Jeséń to czas zbieranié bùlew. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klasy I, II, IV, VII i VIII uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego wzięli udział w wykopkach. Gospodarze byli zachwyceni pracowitością i zaangażowaniem młodych Kaszubów. Wykopki zakończyły się pieczeniem ziemniaków i kiełbasek. Były też słodkie niespodzianki takie jak: babeczki, ciasto i gofry oraz mnóstwo frajdy. Dziękujemy paniom: Sylwii i Stefanii oraz panom: Zbyszkowi, Leonowi i Wacławowi za zorganizowanie tego wspaniałego dnia.
- Pierwsze wspólne zabawy;
- Pierwsze wyjścia na plac zabaw;
- Pierwsze prace plastyczne;
- Dzień Kropki;
- Wyjście do Biblioteki Publicznej w Łebnie;
- Dzień Pieczonego Ziemniaka;
- Międzynarodowy Dzień Sportu Szkolnego;
- Dzień Chłopaka.
Dziewczyny wybrały najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole, został nim Nikodem Bladowski, na podium uplasowali się również kolejno: Iwo Gruba i Dominik Dosz.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie lizaków, a Wiktorii, naszej przewodniczącej za zakup cukierków.
24 września obchodziliśmy niezwykłe święto: "Dzień Sportu Szkolnego"
Działo się!
M.in.:
-uczniowie dowiedzieli się, że można ćwiczyć w pozycji siedzącej (np. podczas nauczania zdalnego);
-poznali ciekawe pomysły na gry i zabawy;
-odbyło się sporo lekcji w ruchu, m.in.
matematyka, na której uczniowie robili zakupy,
język polski, podczas którego uczniowie utrwalali tryb rozkazujący,
geografia, na której uczniowie tworzyli notatkę o kosmosie, a także brali udział w geograficzno - sportowej familiadzie,
język angielski, podczas którego tworzyliśmy układy do angielskich piosenek, a także bawiliśmy się utrwalając liczby i nazwy czynności;
-tworzyliśmy hasła, które zachęcać miały do aktywności fizycznej;
-bralismy udział w aktywnej godzinie na świeżym powietrzu;
-ponadto klasy I-III oraz oddziały przedszkolne brały udział w ćwiczeniach, na podstawie filmików przygotowanych przez Akademię Lamy i Krokieta.
Jedną z tradycji polskiej wsi, na zakończenie wykopków, stały się rozpalane ogniska z pieczonym ziemniakiem, połączone ze śpiewem i wspólną zabawą. Nasza szkoła hołdując owej tradycji zorganizowała święto z ziemniakiem w roli głównej. Dzieci miały okazję do zabawy przy muzyce, połączonej z poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z Rady Rodziców.
15 września świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Rodowód tego dnia sięga roku 2003 roku, kiedy to Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii - nieśmiałej dziewczynki, która dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Jednym z punktów obchodów tego święta było oglądanie filmu o tej wyjątkowej dziewczynce. Cała społeczność szkolna ubrana była w kropeczkowe stroje lub dodatki. Ponadto tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne, rozwiązywaliśmy kropkowe zadania oraz robiliśmy sobie zdjęcia w kropeczkowej ramce. Każda klasa stworzyła też kropkowe drzewo miłych słów.
To był dzień pełen wrażeń.
Klasa 4
Zerówka
Klasa 6
Klasa 1
Klasa 3
Klasa 2
Klasa 7
Klasa 8
Dnia 01.09.2021r. o godz. 8:00 odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2021/2022 wraz z otwarciem Filii Biblioteki Publicznej im. Jana Piepki w Łebnie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. MBKP w Łebnie. We Mszy Świętej uczestniczyli uczniowie, rodzice, dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Łebnie oraz Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie, a także zaproszeni goście.
