• Drużynowe biegi przełajowe

               6 kwietnia, w Szemudzie zorganizowane zostały coroczne drużynowe biegi przełajowe. Na zawodach różne roczniki reprezentowało aż 22 dzieci z naszej szkoły. W biegu rocznika 2007-2008 wystąpili: Kos Natalia, Miotk Andżelika, Lis Martyna, Trzebiatowska Weronika oraz Dosz Dominik. Roczniki 2005 i 2006 reprezentowali Okrój Paweł, Czaja Adam, Trocki Jakub, Gruba Patryk, Miotk Dominika, Kosznicka Anna, Lis Wioleta oraz Czaja Patrycja. W najstarszej kategorii wiekowej pobiegli: Szodrowski Adam, Labudda Maciej, Bużan Konrad, Trocki Kacper, Bojka Dominika, Gruba Amelia, Bulczak Olimpia, Kiedrowska Karolina i Brzozowska Agnieszka.

              W kategorii 2007-2008 dwóm naszym uczennicom, Andżelice Miotk oraz Natalii Kos, udało się ukończyć bieg w pierwszej dziesiątce. Natalia zakończyła zawody na trzeciej pozycji i tym samym zakwalifikowała się do dalszego etapu biegów przełajowych. W rocznikach 2005-2006 równie dobrze wypadła Anna Kosznicka, kończąc bieg na drugim miejscu, dzięki czemu mogła wziąć udział w kolejnym, powiatowym etapie zawodów. Szczególnie dobrze w biegach wypadły dziewczęta z roczników 2002-2004; aż czterem z nich udało się zakończyć bieg w pierwszej dziesiątce, co skutkowało uplasowaniem się na drugiej pozycji w biegach drużynowych. Najlepiej spośród naszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej wypadła Agnieszka Brzozowska (szóste miejsce).

               Kolejny, powiatowy etap drużynowych biegów przełajowych, miał miejsce we wtorek, 10 kwietnia. Tego dnia Anna Kosznicka oraz Natalia Kos pojechały wraz z opiekunem, p. Agnieszką Laskowską, do Rumi, gdzie na trasie stadionu MOSiRu mieli zmierzyć się młodzi sportowcy. Tłum biegaczy, profesjonalnie wyznaczona trasa oraz sportowa atmosfera już od początku sprzyjała nastawieniu się na zaciętą rywalizację. Pierwszy bieg na 600 m. obejmował roczniki 2007-2008. Natalia Kos dzielnie walczyła na trasie i zajęła w nim bardzo wysokie, piąte miejsce. Anna Kosznicka miała do przebiegnięcia nieco dłuższą trasę (około 800 m), ale poradziła sobie równie dobrze jak jej młodsza koleżanka zajmując dziesiątą lokatę. Całość imprezy została zakończona wręczeniem medali przez organizatora.

  • Piękne Kaszuby

               We wtorek 8 maja w ramach lekcji języka kaszubskiego, udaliśmy się na wycieczkę do Wejherowa. Celem wycieczki było poznanie bogatej historii grodu założonego przez Jakuba Wejhera oraz innych ciekawych obiektów związanych z naszym regionem.

              Jednym z niezwykłych miejsc jakie mieliśmy okazję podziwiać, była Kalwaria Wejherowska. Pani przewodnik bardzo szczegółowo i barwnie przekazała nam wiele informacji związanych z historią tego pięknego zakątka Kaszub. Następnie przeszliśmy Szlakiem Nut Kaszubskich na dawny cmentarz ewangelicki. Kolejną atrakcją był czas spędzony na placu zabaw, gdzie była przerwa na posiłek.

               Zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o niezwykłe informacje dotyczące naszego regionu, wróciliśmy autobusem do domu.

  • Z wizytą w bibliotece

              Dnia 7 maja 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II obejrzeli spektakl pt.: „Baśń o rycerzu bez konia”. Głównymi bohaterami tej baśni były lalki – marionetki. Za animację tych lalek był odpowiedzialny pan Marcin Marzec – lalkarz, marionetkarz z Teatru Barnaby. Było to zabawne przedstawienie o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się na wzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja oraz strasznego smoka. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Na koniec mali widzowie nagrodzili animatora gromkimi brawami i w doskonałych humorach wróciły do szkoły.

