Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszej szkole. Uczniowie i przedszkolaki każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne, aktywnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby świąteczne, ubierają choinkę, przygotowują świąteczny stół. 20 grudnia, zgodnie z tradycją uczniowie i przedszkolaki wraz z wychowawcami zasiedli do szkolnych wigilii. Dzień ten rozpoczął się od przedstawienia Jasełkowego przygotowanego przez trzecioklasistów oraz koncertu kolęd. W ten dzień każdy uczeń i przedszkolak zabrał ze sobą do domu świąteczny prezent. Dla dzieci były to wyjątkowe chwile. Świąteczny nastrój udzielił się nam wszystkim.
Dnia 19 grudnia odbył się POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ – etap gminny. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:
kat. przedszkola i klasy „0” – zespół – I miejsce
Skład zespołu:
Natalia Stenka
Sara Waldowska
kat. kl. I – III – zespół - II MIEJSCE
Skład zespołu:
Klara Brzozowska kl. I
Amelia Chustak kl. I
kat. kl. IV – VI – solo
Eliza Waldowska kl. IV
kat. kl. IV - VI zespół
Skład zespołu:
Amelia Głombiowska
Dominika Grau
Nina Krauze
Magdalena Szweda
Eliza Waldowska
kat VII – VIII – zespół – II miejsce
Skład zespołu:
Rozalia Jankowska kl. VII
Anita Lejkowska kl. VIII
Lena Waldowska kl.VII
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
I i II miejsce zawalifikowało się do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się 23 stycznia 2025 roku.
Wydarzeniem towarzyszącym ETAPOWI GMINNEMU KONKURSU, jest prezentacja wykonań na profilu fb GCKSiR, gdzie poprzez polubienia, publiczność przyzna trzy Nagrody Publiczności – bez podziału na kategorie. Otrzymają je wykonawcy, którzy zdobędą największą ilość polubień. Internetowy Konkurs o Nagrodę publiczności potrwa od 19 grudnia do 5 stycznia. Ilość zdobytych głosów zostanie udokumentowana zrzutami ekranu i potwierdzona protokołem podpisanym przez Jury.
Zachęcamy do głosowania!
W dniach od 29 listopada do 1 grudnia odbyła się trzydniowa wycieczka do Wygonina. Był to czas pełen atrakcji, wspólnych przeżyć i wyjątkowych doświadczeń. Wyjazd umożliwił nam nie tylko integrację, ale także poznanie kultury i historii Kaszubów.
Po przyjeździe do Wygonina zakwaterowaliśmy się w ośrodku, położonym w pięknej, leśnej okolicy. Przed kolacją spotkaliśmy się na świetlicy z wychowawcami ośrodka, którzy przedstawili nam zasady i program pobytu. Wieczorem odbyły się zajęcia na sali gimnastycznej.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadania, po którym wyruszyliśmy do lasu. Podzieleni na zespoły, uczestniczyliśmy w różnorodnych zadaniach, które wymagały od nas współpracy, kreatywności i spostrzegawczości. Był to dzień pełen aktywności na świeżym powietrzu. Po południu mieliśmy chwilę na odpoczynek, a wieczorem odbyły się andrzejki. Zorganizowano wróżby oraz zabawy taneczne. Atmosfera była wyjątkowa.
Ostatniego dnia po śniadaniu udaliśmy się na kolejną grę terenową. Podziwialiśmy uroki tutejszej przyrody. Po spacerze udaliśmy się na plac zabaw. Przed obiadem spakowaliśmy swoje bagaże. Po obiedzie zorganizowano krótkie podsumowanie wyjazdu.
Ostatnim punktem wycieczki był wyjazd do Wiela. Kalwaria Wielewska to wyjątkowe miejsce kultu religijnego. Podziwialiśmy niektóre kaplice rozsiane po pięknych, pagórkowatych terenach. Każda z nich miała swoją niepowtarzalną historię i charakter, co czyniło miejsce wyjątkowym. Zwiedziliśmy tam pomnik Hieronima Derdowskiego, wybitnego działacza kaszubskiego, który odegrał ważną rolę w propagowaniu kultury naszego regionu.
Wycieczka do Wygonina była niezwykle udana. Połączenie aktywności na świeżym powietrzu, wspólnej zabawy ora odkrywaniu lokalnej historii i kultury sprawiło, że każdy znalazł coś dla siebie. Pomnik Hieronima Derdowskiego i Kalwaria Wielewska na długo pozostaną w naszej pamięci jako symbole kaszubskiego dziedzictwa.