Po Mszy Świętej udaliśmy się na Cmentarz Parafialny w Łebnie, aby złożyć kwiaty na grobach pomordowanych w czasie II wojny światowej. Dalszą część uroczystości zakłóciła informacja o rzekomej bombie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie, ale Ksiądz Proboszcz Mieczysław Guzmann okazał się być dobrym gospodarzem i zaprosił nas do kościoła, abyśmy mogli kontynuować inaugurację roku szkolnego oraz otwarcie i poświęcenie biblioteki. Po wprowadzeniu do kościoła sztandarów Gminy oraz Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Łukasz Kwidziński, a następnie zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Szemud p. Ryszard Kalkowski, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Szemudzie p. Iwona Piastowska, Ksiądz Prałat Franciszek Rompa, Starosta Wejherowski p. Gabriela Lisius, którzy złożyli życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a także wyrazili ogromną radość z powodu otwarcia nowego budynku biblioteki i podziękowali wszystkim, którzy się do tego przyczynili.
Po części oficjalnej, nadszedł czas na długo wyczekiwaną część artystyczną, do której uczniowie Szkoły Podstawowej w Łebnie przygotowywali się jeszcze podczas wakacji wraz z opiekunami p. Beatą Łaga oraz Anną Waldowską. Niestety dekoracja została na sali gimnastycznej w szkole, nie wszystko odbyło się też według ustalonego planu, ale aktorzy nie poddali się i dali wspaniały pokaz swoich talentów. Przedstawienie pt. „Tu je nasza szkòla” było w języku kaszubskim i wywołało ogrom pozytywnych emocji wśród publiczności.
Ostatni punkt programu stanowiło poświęcenie biblioteki oraz przecięcie wstęgi symbolizujące oficjalne otwarcie obiektu. Mimo, przeszkód jakie spotkały nas tego dnia, uroczystość szczęśliwie dobiegła końca.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września 2021 roku
godz. 8.00 - Msza Święta w kościele parafilanym pw. MBKP w Łebnie
godz. 9.00 - złożenie kwiatów na grobach pomordowanych w czasie II wojny światowej
godz. 9.15 - Gminna Inauguracja Roku Szkolnego
Prosimy, aby na teren szkoły wchodzili tylko uczniowie i zaproszeni goście.
Do szkoły wchodzimy w maseczkach.
Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.
Więcej szczegółów pod linkiem: https://www.kuratorium.gda.pl/wytyczne-mein-mz-i-gis-dla-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych-obowiazujace-od-1-wrzesnia-2021-r/
- Zabawy na ,,dmuchańcach";
- Zabawy w sali;
- Dzień Ojca - wykonanie krawatów dla taty;
- Zabawy na placu zabaw;
- Zakończenie roku szkolnego.
25.06 zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. W sali sportowej odbyło się rozdanie nagród za wyniki w nauce, a także pożegnanie nauczycielki języka polskiego, Pani Elżbiety Smoły, która odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Rozstaliśmy się również z klasą VIII. Życzymy Wam jak najwięcej sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celów.
Natomiast wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom, życzymy, udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Z naszej szkoły wzięło udział 14 uczniów z klasy II, III, IV, VI i VIII. Wykazali się ogromną wiedzą na temat przeczytanej lektury. Potrafili odpowiedzieć na bardzo szczegółowe pytania.
Osoby, które zdobyły największą ilość punktów i zostały wyróżnione przez organizatorów Wielkiego Maratonu Czytelniczego:
w kat. klas II – III – Lena Waldowska
w kat. Kl. IV-VI – Agata Malinowska
w kat. VII - VIII – Agata Krampa i Andżelika Miotk
Wszyscy uczestnicy Maratonu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.
Gratulujemy 14 wspaniałym Maratończykom!!!
Zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.