  • Spotkanie ze strażakami

                  7 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebnie. Spotkanie miało na celu utrwalenie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dzieci poznały zadania i obowiązki z jakimi na co dzień borykają się strażacy. Nasi uczniowie mieli też okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka i zapoznać się z podstawowym sprzętem ratowniczym. Wielką atrakcją było sprawdzenie swoich sił, zakładając na plecy butlę tlenową. Uczestnicy spotkania nauczyli się też korzystać z maski tlenowej i kołnierza ortopedycznego.

    Dzięki spotkaniu ze strażakami, uświadomiono sobie jak odpowiedzialna i często niebezpieczna bywa praca strażaka. Dzieci utrwaliły ogólnopolski numer alarmowy 112 i dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną.

    Z okazji święta świętego Floriana (patrona strażaków) życzymy wszystkim strażakom tylu powrotów, ile wyjazdów i jak najspokojniejszych służb.

  • Warsztaty terenowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

          25 kwietnia 2018 roku Rada Pedagogiczna na czele z panem Dyrektorem wzięła udział w szkoleniu pt. „Warsztaty terenowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”, które przeprowadził doświadczony specjalista w dziedzinie ratownictwa medycznego z Fundacji Credu Rafał Ziółkowski. Każdy z uczestników szkolenia miał okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na trzech fantomach (niemowlęcia, dziecka i osoby dorosłej). Dowiedzieliśmy się, :

    • jakie są procedury udzielania pierwszej pomocy: co wolno, czego nie wolno i co trzeba robić;

    • jak postępować z osobą, która uległa wypadkowi bez urazu lub z urazem, jest nieprzytomna i nie oddycha;

    • jak postępować z osobą, która uległa wypadkowi bez urazu lub z urazem , jest nieprzytomna i oddycha;

    • jak postępować z osobą, która uległa wypadkowi z urazem, jest przytomna i oddycha;

    • przy urazach kończyn górnych i dolnych;

    • jak zabezpieczać rany;

    • co robić, w sytuacji zakrztuszenia się, omdlenia, bólu w klatce piersiowej, przy padaczce;

    • jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

     

    Wszyscy mieli okazję przećwiczyć postępowanie w w/w sytuacjach na koledze lub koleżance.

     

                                                                                                                      Sylwia Szykut

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

                 Dnia 7 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Łebnie uczniowie klasy I złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez panią Marię Chustak na Czytelnika tejże Biblioteki. Każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę i słodki upominek.

  • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

                Patriotyczne apele rocznicowe w naszej szkole są tradycja. W czwartek 26 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii naszego kraju, uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Renaty Kos przygotowali montaż słowno-muzyczny.

               Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, po którym nastąpiło przywitanie społeczności szkolnej i część artystyczna. Na chwilę przenieśliśmy się do 1791 roku. Niecodzienna lekcja historii, jaką wszyscy mieli okazję przeżyć, przypomniała o jakże ważnych wydarzeniach w dziejach Polski, kiedy to ważyły się losy najważniejszego dokumentu w państwie. Nie były to łatwe czasy dla Polski, ale każdy Polak , zarówno mały jak i duży, powinien je znać.

                                       Nasza szkolna uroczystość stała się też okazją do wyrażania dumy z naszego kraju i młodych patriotów.

  • Konkurs matematyczny

    25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas III - VII brali udział w konkursie:

        OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA PLUS

       

  • *********************************************************************************

    *********************************************************************************

             W czwartek 26 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą kartkę wielkanocną organizowanym przez Gminną Izbę Regionalną im. Remusa w Łebnie.

             Organizatorka konkursu Pani Katarzyna Miotk wręczyła nagrody autorom wybranych prac. Natalia Czaja z kl.VII zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii. Na konkurs wpłynęło ok 80 prac.

                                                                                                                        Gratulujemy !

