Od 25 maja 2020 roku rozpoczynamy konsultacje dla uczniów klasy 8. Procedura konsultacji znajduje się w zakładce Dokumenty. Wytyczne MZ, MEN i GIS dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas konsultacji dostępne pod poniższym linkiem:
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach zostało przedłużone do 24 maja br.
W tym czasie, zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej, w Szkole Podstawowej w Łebnie będzie kontynuowane zdalne nauczanie.
Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca br.
Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi materiałami wspomagającymi naukę uczniów w okresie zawieszenia nauki:
1. https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/
2. https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne
3. https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/
4. https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/
5.https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_13_Nauka_zdalna_w_czasie_zawieszenia_zajec_komunikat_MEN.DOCX
Informujemy, że od 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r. w szkole nie będą realizowane zajęcia dydaktyczno - wychowawcze. W dniach 12 i 13 marca 2020r. szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze. Od 16 marca 2020r. szkoła będzie całkowicie zamknięta.
W czwartek 5 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. W konkursie uczestniczyło 42 uczniów z klas I – VIII. Każdy uczestnik przygotował jeden utwór poetycki, na którego prezentację miał trzy minuty. Dzieci były oceniane w trzech kategoriach wiekowych.
Celem konkursu była:
• Popularyzacja polskiej literatury pięknej.
• Kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.
• Stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuką interpretacji.
• Promocja osiągnięć uczniów oraz ich opiekunów.
• Stwarzanie okazji do czynnego uczestnictwa w kulturze.
Komisja stawiając punkty za recytację, brała pod uwagę następujące kryteria:
• Znajomość tekstu – pamięciowe opanowanie wybranego utworu poetyckiego;
• Dobór repertuaru – dopasowanie utworu do możliwości wykonawczych, wieku, wrażliwości i temperamentu wykonawcy;
• Kultura mowy – dykcja, słyszalność, poprawność ortofoniczna;
• Interpretacja – ekspresja i wyrazistość, wyczucie rytmu, logika, trafne stosowanie pauzy, umiejętność budowania nastroju;
• Ogólny wyraz artystyczny – osobowość wykonawcy, zdolność poruszania słuchaczy.
Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, komisja wyłoniła następujących zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Uczniowie klas I – III
I miejsce – Hubert Kiełpiński
II miejsce – Sara Grabowska
III miejsce – Patrycja Kahs
Uczniowie klas IV – VI
I miejsce Nikodem Bladowski
II miejsce Katarzyna Grubba
III miejsce Zuzanna Konkel
Uczniowie klas VII – VIII
I miejsce Andżelika Miotk
II miejsce Ksawery Czoska
III miejsce Wiktoria Cymann
Laureaci I i II miejsca wezmą udział w eliminacjach gminnych, które odbędą się 10.03.2020 r. o godzinie 9.00 w Bibliotece Publicznej w Szemudzie.
Organizatorzy konkursu gratulują zwycięzcom i dziękują wszystkim uczniom, którzy tak licznie wzięli udział w konkursie. Życzymy kolejnych sukcesów i wielu przyjemnych chwil z poezją.
Dnia 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy WALENTYNKI. Przewodnicząca SU Wiktoria przekazała pocztę walentynkową uczniom i nauczycielom. Rada Rodziców ufundowała w tym dniu dla wszystkich dzieci faworki. Piątkowy dzień można uznać za słodziutki.
Dnia 17 lutego dla uczniów klas IV - VIII odbył się bal karnawałowy pod hasłem: Muzyka oscarowa. Uczniowie w przepięknym przebraniu uczestniczyli w zabawie (wcielili się w bohaterów filmowych). Przy dźwiękach muzyki rozpoczęto zabawę. Za sumienne i piękne stroje komisja przyznała nagrody dla kl V i VI (odłożenie sprawdzianu i kartkówki klasie VI). Pozostali wspólnie bawili się śpiewając i tańcząc, aż trudno było zakończyć bal. Dało się zauważyć wspaniałą integrację.
