8 marca 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Kobiet, w której wystapili chłopcy z klas VII, V i IV.
Mieliśmy okazję w ciekawy sposób poznać historię w/w święta. Dowiedzieliśmy się, jak duża różnorodność panuje wśród imion żeńskich w naszej szkole oraz które z nich są bardziej lub mniej popularne. Chłopcy prezentując statystykę tych imion nie pominęli żadnego z nich. Każda osoba płci żeńskiej mogła usłyszeć swoje imię. Zaśpiewali również piosenkę i złożyli życzenia wszystkim paniom i dziewczynkom. Ostatnim elementem występu był taniec sześciu chłopców w kapeluszach z różą w ręku, który zrobił niesamowite wrażenie na każdym, kto mógł uczestniczyć w tej uroczystości..
Na koniec panie i dziewczynki otrzymały drobne słodkości.
Nic dodać nic ująć – publiczność była po prostu zachwycona całym przedstawieniem.
Uczniowie klasy III, IV i VII brali udział w konkursie plastycznym AKTYWNE KASZUBY pt.: 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Franciszek Kręcki – pomorski bohater Niepodległej. Dzięki tej inicjatywie, szkoła zakwalifikowała się do przyjazdu do ERGO ARENY na mecz Plus Ligi w siatkówce mężczyzn! Świetne widowisko sportowe, ponad 9 tysięcy kibiców! Nic dodać, nic ująć - po prostu WSPANIALE!
15 marca w Szemudzie odbyły się gminne eliminacje Konkursu OTWP.
Uczestników podzielono na dwie kategorie:
- klasy IV-VI
- klasa VII SP i klasy II i III gimnazjum.
Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Kos (kat. I) oraz Anna Kosznicka (kat. II), które zwyciężyły w szkolnych eliminacjach. Zakres materiału obejmował wiele dziedzin, a jego opanowanie wymagało sporo pracy. Obie uczennice po raz pierwszy brały udział w tym konkursie.
Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki, które ogłosiła komisja, w składzie: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia - Pani Barbara Siemek – Pawłowska, Gminny Komendant OSP - Pan Paweł Milewczyk oraz Sekretarz OSP - Pani Mirosława Sikora.
Z wielką radością przyjęliśmy do wiadomości, że na miejscu III w kat. I znalazła się nasza uczennica – Natalia Kos z klasy IV.
GRATULUJEMY !!!
I. Hallmann
Dnia 6 marca 2018 r. naszą szkołę odwiedził poeta, kompozytor i pieśniarz - JANDORAN. Wykonał dwa koncerty. Pierwszy koncert - patriotyczny pod hasłem "Narodziny II Rzeczpospolitej - 11 listopada 1918 roku" skierowany był do całej społeczności szkolnej. Natomiast drugi - ekologiczny wysłuchały najmłodsze dzieci. Wszyscy razem z prowadzącym śpiewali, klaskali i wykonywali proste elementy taneczne. Najlepiej śpiewające osoby w nagrodę otrzymały autorskie płyty.
Przyjmij wyzwanie! Rozpocznij czytanie!
Jesteśmy „Mistrzami słowa” pod takim tytułem dnia 21 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej”. Recytatorzy prezentowali się w trzech kategoriach: klasy I- III, IV- VI i Klasa VII . Uczniowie przygotowali do recytacji jeden utwór poetycki polskiego autora. Chętnych do pokazania swych umiejętności było 32. Wszyscy w galowych strojach z powagą przedstawiali swe utwory. Nad prawidłowością przebiegu recytatorów czuwały panie: E. Smoła i R. Kos. Poziom przedstawionych utworów był wysoki, stąd też komisja oceniająca miała ogromne wyzwanie by wszyscy zadowoleni i docenieni sprawiedliwie zostali . To trudna rzecz, ale dałyśmy radę.
W kategorii klas I- III zwyciężyła Zuzanna Konkel, II miejsce otrzymała Natalia Lis a III miejsce uczeń klasy I- Hubert Kiełpiński.