                             

     

  • „RODNÔ MOWA”

                25 kwietnia odbył się 47 Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej w Wejherowie. Nasi reprezentanci spisali się wspaniale. I miejsce w swojej kategorii zdobył Nikodem Bladowski – uczeń IV klasy, natomiast Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Brzozowska – uczennica VII klasy. Nikodem będzie reprezentował nie tylko naszą szkołę, ale także gminę i powiat w Turnieju Finałowym, który odbędzie się pod koniec maja w Chmielnie. Gratulujemy!!!

  • INFORMACJA

    PRZYPOMINAMY, że rodzice mają obowiązek potwierdzić pisemnie wolę uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 od dnia 16 kwietnia 2018 r. (od godz. 7:00) do 26 kwietnia 2018 r. (do godz. 15:00).

    Lista dzieci zakwalifikowanych do OP znajduje się na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym.

  • Turniej Gier i Zabaw

    Turniej Gier i Zabaw

              „SPORT TO ZABAWA, ŁEBNO ZBIERZE BRAWA” to jedno z haseł naszej 9-osobowej drużyny, która brała udział w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych w Szemudzie.

               Skład zespołu: Anita Lejkowska, Dawid Kanka, Fabian Kruszyński, Justyna Grubba, Jan Stenka, Martyna Kwidzińska, Dominik Stenka, Jakub Kanka, Aleksander Marszała. Walczyli jak prawdziwi zawodowcy, zdobyli IV miejsce.

  • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

                  
               Dnia 11 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej w Szemudzie.
    Naszą szkołę reprezentowały 4 osoby. 

    W kategorii klas IV – VI: Nikodem Bladowski, który zdobył I miejsce  oraz  Katarzyna Grubba, która otrzymała Wyróżnienie

    W kat. klas VII i gimnazjalnych: Agnieszka Brzozowska, która zdobyła I miejsce oraz Olimpia Bulczak - II miejsce.

    Uczniowie, którzy zdobyli I i II miejsce zakwalifikowali się do dalszego etapu i będą prezentować swoje umiejętności 24 kwietnia w Wejherowie na szczeblu powiatowym.

  • Warsztaty dekoracji świątecznych

                W czwartek 22 marca w ramach zajęć języka kaszubskiego nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach szkolnych, gdzie mogli nauczyć się sztuki wykonywania palm wielkanocnych, czyli tradycyjnych ozdób na nadchodzące święta. Celem zajęć było kształtowanie poczucia więzi z polską tradycją ludową i rozwijanie twórczej inwencji. Zajęcia cieszyły się wielkim zaangażowaniem wszystkich uczestników. Efektem końcowym warsztatów było wykonanie pięknych palm wielkanocnych, które dzieci zabrały do swoich domów.

     

  • Uczniowie z Łebna uczestnikami projektu Euroweek

                  Na początku marca uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowym obozie Euroweek – Szkoła Liderów, organizowanego w ramach Europejskiego Forum Młodzieży w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej. Program Euroweek realizowany jest od ponad 20 lat, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata (Urugwaj, Tajlandia, Chiny, Indie, Meksyk, Włochy, Kenia) w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych doświadczeń. Dzieci spędzały dni na ciekawych zajęciach, zabawach sportowych i pieszych wycieczkach po    urokliwej okolicy.

     

                Wolontariusze, którzy prowadzili nasze zajęcia to charyzmatyczni ludzie, którzy potrafią wciągnąć do wspólnej zabawy nawet najbardziej nieśmiałych. Wszystkie zajęcia odbywały się wyłącznie w języku angielskim i były tak różnorodne i atrakcyjne, że nie sprawiały trudności w rozumieniu i komunikowaniu się w tym języku.


              Przekrój warsztatów proponowanych uczestnikom był bardzo szeroki, począwszy od zadań integrujących grupę, po przez taniec, śpiew, scenki sytuacyjne, projekty indywidualne i zespołowe, pokazy i prezentacje pracy własnej, aż po dobrą zabawę na wieczornych dyskotekach. Kilkudniowy pobyt na obozie językowym przyczynił się do nawiązania wielu międzynarodowych znajomości. Czas spędzony z rówieśnikami i wolontariuszami na aktywnym wypoczynku i praktycznej nauce języka angielskiego minął bardzo szybko i przy pożegnaniu nie zabrakło łez wzruszenia i obietnic, że wrócimy do Kotliny Kłodzkiej za rok. Pozostały po nich niezapomniane wspomnienia i mnóstwo zdjęć. Ostatniego dnia zajęć szkoła oraz uczniowie otrzymali certyfikat udziału w szkoleniu. Natomiast na ręce Dyrektora szkoły zostało przekazane podziękowanie za możliwość skorzystania przez uczniów z tych zajęć.


