Dzieci 6-cio letnie (rocznik 2011)
- Pakiet: KOLOROWY START Z PLUSEM
autor: Wiesława Żaba - Żabińska
Wyd. MAC
- Klasa "0". 6-latki
"W świecie mojego Boga"
Zeszyt ćwiczeń. Wyd. Jedność
Dzieci 4 i 5 -cio letnie (rocznik 2012 i 2013)
- Pakiet KOLOROWY START
Wyd. MAC
autor: Wiesława Żaba - Żabińska
- 5-latki "Spotkania dzieci Bożych"
Podręcznik do nauki religii
Wyd. JEDNOŚĆ
23 czerwca ostatni raz w tym roku szkolnym przybyliśmy do szkoły. Był to najfajniejszy dzień w trakcie tego roku szkolnego - ostatni dzień. Po mszy świętej w kościele przeszliśmy do szkoły, gdzie Pan dyrektor podsumował kończący się rok szkolny oraz wręczył nagrody najlepszym uczniom w naszej szkole. Następnie udaliśmy się do klas gdzie otrzymaliśmy od wychowawców świadectwa, a potem podziękowanie, pożegnanie i waaakacje!!!!!
Do zobaczenia 1 września!
A. Brzozowska
Dnia 22 czerwca 2017 roku klasa III zaprezentowała program artystyczny, w którym opowiedziała w telegraficznym skrócie swoje trzy lata I etapu edukacji. Był taniec, śpiew i chwila pożegnania, łzy wzruszenia, podziękowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od wychowawcy oraz kolegów i koleżanek z klasy II. Na koniec uroczystości uczniowie wraz z gośćmi udali się na wyśmienity poczęstunek, który przygotowały utalentowane i pomysłowe mamy.
Dnia 28 maja 2017r. odbyła się akcja pod hasłem: „Dobre serca mamy, rehabilitację Filipa wspomagamy”.
Cała społeczność uczniowska, dyrektor szkoły oraz nauczyciele, a szczególnie klasa III wraz z rodzicami włączyła się w akcję „Pomoc dla Filipa”, która miała miejsce podczas Gminnego Dnia Dziecka. Koleżanki i koledzy Filipa wręczali balony, rodzice otworzyli kawiarenkę, nauczyciele zorganizowali stoisko z nagrodami, malowali twarze, prowadzili konkursy. Grupa uczniów pod kierunkiem p. Sylwii Szykut przedstawiła bajkę ekologiczną „Jaś i Małgosia”.
DRODZY UCZNIOWIE!
Wasze zeszyty, to nie tylko zapis tego, co dzieje się na lekcjach, to także zbiór informacji, z których Wy sami musicie wielokrotnie korzystać. Chcemy, żebyście zadbali o swoje zeszyty. Pragniemy, abyście bez trudu potrafili znaleźć w nich to, co ważne i potrzebne. Zależy nam na tym, aby zeszyty uczniów naszej szkoły były prowadzone systematycznie i starannie. Dlatego ogłaszamy konkurs na najładniejszy zeszyt w szkole.
Dyrektor szkoły, SU oraz nauczyciele
Dnia 14 czerwca 2017r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najładniejszy zeszyt.
Wśród uczniów każdej klasy wyłoniono zwycięzcę oraz osoby wyróżniające się, tj.
Wyróżnienie: Justyna Grubba
Oliwia Matysiak
Wyróżnienie: Agata Labuda
Amelia Bach
Wyróżnienie: Natalia Kos
Wiktoria Kiedrowska
Wyróżnienie: Martyna Lis
Wyróżnienie: Wioleta Lis
Wyróżnienie: Agnieszka Brzozowska
Karolina Kiedrowska
Dominika Bojka
Gratulujemy i życzymy wytrwałości!
1 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto. Dzień Dziecka miał sportowy charakter.
Imprezę otworzyły dziewczęta z klasy szóstej tańcem z pomponami.
Potem bawili się wszyscy.
Rozegrały się mecze, w tym mecz uczniowie kontra nauczyciele. Młodsi uczniowie mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach na hali sportowej. Każde dziecko otrzymało słodką nagrodę. Były też pyszne hot-dogi i lody.
Najlepsza na świecie!
To właśnie tak przywitaliśmy nasze kochane Mamy.
Dnia 23 maja 2017r. wszystkie dzieci dziękowały Mamom za ich miłość, opiekę, „rozpieszczanie” i trud włożony w wychowanie.