Grupa teatralna "Gotowi do Akcji", w skład której wchodzą uczniowie klasy 7 i 8 tj. Sara, Paulina, Rozalia, Lena, Julia, Anita, Nicola, Filip, Piotr i Bartek zdobyła II miejsce w XV Przeglądzie Małych Form Teatralnych, zorganizowanym przez GCKSiR w Szemudzie. Składamy im serdeczne podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie spektaklu pt. "Mały Książę i totalna katastrofa ekologiczna". Gratulujemy sukcesu!
Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:
- w kat. klas I - III
- w kat. klas IV - VI
Zwycięzcom GRATULUJEMY, a wszystkim dziękujemy za udział!
Prace konkursowe przygotowało 31 uczniów naszej szkoły. Wśród zwycięzców znaleźli się:
- w kat. klas - grupy przedszkolne i kl."O":
- w kat. klas I - III:
- w kat. klas IV - VIII:
Dziękujemy za udział w konkursie i GRATULUJEMY zwycięzcom!
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie z Kancelarii Prezydenta RP oraz pamiątkowy egzemplarz "Kordiana" Juliusza Słowackiego za udział w Narodowym Czytaniu 2024 r.
W ramach "Szkolnego programu rozwoju czytelnictwa" zachęcamy wszystkich do spędzania czasu wolnego z książką. Warto czytać!
W dniu 14.11.2024 r. Samorząd szkolny wraz z opiekunami oraz nauczycielem języka polskiego zorganizował wspaniały wieczór, podczas którego poznawaliśmy tajemnice literatury. Podczas wydarzenia czytaliśmy utwór Chrliego Mackesy'ego "Chłopiec, kret lis i koń" oraz Antoine'a de Saint Exupery'ego "Mały Książę". Uczniowie, uczestniczący w wieczorku, stworzyli plakaty XXL, przedstawiające bohaterów, a także dyskutowali o wartościach ważnych w życiu każdego z nas np. przyjaźni, miłości, poszukiwaniu własnej drogi czy akceptacji siebie takim, jakim się jest. Atrakcją wieczoru była Kawiarenka Samorządu Uczniowskiego, którą przygotowały dziewczyny: Anita, Rozalia, Lena, Julia oraz Mają. Z całego serca dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w przygotowania tego wspaniałego wydarzenia.
Dnia 13 listopada 2024 r. w Częstkowie odbyły się gminne eliminacje XI Regionalnego Konkursu Czytelniczego MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ.
Naszą szkołę reprezentowały:
Paulina Derkowska, Magdalena Szweda, Eliza Waldowska, Amelia Brzeska, Oliwia Głombiowska, Luiza Kowalewska, Anita Lejkowska, Lena Waldowska.
W kat. klasy III – IV:
· I miejsce – Eliza Waldowska
· Wyróżnienie – Magdalena Szweda
Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki
w kolejnym etapie konkursu!
Konkurs skierowany był do uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej. W wyniku eliminacji szkolnych wybrano listy trzech uczniów, tj.
Spośród w/w Laureatem konkursu literackiego "LIST DO NAUCZYCIELA" została MARTYNA KREFT.
Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.
Podsumowanie GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ"
W gronie laureatów konkursu "RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ" znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Oto lista zwycięzców:
Kat. klas I - III
Kat. klas IV - VI
Kat. klas VII - VIII
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom GRATULUJEMY!
WYNIKI GMINNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO NA POCZTÓWKĘ
"Wspomnienie z wakacji"
Znamy już zwycięzców konkursu fotograficznego, którzy ujęli na zdjęciu piękne chwile minionych wakacji. Oto oni:
Kat. klas I - IV
Kat. klas V - VIII
Wszystkim uczestnikom konkursu fotograficznego dziękujemy, a laureatom GRATULUJEMY!
11 listopada 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach upamiętniających Narodowe Święto Niepodległości. Delegacja szkoły, w tym poczet sztandarowy wraz z p. Anną Waldowską i p. dyrektor Krystyną Drafc uczestniczyła w mszy świętej odprawionej w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Łebnie. Podczas mszy oddano hołd bohaterom i ofiarom, którzy poświęcili się dla odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie i nauczyciele złożyli także kwiaty pod figurą Matki Bożej Fatimskiej.
