursu Czytelniczego MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ. W każdej kategorii wiekowej było bardzo dużo uczestników. Nasi reprezentanci odnieśli sukcesy.

  W kat. klasy I – III:

  • I miejsce – Hubert Kiełpiński

  W kat. klasy IV – VI:

  • I miejsce – Nikodem Bladowski

  W kat. klasy VII – VIII:

  • Wyróżnienie – Martyna Lis

  Zdobywcy pierwszych miejsc będą prezentować swoje umiejętności w ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się 13 grudnia.

                                           Trzymamy kciuki!


   

 • Dzień Pluszowego Misia

         Ostatnie dni listopada w oddziale przedszkolnym obfitują w wiele ekscytujących wydarzeń.

       22 listopada dzieci z grupy 0a i 0b pojechały do Multikina w Rumi aby obejrzeć film Kraina Lodu 2. W poniedziałek 25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy z przedszkolaków przyniósł do szkoły swojego pluszowego przyjaciela. Zaś w klasie witał zerówkowiczów ogromny miś Gustaw.

       Przez cały dzień było mnóstwo „misiowych”atrakcji: dzieci poznały historię powstania Dnia Pluszowego Misia, wykonywały różnorakie prace plastyczne. Były misiowe słodkości, piosenki, tańce, konkursy, zabawy oraz całe morze czułości i radości.

 • SKO

 • MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

  Dnia 19 listopada 2019 r. w Częstkowie odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ.

  W kat. klasy I – III:      

  I miejsce – Hubert Kiełpiński     

  III miejsce – Bartłomiej Becker

  W kat. klasy IV – VI:     

  I miejsce – Nikodem Bladowski    

  III miejsce – Wiktoria Kiedrowska

  W kat. klasy VII – VIII:       

  I miejsce – Martyna Lis

  Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki w kolejnym etapie konkursu!

 • Szkoła do hymnu

  Szkoła do hymnu

       Ósmego listopada 2019 roku, Szkoła Podstawowa w Łebnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, uroczyście odśpiewali cztery zwrotki hymnu. Jest to kontynuacja organizowanej w ubiegłym roku, akcji „ Rekord dla Niepodległej”.

 • ŚLUBOWANIE

     29 października 2019r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie.

     Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności. Zgodnie z tradycją przyjęli też nazwę dla klasy – KRÓLIKI.

     Ceremonii pasowania dokonał pan dyrektor Łukasz Kwidziński. Na koniec pierwszoklasiści zostali obdarowani licznymi prezentami ufundowanymi przez Radę Rodziców szkoły oraz kolegów i koleżanki z OP „A” oraz klasy II i III.

     Nauczycielki - p. A.Waldowska i p. G.Klein złożyły na ręce wychowawczyni klasy pierwszej pamiątkowe tablo z wizerunkami królików.

     Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców pierwszoklasistów. Był tort w kształcie królika i króliczkowe babeczki... Było pysznie!

 • GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

  Dnia 4 listopada 2019 r. odbył się w Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bojanie. Nasi uczniowie odnieśli sukcesy.

  · W kategorii klas IV – VI soliści:

  II miejsce – Nikodem Bladowski.

  · W kategorii klasy IV– VI zespół:

  III miejsce - Katarzyna Grubba i Wiktoria Kiedrowska

 • CODE WEEK 2019 w naszej szkole

         Code Week to inicjatywa społeczna, w ramach której wszystkie państwa europejskie rywalizują w liczbie wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku również nasza szkoła znalazła się na mapie CodeWeek. W ramach udziału w akcji w czasie zajęć świetlicowych, odbyły się zajęcia z kodowania, a także zabawy z robotem. Wszystkie czynności nagradzane były punktami, a uczniowie, którzy zdobyli ich najwięcej otrzymali specjalne certyfikaty oraz skromne upominki.

 • MEGA MISJA - KOLEJNY MIESIĄC, KOLEJNE WYZWANIA ....

