• Wyjazd integracyjny do Porzecza

       Dzień 13 października 2022 r. uczniowie klas 4- 8 spędzili w Porzeczu integrując się w ramach zespołów klasowych. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała zabawie. Dzieci wspinały się na 10-cio metrową ścianę wspinaczkową, uczyły się strzelać z łuku, odwiedziły hodowlę psów zaprzęgowych Siberian Husky. Przygotowane konkurencje, gry i zadania pozwoliły uczniom nie tylko lepiej się poznać, ale także odkryć drzemiące w nich ukryte talenty. W przerwie można było posilić się przygotowanym, według tradycyjnej receptury, przepysznym bigosem. Leśne Schronisko "Łowców Przygód" żegnało nas słonecznie. To sprawiło, że dzieci, mimo zmęczenia, kończyły wyjazd z uśmiechem na twarzach i w doskonałych humorach.

  • Dzień Edukacji Narodowej 2022

    Dzień Edukacji Narodowej 2022

       Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Dziękując im za trud pracy Uczniowie Naszej Szkoły przygotowali występ artystyczny pt. Park rozrywki: „Niebo”. Podczas uroczystego apelu zaprezentowali swoje talenty aktorskie, podsumowując w żartobliwy sposób pracę grona pedagogicznego oraz pozostałych pracowników. W podziękowaniu za cierpliwość, wyrozumiałość i motywowanie do rozwoju  wręczyli wszystkim kwiaty jak i „Anielskie Certyfikaty”. 

        Pamiętajmy, że „edukacja jest kluczem do otwarcia złotych drzwi wolności” i szczególnie dzięki staraniom nauczycieli, pedagogów, wychowawców uczniowie mogą osiągnąć swój wymarzony cel. Dlatego jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego dobrego!

  • DZIEŃ CHŁOPAKA – DZIEŃ KOSZULI I KRAWATA

        29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Cała społeczność szkolna przyszła do szkoły  w koszulach i w krawacie. W każdej klasie dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów  niespodzianki, natomiast członkinie Samorządu Uczniowskiego częstowały chłopaków cukiereczkami.

        Tego dnia odbył się plebiscyt na Najsympatyczniejszego chłopaka w szkole.  W kategorii klas I – III zwycięzcą został Maciej Trojanowski, natomiast w klasach IV- VIII - Patryk Stenka.

           Najsympatyczniejsi otrzymali dyplom, słodką niespodziankę oraz gratulacje :-)

  • Ziemniaki, kartofle, pyry, bùlwë…

    Ziemniaki, kartofle, pyry, bùlwë…

    Znamy je pod różnymi nazwami, uwielbiamy i zjadamy ze smakiem,zwłaszcza te pieczone, pachnące dymem z ogniska.

    28 września zagościły również w naszej szkole podczas obchodów Dnia Pieczonego Ziemniaka.

    Tego dnia każdy mógł skosztować pieczonego w ognisku ziemniaka, a także, dzięki uprzejmości Rady Rodziców, dzieci raczyły się pieczonymi kiełbaskami.

    Ponadto przedszkolaki brały udział w zawodach sportowych z ziemniakiem w roli głównej oraz tworzyły ziemniaczane ludki, a ich starsi koledzy stworzyli piękne, ziemniaczane portrety. Pomimo niesprzyjającej pogody to był bardzo udany, pełen wrażeń dzień.

  • Międzynarodowy Dzień Kropki

       15 września 2022 roku tradycyjnie już obchodziliśmy Dzień Kropki. Poproszono uczniów, aby w tym dniu założyli strój w kropki.

       Uczniowie obejrzeli historię małej Vasthi, która nie wierzyła w swoje możliwości. Jej historia uświadomiła dzieciom, że każdy ma jakieś ukryte talenty, które drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

      Następnie uczniowie przyklejali z kółek na drzwiach swojej sali, numer klasy, do której uczęszczają. Najwięcej czasu zajęło wykonanie pracy plastycznej ,,Na kółeczkach”i przygotowanie wystawy.