Dnia 10 lutego 2020 roku uczniowie klasy II i III wzięli udział w warsztatach pt.: „Z wizytą w świecie Astrid Lingren” w bibliotece w Łebnie. Tematem warsztatów była twórczość pisarki dla dzieci Astrid Lindgren. Uczniowie wysłuchali krótkiego życiorysu autorki pisarki. Poznali historię powstania najsłynniejszej książki pt.: „Pippi Langstrumpf”. Pod koniec zajęć każda grupa musiała wykonać zadanie. Uczniowie stworzyli herby, flagę braci Lwie Serce, zagrodę Bullerbyn, postać Pippi oraz pomysłowe urządzenia z różnych znalezionych rzeczy. Zadowoleni wrócili do szkoły.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łebnie 13 lutego 2020 roku uczcili setną rocznicę Zaślubin Polski z Morzem. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego i kaszubskiego. Potem obejrzeli prezentację multimedialną i film o Józefie Hallerze oraz wysłuchali wspomnień uczestnika tego historycznego wydarzenia. Na koniec wniesiono tort ze świeczkami i wszyscy uczniowie zaśpiewali tradycyjne „Sto lat” dla Polski i Bałtyku z okazji zaślubin. Scenariusz tej uroczystości opracowali uczniowie klasy VI uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego.
D.Kobiela
10 stycznia 2020 r. w Szemudzie odbył się XV Pomorski Konkurs Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej.
W kategorii klas I - III Bartłomiej Becker zdobył Wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ale radość! Po świętach w szkole na dzieci czekała miła niespodzianka. Na hali sportowej rozłożone były trzy ogromne, kolorowe "zamki - dmuchańce". W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie korzystali z tej niezwykłej atrakcji. Chociaż zjazdy w różnej konfiguracji, skoki i wspinaczka wyciskały pot, wciąż było za mało. Szkoda, że już się skończyło!!!
Tuż przed zakończeniem roku kalendarzowego udało nam się ukończyć cykl zajęć, który poświęcony był kreatywnemu wykorzystywaniu mediów. Uczyliśmy się, jak wykonać dobre zdjęcia, poznaliśmy główne zasady tworzenia fotografii. Od teraz takie pojęcia jak: kadr, trójpodział czy perspektywa, są nam znane!
Wykonywaliśmy również audio album naszej szkoły, oraz historyjki obrazkowe w formie zdjęć.
Był to bardzo interesujący cykl zajęć ... :)
Dziś w szkole odbyła się akcja #jestnaswięcej, polegająca na wspieraniu inicjatywy fundacji Orange "Pokaż, że jesteś przeciw hejtowi w sieci".
Uczniowie klasy VI, VII i VIII układali hasła sprzeciwiające się stosowania przemocy w sieci, za co otrzymywali pomarańczową sznurówkę (symbol akcji).
W grudniu w naszej szkole ogłoszony został konkurs, który polegał na zrobieniu mikołajkowego/świątecznego zdjęcia (w klasach I-IV oraz oddziałach zerowych), a także na nagraniu klasowego klipu wideo, również o tematyce świątecznej lub mikołajkowej (w klasach V-VIII).
Nadesłane zdjęcia były przeurocze, filmiki - bardzo pomysłowe, a co za tym idzie, komisja konkursowa miała trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców w każdej kategorii.
Po długich naradach komisja przyznała pierwsze miejsce w kategorii: ZDJĘCIE- klasie II, natomiast w kategorii: FILM - klasie VI.
Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i nagrody pocieszenia, którymi były słodkości w klasach I-IV i oddziałach zerowych, a także karty upominkowe (klasy:V-VII), które pozwalają uczniom przełożyć kartkówkę i sprawdzian na inny termin z dowolnego przedmiotu... :)
3 grudnia w Wejherowie odbył się finał konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô.
Nikodem Bladowski zajął II miejsce!
GRATULACJE!!!