W kategorii klas IV- VI zwyciężyła Andżelika Miotk, II miejsce zajął Nikodem Bladowski ,a trzecie miejsce Weronika Trzebiatowska.
Kategorię III reprezentowało 7 dziewcząt . I miejsce zajęła Olimpia Bulczak, II miejsce Agnieszka Brzozowska a trzecie miejsce Weronika Żółtowska.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i batonika.
Uczniowie : Zuzanna Konkel, Natalia Lis, Andżelika Miotk, Nikodem Bladowski i Olimpia Bulczak będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Szemudzie 13 marca 2018 r. Życzymy sukcesów.
Elżbieta Smoła
Dnia 13 lutego br w naszej szkole odbył się bal karnawałowo- walentynkowy.
Uczniowie klas IV - VII bawili się w rytmach piosenek, które wcześniej zostały wylosowane, a dokładniej, każda piosenka miała w swych słowach ukryte kolory. Przy wspaniałej muzyce dzieci rozpoczęły zabawę, podczas której przewodnicząca samorządu uczniowskiego rozdawała pocztę walentynkową. Każda klasa przedstawiła swój uklad taneczny i piosenkę. Wszyscy chętnie włączyli się do zabawy i pięknie się zaprezentowali, a szczególne wyróżnienie otrzymała klasa V.
Uwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek.
Elżbieta Smoła
Dnia 26 stycznia 2018 r. odbył się finał XIII POMORSKIEGO KONKURSU KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z "Zerówki": Sara Bojke, Rozalia Jankowska i Lena Waldowska oraz Nikodem Bladowski - uczeń klasy IV. Uczestników było bardzo dużo. Nikodem Bladowski w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce.
Następnego dnia nasi "konkursowicze" swoim śpiewem uświetnili 25 rocznicę powstania Klubu ZKP w Łebnie. Otrzymali wielkie brawa, podziękowanie oraz upominki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
19 lutego 2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I szkoły podstawowej. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2018/2019.
Terminy_rekrutacji_-_przedszkole(1).pdf
Terminy_rekrutacji_-_klasa_I_SP(1).pdf
"Drzwi otwórzcie kolędnikom, niech tradycja dalej trwa.
Drzwi otwórzcie kolędnikom - hej kolęda, kolęda".
Ze śpiewem na ustach, przy dźwiękach instrumentów grupa kolędników z naszej szkoły odwiedzała we wtorek - 23 stycznia domy mieszkańców Łebna. Uczniowie przebrani za tradycyjne postacie kolędnicze przedstawiali bogaty program artystyczny. W zamian za to, otrzymywali od odwiedzanych pieniążki i słodycze. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie.
Informacja o wizycie kolędników z naszej szkoły w ratuszu, ukazała się na stronie Prezydenta Miasta Wejherowa:
Uczniowie klasy I i III brali udział w lekcji prowadzonej przez strażaków OSP ŁEBNO p. Grzegorza Miotk i p. Krystiana Waldowskiego. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych oraz ze sprzętem do gaszenia pożarów. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm i umundurowanie strażackie oraz wsiąść do wozu strażackiego. Na koniec uczniowie wręczyli podziękowanie i wrócili do szkoły wzbogaceni nowymi wiadomościami.
Anna Waldowska
Dnia 26 stycznia 2018 r. klasa V wraz z wychowawcą i p. I Hallman udały się do Wejherowa. Celem naszego wyjazdu integracyjnego, była poprawa relacji między uczniami, wspólne rozmowy i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami przy posiłku. Wyjazd autobusem z Łebna nastąpił ok 9:00, a ok 9:45 byliśmy na miejscu. Pierwszym miejscem, gdzie udaliśmy się był kościół „KLASZTOR” tam obejrzeliśmy wspaniały żłobek ruchomy, poznaliśmy wnętrze, które jest chlubą miasta bo tam w podziemiach spoczywają założyciel miasta Jakub Wejher i jego rodzina.