       Ostatnim punktem Dnia Kropki, była fotografia "z lotu ptaka”, gdzie uczniowie tworzyli różne rodzaje kół z wykorzystaniem swojego ciała.

                     To był dzień pełen wrażeń!

  • Narodowe Czytanie 2022

        Nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowego Czytania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Na hali sportowej uczniowie klas 4-8 odczytali utwór naszego wieszcza pt. "Pani Twardowska". W miłej atmosferze poznaliśmy fascynujący świat ballady i dowiedzieliśmy się, że człowiek swą mądrością może przechytrzyć nawet  Mefistofelesa 😉

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

           Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek roku szkolnego 2022/2023. To co nowe budzi zawsze pewien niepokój, ale też otwiera nowe horyzonty.

        Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego rozpoczęły się mszą świętą w kościele, do którego licznie przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Po mszy św. wszyscy w skupieniu udali się na cmentarz, by pomodlić się i zapalić przyniesione znicze. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Na początku odśpiewano hymn narodowy. Pan dyrektor przywitał wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli życząc samych sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, w celu odebrania podręczników i zapoznania się z planem lekcji.

         Uczniowie wypoczęci, pełni energii i nowych sił do pracy oraz otwarci na pogłębianie wiedzy udali się do swoich domów.

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się 1 września 2022 roku zgodnie z poniższym harmonogramem:

                     9:00  msza św. w kościele;

                     tradycyjnie po mszy św. przejście ze sztandarem na cmentarz;

                     około 10:00 spotkanie z Dyrekcją szkoły na hali sportowej,

                      następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

          Prosimy, aby uczniowie przynieśli siatki na podręczniki.

  • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas I - VIII

       24.06.2022r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny, który był nie lada wyzwaniem dla wszystkich. Zmierzyliśmy się ponownie z wyzwaniem zdalnych lekcji, ale też po raz pierwszy mieliśmy w Naszej Szkole uczniów obcojęzycznych tj. z Mołdawii oraz Ukrainy. Doświadczenie, które zdobyliśmy w tym roku z pewnością zapamiętamy na długo. Uroczyście pożegnaliśmy też klasę VIII - wszystkim absolwentom życzymy sukcesów w kolejnym etapie edukacji. Uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

  • Wycieczka do Będomina i Wdzydz Kiszewskich w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”

        Dnia 21 czerwca 2022 r. uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Będomina i Wdzydz Kiszewskich, zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę". Celem tego wyjazdu było wzbudzenie u dzieci zainteresowania częścią naszej kultury, która stanowi podstawę tożsamości narodowej i kaszubskiej.

      Pierwszym punktem programu był spacer po Kaszubskim Parku Etnograficznym. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Muzeum założono w 1906 roku. Zajmuje 22 ha nad brzegiem jeziora Gołuń. Znajduje się tam ponad 50 budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich z okresu od XVII do XX wieku.  Muzeum udostępnia zwiedzającym obiekty dawnej architektury Pomorza: chałupy, dwory, szkołę, wiatraki, kościoły karczmy, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze.

       Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – jedyne na świecie muzeum pieśni narodowej.

     Mazurek Dąbrowskiego to szczególna pieśń dla każdego Polaka. Od czasów powstania we włoskim miasteczku Reggio’nell Emilia do dnia dzisiejszego towarzyszy nam w najważniejszych chwilach.

      Muzeum znajduje się w dworze szlacheckim, należącym w latach 1740 – 1785 do rodziny Wybickich. Tam urodził się Józef Wybicki twórca tekstu „Mazurka Dąbrowskiego”. Eksponowane zbiory zostały podzielone na trzy wystawy stałe: „Józef Wybicki i jego czasy”, „Losy Mazurka Dąbrowskiego”, „Polskie symbole narodowe”.