             Największą i wymierną korzyścią było zdobycie nowych doświadczeń, otwarcie się na nowych ludzi i różne kultury, integracja grupy i przełamanie bariery językowej. Dzieci z biernych słuchaczy angielskiego stały się czynnymi uczestnikami rozmów i zabaw.

  • RODNÔ MÒWA

                 W środę 28 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kaszubskiej Rodnô mòwa. W konkursie łącznie wzięły udział 34 osoby. Uczniowie recytowali utwory znanych   kaszubskich pisarzy takich jak A.  Nagiel, S. Janke, T. Fopke, E. Warmowska czy J. Mamelski.

    Na podium stanęli:

    • w kat. klas I-III

    Justyna Grubba - I miejsce

    Franciszek Wenta – II miejsce

                                                    Agata Gruba - III miejsce

    • w kat. klas IV-VII

    Nikodem Bladowski – I miejsce

    Katarzyna Grubba – II miejsce

    Andżelika Miotk - III miejsce

    • w kat. klas VII

    Agnieszka Brzozowska – I miejsce

    Olimpia Bulczak - II miejsce

    Weronika Żółtowska - III miejsce

             Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie w Szemudzie.

              Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

  • Powitanie wiosny

      Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole przebiegał bardzo uroczyście. Wszyscy tego dnia ubrani byli w kolorach tęczy.
      Tego dnia uczniowie klasy V wcielili się w rolę nauczycieli  w akcji Cała Polska czyta dzieciom i pomocy podczas  trwania  konkursu plastycznego o Janie Pawle II. Cała społeczność szkolna brała udział w apelu, w którym pożegnano zimę, a przywitano wiosnę, następnie zapoznali się z prawami i obowiązkami uczniów, które potem przyklejano na podstopnie schodów. Panie, które prowadzą zajęcia z projektów, przedstawiły doświadczenia dotyczące przyrody, matematyki, teatru i ruchu drogowego. Było kolorowo, pięknie i ciekawie. Uwieńczeniem było wspólne zdjęcie - kolory tęczy. Z uśmiechem na ustach rozeszliśmy się do klas. 

  • Gramy w Mega Szachy

         Uczniowie klasy pierwszej od września bieżącego roku szkolnego uczą się grać w szachy. Z dużym zaangażowaniem poznają podstawowe zasady „szachowej krainy”. Znają wszystkie pionki i figury szachowe oraz ich wartości. Wiedzą, jak poruszają się i biją bierki na szachownicy. Posługują się nowymi pojęciami, tj. SZACH, MAT, PAT. Potrafią wykonać roszadę i grać tak, aby wygrać!

         Wiele radości sprawiła dzieciom gra w szachy w rozmiarze XXL. Partia szachowa rozgrywana mega bierkami na mega szachownicy stała się dla uczniów kolejnym wyzwaniem. Chętnie zajęli miejsca przy wyznaczonych bierkach i ruszyli na podbój króla przeciwnika. Było dużo zabawy, choć trzeba pamiętać, że szachy należą do gry królewskiej i należy je traktować z godnością.

    Sylwia Sokół

  • DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW W NASZEJ SZKOLE

               19 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów. Uczniowie klasy IV, uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego, zaprezentowali krótką historię tego święta. Nasi tancerze zatańczyli Szewca - kaszubski taniec, zaś uczennice klasy VII zaśpiewały piosenkę w języku kaszubskim. Na koniec uroczystości, każdy poczęstował się przepysznym ciastem w kolorach flagi kaszubskiej.

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
    ul. Szkolna 1
    Łebno
    pomorskie
    84-217 Szemud
    e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
  • (58) 676-18-04

Galeria zdjęć