Następnie udaliśmy się na rynek, zrobiliśmy sobie zdjęcia i poszliśmy do RATUSZA. Widzieliśmy bogate i bardzo ciekawe pomieszczenia, w których były makiety miasta i kalwarii wejherowskiej. Na ogromne zainteresowanie zasługiwała sala, w której przedstawiono miasto Wejherowo w okresie międzywojennym. Osoba burmistrza Wejherowa Teodora Bolduana była bardzo interesująca, była tak pięknie skonstruowana, opowiadała o rozwoju miasta. Można było zrobić sobie wspólne zdjęcie i tak uczyniliśmy. Kolejnym punktem naszej wędrówki była KOLEGIATA, SZOPKA na rynku, czy PARK. Uwieńczeniem wspólnych wojaży była pizzeria „STARE MIASTO”. Tam zjedliśmy wspólnie pizzę i w radosnych nastrojach udaliśmy się w kierunku przystanku, wstępując jeszcze na ciepłą czekoladę do FILHARMONII.
Zadowoleni wróciliśmy do domów.
Elżbieta Smoła
Dnia 23 stycznia 2018r w bibliotece, w Łebnie odbyło się spotkanie z pisarką Anną Czerwińską-Rydel. Do udziału w tym spotkaniu zostali zaproszeni uczniowie z klasy VI z naszej szkoły. Pani ciekawie, interesująco przedstawiała swoje utwory, krótko je charakteryzując. Dzieci dzielnie, z wielkim zaangażowaniem słuchały i zadawały bardzo ciekawe pytania autorce książek. Z bagażem nowych wiadomości autorskich i w radosnych nastrojach wróciły do szkoły.
Takie spotkania z „żywą” książką są lubiane przez uczniów i chętnie w nich uczestniczą.
Czekamy na następne
Elżbieta Smoła
18 stycznia 2018 r. lekcje j. polskiego w klasie VII poprowadziły 2 uczennice tej klasy. Bardzo ładnie się przygotowały. Tematyka była znana a pod okiem nauczyciela i jego wskazówek dziewczynki bardzo „fajnie”, interesująco i starannie przygotowały materiały. Wykorzystały metaplan, burzę mózgów i pracę w grupach, która dała efekty, ponieważ koledzy czy koleżanki chętnie brali udział. Podsumowaniem lekcji były punkty, za które potem grupy otrzymały słodkości.
Sądzę, że mogę lekcje utrwalające powierzać tym, którzy tak jak Ania czy Agnieszka się przygotują. Życzę powodzenia
Elżbieta Smoła
Przypominaliśmy o tradycji kolędowania, ugościli nas: Pani Dyrektor Filharmonii Kaszubskiej, Pani Starosta Gabiela Lisius,Pan Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Pan Roman Drzeżdżon zaprosił do rozrabiania w każdym pokoju Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Odwiedziliśmy też wejherowskie przedszkole. Dzieciaki były zachwycone. Przymierzały nasze czapki i dotykały diabelskie widły.
”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”
Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas...
21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku. To Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Wtedy możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz podziękować za to wszystko, co od nich otrzymujemy.
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowaliśmy w naszej szkole 22 stycznia 2018 r. Jak zwykle dziadkowie nie zawiedli i licznie przybyli na zaproszenie swoich kochanych wnucząt.
Pod okiem nauczycieli dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III przedstawiły „Jasełka”, recytowały wiersze, składały życzenia, śpiewały piosenki i tańczyły.
Były również czułe uściski i słodkie całusy.
Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Nie kryli wzruszenia, podziwiając prezentacje swoich "skarbów”.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek.
Po uroczystości każda babcia i każdy dziadek obdarowani zostali dyplomem uznania.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam,
jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
stroje karnawałowe...
Karnawał trwa, więc uczniowie klasy drugiej zabrali się za przygotowywanie strojów na bal. Jednak nie były to zwyczajne przebrania, ponieważ dzieci same dla siebie projektowały stroje wykonane z papieru, folii aluminiowej, czarno – białych gazet i worków na śmieci. Uczniowie mieli naprawdę fantastyczne pomysły, a cały proces tworzenia sprawiał im ogromną frajdę. Kto wie, może właśnie zrodził się kolejny Gucci, Coco Chanel albo Luis Vuitton?