Kolejnym punktem obchodów była uroczystość w kościele pw. Św. Mikołaja w Szemudzie, gdzie delegacja szkoły złożyła wieniec ku czci poległych. Po tej ceremonii uczestnicy przeszli w uroczystym marszu, a następnie wspólnie zaśpiewali hymn Polski, w ten sposób upamiętniając trudne i pełne poświęcenia drogi Polaków do wolności.
Na zakończenie obchodów odbył się Bieg dla Niepodległej, w którym uczeń naszej szkoły Stanisław Stenka z klasy ósmej zajął zaszczytne drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy mu tego wspaniałego osiągnięcia! Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w biegu i otrzymali pamiątkowe medale. Na zakończenie każdy uczestnik uroczystości został poczęstowany gorącą grochówką.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli za ich zaangażowanie i obecność w tym wyjątkowym dniu. Dziękujemy również Panu Wójtowi Ryszardowi Kalkowskiemu za organizację i przygotowanie tej wspaniałej, podniosłej uroczystości.
Serdeczne podziękowania składamy księdzu kanonikowi Mieczysławowi Guzmann, za przygotowanie pięknej liturgii Słowa Bożego oraz zaangażowanie w organizację tego szczególnego wydarzenia. Dziękujemy również sołectwu z Parafii Łebno za zaangażowanie i stworzenie atmosfery pełnej szacunku i głębokich przeżyć w tym wyjątkowym dniu.
Dnia 6 listopada odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patrotycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Głombiowska, Nina Krauze, Fabian Kiedrowski, Nikodem Kwidziński, Magdalena Szweda, Eliza Waldowska, Rozalia Jankowska, Julia Kwidzińska,, Lena Waldowska, Anita Lejkowska. Zdobyliśmy Wyróżnienie w kategorii zespół klasy IV-VI.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Dnia 31 października 2024 odbyło się Pasowanie na grupowe ,,Motylki" oraz ,,Słoneczka". Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych pięknie zaprezentowały się w wierszykach i piosenkach, po czym nastąpiło uroczyste pasowanie przez Panią Dyrektor. Dzieci otrzymały zasłużone dyplomy oraz prezenty, a na koniec udały się na słodki poczęstunek.
25 października 2024 r. cała społeczność szkolna uczciła pamięć swojego Patrona - Jana Pawła II, którego imię szkoła nosi już od 2000 roku. Rozpoczęliśmy od mszy świętej, która była momentem zadumy i wspólnoty. Następnie złożyliśmy kwiaty przy pomniku Jana Pawła II. W szkole, hymnem szkoły rozpoczęliśmy apel, na którym klasa 4 przedstawiła sylwetkę Papieża oraz podzieliła się kilkoma zabawnymi historiami z życia naszego Patrona. Przy akompaniamencie gitary, na której zagrał Ksiądz Proboszcz wspólnie zaśpiewaliśmy kilka piosenek. Po części artystycznej każda klasa wykonała pracę plastyczną z wizerunkiem Jana Pawła II. Zwieńczeniem dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z Rady Rodziców.
Na portalu Szemud24 znajduje się relacja z obchodów Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole.
https://szemud24.pl/fotorelacja-dzien-nauczyciela-sp-w-lebnie-n1000
Dnia 26 września 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia klasy pierwszej. Tak niedawno przedszkolaki, a dzisiaj już pierwszaki przedstawiły program artystyczny. Po prezentacji umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych odbyło się uroczyste Ślubowanie. Na prośbę Rodziców Pani Dyrektor ołówkiem pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie. Na pamiątkę tej doniosłej chwili Pierwszoklasiści odcisnęli kciuk na Akcie Pasowania i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej, uczniowie zostali obdarowani prezentami, które wręczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, przedstawicielki Rady Rodziców p. Aneta Kwidzińska, p. Sylwia Jankowska i p. Mirosława Czajkowska oraz przedstawiciele PKO Banku Polskiego – p. Żaneta Jóźwiak i p. Wioleta Wszelaka. To jeszcze nie koniec wszystkich niespodzianek. Koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego 0A, klas II i III podarowały wspaniałe prezenciki. Pani Sylwia Sokół i pani Martyna Klawikowska na ręce wychowawczyni złożyły „Gwiazdeczkowe” tablo. Na koniec tak wspaniałego dnia Rodzice przygotowali dla swoich pociech i zaproszonych gości „Sięgający gwiazd” poczęstunek.