      W październiku udało nam się wyjść z pomieszczenia nr 2, w którym do wykonania było wiele zadań związanych z tym, jak w internecie postrzegają nas inne osoby, a także jak sprawnie i bezpiecznie można się komunikować między sobą. Uczyliśmy się tego, jak powinniśmy się przedstawiać, a także jak zwracać się do osób dorosłych, a jak do swoich rówieśników. Ponadto poznaliśmy różne sposoby komunikowania się z innymi, te werbalne, a także te, do których nie potrzebne jest wypowiadanie jakichkolwiek słów.

      Na samym początku listopada udało się nam wydostać również z pomieszczenia nr 3. Tutaj z kolei poznawaliśmy język mediów. Zapoznaliśmy się z różnymi komunikatami, wygłaszanymi przez media, bardzo zaintrygowały nas zajęcia, gdzie staraliśmy się odróżniać fakty od opinii, przez co nauczyliśmy się już wyrażać własne zdanie, używając przy tym odpowiednich zwrotów. Nauczyliśmy się również jak powinniśmy się poruszać w świecie informacji.

      Na samym końcu, podczas ostatnich zajęć, otrzymaliśmy informację, że niebawem otrzymamy (drugą już!) nagrodę... Czekamy z niecierpliwością na kuriera! :)

 • Szkoła pamięta

  Szkoła pamięta

      Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. 

 • Dzień Przedszkolaka w Funky Monkey

       W ramach obchodów Dnia Przedszkolaka dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały w dniu 3 października na salę zabaw Funky Monkey w Bolszewie. Wszyscy z ogromną radością korzystali z dostępnych atrakcji. Na zakończenie pobytu przybył niezwykły gość - Minionek. Przedszkolaki szczęśliwe i zmęczone wracały do domu przesypiając przez całą  trasę w autobusie.

 • Poznajemy Kaszuby

       W piątek 4 października 2019 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego pojechali na 2- dniową wycieczkę pod opieką p. Renaty Kos, p. Anny Waldowskiej, p. Beaty Łaga i p. Danuty Kobiela.

      Celem wyjazdu było poznanie Kaszub Północnych. Czekało na nas wiele atrakcji. Najpierw wybraliśmy się do Luzina, aby przy grobie wybitnego historyka Gerarda Labudy pomodlić się i zapalić znicz. Potem udaliśmy się do parku, w którym stoi pomnik Gerarda Labudy, który skierowany jest na szkołę, do której uczęszczał. Po drodze poznaliśmy legendę o Zamkowej Górze w Lubkowie.

      Następnie pojechaliśmy do Żarnowca do XIII- wiecznego kościoła. Spacerowaliśmy klasztornymi krużgankami. Tam miejscowy proboszcz zapoznał nas z historią tego miejsca. Potem pojechaliśmy na miejsce noclegu do Nadola. Zakwaterowaliśmy się. Kolacja już na nas czekała. Następnie udaliśmy się na spoczynek, ale niełatwo było niektórym zasnąć.

      Rano pobudka, śniadanie i spacer do skansenu w Nadolu. Pogoda nie sprzyjała spacerom, ale jakoś daliśmy radę. W skansenie pani przewodnik oprowadziła grupę po Zagrodzie Gburskiej i Rybackiej. Pokazała nam ciekawe eksponaty i opowiedziała o życiu Kaszubów w Nadolu w XIX wieku. Kolejnym punktem programu był kompleks turystyczno- rekreacyjny z wieżą widokową „Kaszubskie oko” w Gniewinie. Wszyscy weszli na wieżę, skąd podziwiali na platformie widokowej na wysokości 44 metrów sztuczny zbiornik, Jezioro Żarnowieckie, wiatraki. Zapoznaliśmy się też z makietą przedstawiającą zasadę funkcjonowania Elektrowni Wodnej Żarnowiec- Czymanowo. Potem poszliśmy na plac zabaw z trampolinami i do „Stolemów”. Po kupieniu pamiątek pojechaliśmy na obiad. Potem był czas na pakowanie się.

      Po przygotowaniu się do dalszej podróży uczniowie klasy VI mieli przygotowane karty pracy dla wszystkich uczestników wycieczki. Po rozwiązaniu zadań zapakowaliśmy się do autokaru. I w dalszą podróż. Celem były Dębki nad morzem. A konkretnie ujście rzeki Piaśnicy do Morza Bałtyckiego. Podziwialiśmy z zachwytem cofającą się wodę w rzece i wielkie fale na Bałtyku. Spacer nad morze uznaliśmy za udany.