22 czerwca br uczniowie klasy ósmej przedstawili się na ostatnim apelu w tej szkole, w jednakowych czerwonych bluzkach i czarnych spodniach chłopcy, a dziewczęta w czarnych spódniczkach. W przemówieniu skierowanym do dyrektora, rady pedagogicznej, pracowników szkoły i rodziców uczeń Ksawery Czoska wyraził ogromne podziękowania za trud wniesiony w pracę pedagogów i bezpieczeństwo nad którym czuwał pan Dyrektor. Następnie wszyscy uczniowie klasy 8 po kolei składali słowa wdzięczności i cierpliwości każdemu nauczycielowi, rodzicom i pracownikom szkoły wręczając kwiatek. Wychowawca w osobie p. Ela Smoła otrzymała od każdego swego wychowanka różę i upominek. Sama też ofiarowała każdemu uczniowi upominek i życzenia. Wszyscy wzruszeni takim stanem wydarzeń pospieszyli z ostatnim punktem apelu i zaprezentowali się w tańcu Polonez. Jeśli tylko chcą to potrafią - i tak pięknie zatańczyli POLONEZA, który zakończył oficjalną część apelu. Uczennica Andżelika Miotk w imieniu uczniów i rodziców zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Podczas biesiadowania pięknym akcentem uczniowie zaśpiewali wszystkim STO LAT i poczęstowali tortem. Po konsumpcji uczniowie rozpoczęli zabawę taneczną, która trwała do 18.00. Dzień ten był bogaty w wydarzenia, których się nie zapomina.
Wychowawca E. Smoła
21 czerwca odbyła się uroczysta akademia z okazji ukończenia I etapu edukacji. Program składał się z IV części: I - Wspomnienia, podczas której trzecioklasiści wspominali swoją szkolną historię, II - podziękowania, podczas której dziękowali nauczycielom i rodzicom, III część - Marzenia o przyszłości - tutaj przedstawili scenki ilustrujące, jak wyobrażają sobie swoją przyszłość oraz IV - To już jest koniec - podczas której uczniowie otrzymali pamiątkowe Dyplomy Ukończenia III Klasy, prezenty od wychowawcy i kolegów z klasy II. Na koniec odbył się słodki poczęstunek dla zaproszonych gości.
17 czerwca to data długo wyczekiwana przez uczniów klasy III. W tym dniu pojechaliśmy na wymarzoną wycieczkę do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy m. in. Dom do góry nogami, bunkier, Dom Sybiraka, kościół. Zobaczyliśmy najdłuższą deskę świata, największy koncertujący fortepian i pomnik niedźwiadka Wojtka. Oprócz tego wypiekaliśmy chleb, który pod koniec dnia każdy zabrał ze sobą do domu. Największą atrakcją była wizyta w Parku Linowym. Zmierzyliśmy się tam ze swoimi słabościami, ale wszystkim udało się pokonać wybraną trasę. Na koniec wycieczki zdobyliśmy jeszcze wieżę widokową na szczycie najwyższego wzniesienia na Kaszubach – Wieżycy.
16 czerwca klasy 0A, I i II wybrały się na wycieczkę edukacyjną do ZOO. Pogoda dopisała. Zwierzęta pięknie zaprezentowały się dzieciom. Chętnie pozowały do zdjęć.
Po długiej wycieczce nadszedł czas na małe „co nieco”. Wszyscy wrócili bezpiecznie do domu, pełni bogatych wrażeń.
Dnia 10 czerwca br klasa 8 wraz z wychowawcą i opiekunem wyjechali na wycieczkę, która przebiegała w trzech etapach. Pierwszym docelowym punktem, była wizyta w kinie Helios w Gdyni, gdzie uczniowie obejrzeli film Krudowie 2. Następnie po małym posiłku udaliśmy się do Rumi na trampoliny, tam pełni zapału przystąpili do zabawy, która trwała godzinę. Zadowoleni udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na lody. Dzieci nadal żywiołowe czekały na kolejny i już ostatni punkt wycieczki jakim była wizyta w Bolszewie na kręglach. To był strzał w dziesiątkę, uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń, uśmiechnięci powrócili do Łebna.
Bardzo pragnę podziękować mamom, które zorganizowały wycieczkę.
D Z I Ę K U J Ę wych . E Smoła
Dnia 31 maja br uczniowie klasy 4 w przebraniach postaci baśniowych uczestniczyli na lekcjach j. polskiego. Tego dnia w kolorowych strojach zaprezentowali się swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas I - III. Dzieci zgadywały kim dana postać jest (z jakiej baśni). Ten poniedziałkowy dzień był bardzo kolorowy, radosny i przyniósł również uśmiech na twarzach młodszych dzieci, które znały te postacie.