  • Wycieczka do Gdańska w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”

       W dniu 15 czerwca 2022 r. uczniowie z klas IV - VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Gdańska, zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę". Celem tego wyjazdu było wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią II wojny światowej.

      Pierwszy punkt zwiedzania to Muzeum II wojny światowej. Sercem Muzeum jest wystawa główna zlokalizowana 14 metrów pod ziemią. Zajmuje powierzchnię niemal 5 tys.m2, jest jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. To opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach . Ukazano w niej też wyjątkowość polskiego doświadczenia na tle innych narodów. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć.

       Kolejne miejsce to pole bitwy na Westerplatte. Przewodnik przybliżył nam historię Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte oraz jej obrońców. Zwiedziliśmy zachowane do dziś wojskowe zabudowania. Głównym elementem kompozycji krajobrazu dawnego pola bitwy na Westerplatte jest monumentalna rzeźba. Pomnik Obrońców Wybrzeża umiejscowiony przy wejściu do portu morskiego, na terenie byłej polskiej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Pomnik z monumentem o wysokości 25 metrów, upamiętnia polskich obrońców Wybrzeża we wrześniu 1939.

       Z podróży wróciliśmy pełni wrażeń oraz bogatsi w nową wiedzę historyczną.

  • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO KARTA PŁATNICZA SKO

    Dnia 15 czerwca zebrała się komisja konkursowa w składzie:

    1.   Monika Lesner –Dyrektor Oddziału PKO BP w Wejherowie

    2.   Żaneta Jóźwiak – Kierownik Zespołu PKO BP w Wejherowie

    3.   Iwona Piastowska – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Szemudzie.

    Komisja zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami przyznała następujące miejsca i wyróżnienia.

    Klasa I

    1 miejsce – Zuzanna Bojke

    2 miejsce – Nina Krauze

    3 miejsce – Fabian Kiedrowski

    Wyróżnienie – Eliza Waldowska

    Klasa II

    1 miejsce – Oliwia Tiszer

    2 miejsce – Luiza Kowalewska

    Wyróżnienie: Oliwia Tokarska i Konrad Bach

    Klasa III

    1 miejsce – Jan Czajkowski

    II miejsce – Alan Hallmann

    III miejsce – Franciszek  Łaga i Amelia Brzeska

    Wyróżnienia: Patrycja Kahs, Maja Miotke, Anna Pawelczyk

    Klasa IV

    I miejsce – Sara Bojke

    II miejsce – Filip Stolc

    III – Maciej Bach

    Wyróżnienie – Filip Trojanowski

    klasa V-VIII

    1 miejsce – Nicola Tiszer

    II miejsce – Martyna Kwidzińska

    III miejsce Zuzanna Stolc

    Wyróżnienie – Natalia Kos

     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Wielki Maraton Czytelniczy

     14 czerwca 2022 roku w Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala wręczania nagród Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

        W kategorii klas II – III „Spotkacie nowych przyjaciół”

    Finalistkami zostały  Luiza Kowalewska  z kl. II i Patrycja Kahs z kl. III

       W kategorii IV-VI „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”:

    Laureatka – Lena Waldowska kl. IV

    Finalistka - Łucja Kowalewska kl. VI

        W kategorii VII – VIII „W lustrze książki”:

    Wyróżnienie – Marta Malotka kl. VII

  • Wycieczka do Dąbrówki

         Uczniowie klas I- VI uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego byli na wycieczce w Dąbrówce. W Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" oglądaliśmy zabytkowe auta, pojazdy wojskowe, czołgi, działa i inne eksponaty. W sali muzealnej widzieliśmy broń strzelecką, mundury, wyposażenie wojskowe. Byliśmy też w niemieckim warsztacie polowym z okresu II wojny światowej z orginalnym wyposażeniem w podziemnym schronie oraz na wystawie plenerowej, gdzie były m.in. rakiety, armaty, śmigłowiec Mi- 2. Zwiedziliśmy też wystawę saperską z największą w Polsce kolekcją bomb, min, amunicji i wyposażenia saperskiego.

        Największą atrakcją wycieczki była przejażdżka pojazdem wojskowym po terenie dawnej bazy dywizjonu rakietowego i bazy technicznej MW. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek.

       To była ciekawa lekcja historii i udany wyjazd.

                                                  Organizacja wyjazdu i opracowanie: D.Kobiela

  • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Piepki

         Dnia  8 czerwca 2022 r.  w Bibliotece Publicznej w Łebnie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Piepki.

         W kategorii klas IV-VI Lena Waldowska otrzymała Wyróżnienie, natomiast Mateusz Miotk w kategorii klas VIII-VIII zdobył II miejsce. Laureaci konkursu otrzymali specjalną nagrodę - możliwość nagrania wiersza w profesjonalnym Studiu Nagrań NORTH STUDIO w Swarzewie.

  • Czas wspomnień

    Wróćmy pamięcią do uroczystości, którą przygotowali uczniowie klasy VII

  • SPOTKANIE – INSPIRACJA DLA NAUCZYCIELI – OPIEKUNÓW SKO ORAZ DYREKTORÓW NAJLEPSZYCH SZKÓŁ

         3 czerwca 2022 roku nauczyciele naszej szkoły p. Sylwia Sokół i p. Anna Waldowska brały udział w Spotkaniu – inspiracja dla Nauczycieli – Opiekunów SKO oraz Dyrektorów najlepszych szkół w Warszawie.

          Myślą przewodnią tego spotkania był cytat greckiego historyka Herodota „Całe nasze  życie to działanie i pasja. Unikając zaangażowania w działania i pasje naszych czasów, ryzykujemy, że w ogóle nie zaznamy życia.”

                Pani Paula Januszkiewicz, światowej klasy autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa IT opowiadała o tym, jak dbać o ochronę danych w internecie. Nie zabrakło praktycznych wskazówek oraz ciekawych opowieści obrazujących omawiane zagadnienia. Panowie Maciej Kurzajewski oraz Robert Motyka podczas rozmowy podpowiadali jak spełniać marzenia, pokonując życiowe przeszkody i trudności.

  • Wycieczka klas I-III do Parku Dinozaurów

  • Dzień Dziecka

       Dnia 31 maja 2022 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka pod hasłem: "Dawne zabawy podwórkowe". Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się gry klasowe, dmuchana zjeżdżalnia, poczęstunek oraz słodkie upominki. Uczniowie klas 0 - VIII doskonale odnaleźli się w atmosferze dawnych lat, poznali m. in. zabawy: "Masło - trzasło", "Kapsle", "Kuba", "Głupi Jaś", "Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy", "Skakanka", "Guma", "Zośka", "Wartownik", "Krowa". Dzieci miały też okazję poznać zapomniane już wyliczanki: "Entliczek-pentliczek", "Ene due", "Apli papli", "Aniołek, fiołek", "Siedzi zajączek", "Szły pchły", "Wpadła bomba". Wszystkiemu towarzyszył entuzjazm i uśmiech na twarzach uczestników. Serdecznie dziękujemy uczniom klas VI-VIII za zaangażowanie i przygotowanie stanowisk z grami i zabawami oraz ich profesjonalną obsługę. Wspomnienia z tego dnia do dzisiaj wywołują w nas ogromną radość.

  • Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Alojzego Nagla

       Dnia 30 maja 2022 r. w Kielnie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Alojzego Nagla. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby: Lena Waldowska, Maciej Herold i Mateusz Miotk.

      Mateusz Miotk otrzymał Wyróżnienie. Wszyscy Laureaci konkursu otrzymali specjalną nagrodę - możliwość nagrania wiersza w profesjonalnym Studiu Nagrań NORTH STUDIO w Swarzewie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
    ul. Szkolna 1
    Łebno
    pomorskie
    84-217 Szemud
    e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
  • (58) 676-18-04

Galeria zdjęć