      Potem pojechaliśmy do Krokowej, aby tam podziwiać zamek i jego otoczenie. Ostatnim punktem programu było Świecino. Po przybyciu na leśną polanę ujrzeliśmy pomnik upamiętniający miejsce bitwy polsko- krzyżackiej z 1462 roku z czasów wojny 13- letniej. Ostatnie wspólne zdjęcie i …... Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Mamy nadzieję, że wyjazd zostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy panu Rafałowi- kierowcy za cierpliwość.

  D.Kobiela

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

        Dnia 27 września 2019r w naszej szkole odbyły się tajne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Chętni kandydaci wcześniej wykonali spoty reklamowe i udostępnili je całej społeczności szkolnej. W dniu wyborów kandydaci ustnie przedstawili swoją kandydaturę i swój program.W tajnym głosowaniu po przeliczeniu głosów zwycięstwo odniósł uczeń kl. VIII Paweł Okrój- przewodniczący,  drugie miejsce zajęła Wiktoria Cymann jako zastępca, zaś miejsce trzecie zdobyła Klaudia Szreder- sekrtetarz. Wybranym życzymy powodzenia w realizowaniu swoich programów.

 • Wycieczka do „Bielickowa”

     Dnia 27 września 2019 roku uczniowie klas IV- VII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego byli na wycieczce w Kawlach Dolnych.

    W Muzeum Kaszubska Zagroda „Bielickowo” mieli możliwość poznać przedmioty i urządzenia pochodzące z XIX i początku XX wieku. Zbiory pana Bielickiego właściciela muzeum dotyczą tradycji, kultury i historii Kaszub. Wycieczkę rozpoczęli od kamienia pogodowego. Potem zobaczyli miejsce pracy kowala, szewca i narzędzia, którymi się posługiwali. Podziwiali również różne pojazdy: dwuślady, ciągniki, samochody i różne maszyny rolnicze. Mieli też możliwość zobaczyć kaszubską chatę krytą strzechą, w której mogli posłuchać na żywo muzyki wykonywanej na oryginalnych instrumentach kaszubskich. Niezwykłą atrakcją okazał się „ruchomy stoliczek” z ciasteczkami. Potem uczniowie udali się przed figurkę Matki Boskiej Sianowskiej, którą wykonał pan Czesław Birr znany kaszubski rzeźbiarz. Tam odmówiliśmy modlitwę za jego duszę, bo niedawno zmarł. Byli również w sali z opuszczanym sufitem i śpiewali „Nuty kaszubskie” przy dźwiękach fisharmonii.

   Pomimo nieciekawych prognoz pogoda nam dopisała. Wycieczkę uznaliśmy za udaną i z niecierpliwością czekamy na kolejną.

                                                                                                                            D.Kobiela

 • Scenariusz zajęć naszej nauczycielki, Pani Beaty Łaga, trafił do Kaszubskiego miesięcznika POMERANIA. 😊

 • REALIZACJA PROGRAMU MEGA MISJA FUNDACJI ORANGE - WRZESIEŃ

     W roku szkolnym 2019/2020 w świetlicy szkolnej realizowany jest  program fundacji ORANGE "Mega Misja". Do programu zostaliśmy zakwalifikowani w maju 2019 r, jako jedna z 150 szkół z całej Polski. 

     We wrześniu zrealizowaliśmy 3 zadania, w których zapoznaliśmy się ze źródłami informacji, a także dowiedzieliśmy się jak świadomie z nich korzystać. Dzięki temu udało się nam wyjść z pierwszego pomieszczenia, za co otrzymaliśmy pierwszą nagrodę, która niebawem dotrze do naszej szkoły. 

     W miniony weekend w Warszawie odbył się IV Zjazd Liderów  programu. To były dwa intensywne dni, pełne nowych doświadczeń, znajomości, a w szczególności dwa dni pełne poszerzania swojej wiedzy podczas poszczególnych szkoleń, warsztatów i prelekcji. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć