- Dzień Flagi. Święto Konstytucji 3 maja;
- Wiosenne prace plastyczne;
- Wyjście na boisko szkolne;
- Dzień Mamy.
7 czerwca na uczniów naszej szkoły czekała wspaniała niespodzianka. Dzięki uprzejmości GCSiR w Szemudzie, na boisku stanął wspaniały dmuchany traktor. Uczniowie wszystkich klas mogli poskakać i pozjeżdżać na „dmuchańcu”. Było mnóstwo uśmiechów i radości.
Pierwszego czerwca, w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka.
Uczniowie mogli spróbować swoich sił w mini-runmageddonie, czyli biegu z przeszkodami. Na trasie spotkali utrudnienia takie jak "zderzenie ze ścianą", czyli wspinaczka na 2,5 metrową ścianę, "koszmar wulkanizatora" - bieg przez opony, "żona rybaka", czyli przejście pod siecią zawieszoną tuż nad ziemią, czy "spacer z pieskiem" - przeciąganie ciężkiego pnia na sznurku. Przeszkód było 10, a każda wymagała niemałej sprawności i siły. Młodsze dzieci miały okazję zmierzyć się w konkurencjach takich jak strzał na bramkę, slalom, czy prowadzenie piłeczki kijem hokejowym.
Wszyscy uczniowie spędzili ten czas aktywnie, a jednocześnie mieli okazję by w klasowym gronie pograć w gry, czy obejrzeć film przy smacznych przekąskach.
Klasa 5
Klasa 1
Klasy 4- 8
Klasa 7
Klasa 3
- Zabawy na placu zabaw;
- Dzień Ziemi - praca plastyczna;
- Sprzątanie Świata;
- Godło Polski - praca plastyczna.
Rząd przestawił harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego w maju 2021:
– od 4 maja – nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych
– od 15 maja – tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych
– od 29 maja – powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.
- Dzień Kobiet;
- Dzień Jedności Kaszubów;
- Pierwszy Dzień Wiosny. Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki;
- Wyjście na plac zabaw;
- Wiosenno-świąteczne prace plastyczne;
- Poszukiwania prezentów od Zajączka Wielkanocnego.
Od 22 do 26 marca w naszej szkole odbyła się akcja, zachęcającą naszych uczniów do aktywności na świeżym powietrzu "RUSZ SIĘ NA WIOSNĘ!".
Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przesłanie zdjęć, przedstawiających ich aktywność w danym dniu, natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli również za zadanie mierzyć przebytą odległość, za pomocą krokomierza lub telefonu.
Po otrzymanych zdjęciach widać, że nasi uczniowie przemierzyli wiele okolicznych terenów, a dziewczyny z klasy 8 połączyły przyjemne z pożytecznym, bo na rowerach udały się na pizzę :).
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
Od poniedziałku 22.03.2021 do piątku 9.04.2021 zgodnie z rozporządzeniem MEiN z dnia 18.03.2021 wszystkie klasy 1-8 przechodzą na tryb nauki zdalnej.
Poniżej link do informacji MEiN
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach
Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski (w tajemnicy przed koleżankami) zorganizował plebiscyt na najsympatyczniejszą dziewczynę z klas IV - VIII. Wszyscy chłopcy mieli możliwość oddania głosu na swoją faworytkę poprzez internetową aplikację.
Zwyciężyła Paulina K. z klasy IV. Gratulujemy
Specjalna odznaka "Super Dziewczyny" już niebawem trafi do zwyciężczyni.
- Bal karnawałowy
- Konstrukcje z klocków
- Różne prace plastyczne
9 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.
Korzystając z Internetu możemy napotkać na rozmaite sytuacje, w których możemy poczuć się zdziwieni, zaniepokojeni czy wystraszeni. Niestety, sieć nie jest całkowicie bezpiecznym miejscem. Bardzo często dochodzi w niej do różnego rodzaju nadużyć, np. wykorzystania czyjegoś zdjęcia czy filmu w celu ośmieszenia kogoś. Czasem możemy natrafić na stronę czy film, który nie jest przeznaczony dla dzieci. Takie treści są bardzo niebezpieczne. Trzeba dowiedzieć się, które strony, filmy czy kanały youtuberów są rzeczywiście wartościowe.
Dzisiaj wiele gier opartych jest na współpracy i rywalizacji online z wykorzystaniem Internetu. Dawniej gracz grał z komputerem lub z drugim graczem, który siedział tuż obok. Współczesne gry wciągają młodych graczy możliwością prowadzenia rozgrywki z graczami z całego świata. Gracze zakładają swoje klany, drużyny, zespoły. Często składają się one z rówieśników zwłaszcza na początku rozgrywki. Z czasem jednak gracz otrzymuje zaproszenia od innych użytkowników, często osoby nie wiedzą, kogo zapraszają.
Rozgrywka w takich grach często polega na eliminacji i pokonaniu przeciwnika lub całej drużyny. Najważniejsza jest jednak świadomość gracza, że to nie jest już pojedynek z komputerem, tylko z drugim człowiekiem (kolegą, nieznajomym). Osoba wie, że pokonała kogoś “żywego”, nie sztuczną inteligencję. Takie pojedynki, zwłaszcza u słabszych graczy, budzą frustrację i nienawiść do kolegów. Często dochodzi do używania wulgaryzmów na czacie w stosunku do innych użytkowników. Taka złość może przenieść się również na relacją z daną osobą w realu, kiedy już opuści wirtualną rozgrywkę.
Do pewnych gier dziecko musi dorosnąć emocjonalnie, stąd producenci gier używają odpowiednich symboli, aby ułatwić rodzicom dobór gry do wieku dziecka
Poniżej wstawiam kilka informacji o grach i aplikacjach, w które dzieci najczęściej grają. Myślę, że warto zapoznać się z tymi informacjami.
Sylwester Sychowski
Zimowe ,,z górki na pazurki" - wyjście na sanki
VII Regionalny Konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô został rozstrzygnięty. W kategorii szkoły podstawowe kl. VII-VIII
II miejsce zajął Nikodem Bladowski
Uczestników oceniali: Piotr Dziekanowski, Anna Gliszczyńska, Łukasz Zołtkowski
Lekturą, którą trzeba było zaprezentować była „Ana z Zelony Grzëpë”: Lucy Maud Montgomery tłum. na kasz. Magdaléna Bòbkòwskô, rozdzél I-III
Na stronie https://www.youtube.com/watch?v=yckd26rzYjY dostępny jest film z ogłoszenia wyników.
Drodzy uczniowie, rodzice uczniów!
Informujemy, iż uczniowie z klas 1 - 3 po feriach zimowych,
tj. od dnia 18 stycznia 2021 r. (poniedziałek)
rozpoczynają zajęcia lekcyjne w formie stacjonarnej na terenie szkoły.
Uczniowie z klas 4 - 8 pracują w trybie nauki zdalnej.
- Mikołajki
- Zabawy piankowymi klockami
- Zabawy na placu przedszkolnym
- Świąteczne prace plastyczno-techniczne
- Wigilia grupowa