Z okazji Dnia Matki każda grupa klasowa, pod czujnym okiem nauczyciela – wychowawcy, przygotowała i zaprezentowała pracę lub program artystyczny, tj:
Na zakończenie występów uczniowie klasy pierwszej i drugiej zaśpiewali „Życzenia dla Mamy”, po czym wszystkie pociechy ruszyły do swoich mam z własnoręcznie zrobionymi podarunkami. Całą imprezę zakończył słodki poczęstunek, rozmowy, śmiech i zabawa...
Czasy wojny napawają wszystkich przerażeniem, wielkim smutkiem i bólem. Pokazują, jak wielką krzywdę był w stanie wyrządzić człowiek człowiekowi. Dzisiaj nie musimy martwić się o to, czy będzie nam darowany kolejny dzień życia. Historia pokazuje, że nie zawsze tak było.
20 maja uczestniczyliśmy w wycieczce do Stutthofu. Zwiedziliśmy były niemiecki obóz koncentracyjny, w którym w strasznych warunkach pracowali i stracili życie ludzie różnych narodowości. Obóz koncentracyjny w Stutthofie zajmuje powierzchnię 120 ha. Położony jest on na podmokłym terenie, 1mn.p.m., z dala od ludzi.
Kiedy znaleźliśmy się po drugiej stronie bramy obozowej, zapanowała przeraźliwa cisza. Wszyscy zdawali sobie sprawę z powagi miejsca, w którym się znaleźli. Jedynym dźwiękiem, który można było usłyszeć, było głośne uderzanie własnego serca.
Teren obozu z każdej strony otoczony jest wodą, gęstymi lasami i dodatkowo ogrodzony jest dwoma rzędami kolczastego drutu. Ten widok sprawił, że przeszły nam ciarki po plecach. Obóz funkcjonował od 2 września 1939 r. do 9 maja 1945 r. Łącznie działał zatem 1007 dni. Ucieczka z tego miejsca właściwie była niemożliwa. Wzdłuż ogrodzenia widzieliśmy strażackie wieżyczki z których bacznie obserwowano i kontrolowano każdego, kto zamierzał tam wejść i wyjść. Dowiedzieliśmy się, że nocą teren obozu oświetlały silne reflektory.
Na zawsze pozostaną nam w pamięci obrazy cierpienia, głodu, maltretowania i ciężkiej pracy ponad ludzkie siły, jakich doświadczali więźniowie obozu. Każdy dzień był tutaj walką o życie, o przetrwanie. Każdy z więzionych tam ludzi chciał wrócić do domu, a udało się to tylko nielicznym. Człowiek trafiający do obozu stawał się numerem, nic nieznaczącym przedmiotem, który najpierw był wykorzystany jako darmowa siła robocza, a później, kiedy już nie był w stanie pracować, bestialsko zamordowany. Wielu więźniów zginęło tu w wyniku chorób zakaźnych, niedożywienia, czy maltretowania.
Wycieczka do byłego obozu była dla nas ogromnym przeżyciem. Znaleźliśmy się w miejscu, które samą nazwą napawa przerażeniem. Z całą pewnością tej lekcji historii nigdy nie zapomnimy.
R. Kos
8 maja 2017 roku zapadnie uczniom Szkoły Podstawowej w Łebnie na bardzo długo. Już o poranku dało wyczuć się napięcie i ekscytację wśród uczniów. Tego dnia My Przyrodnicy z koła ekologiczno-przyrodniczego mieliśmy wybrać się w podróż w nieznane. Ehh...może trochę przesadzamy ;-) Ale miała być to nasza wymarzona nagroda za ciężką pracę, a mianowicie chodzi o wycieczkę do Wrocławia. Nasza grupa zapalonych przyrodników składała się z 20 osób i dwóch opiekunów (pani Monika Hrycyk i pani Sylwia Szykut).
Tego dnia wieczorem PKS i SKM dotarliśmy na dworzec główny w Gdyni, skąd miał wyruszyć nasz pociąg do Wrocławia. Podróż trwała całą noc i rano jak skowronki przywitaliśmy słońce już we Wrocławiu. Nie było lekko, oj nie! Duuuużo zwiedzaliśmy - Panoramę Racławicką, Rynek, Most Pokutnic, ZOO, Most Tumski. Szukaliśmy nawet krasnali, z których Wrocław słynie. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. 11 maja musieliśmy wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet - udać się do domu ;-)
Wycieczka była bardzo udana, a wszyscy wrócili zmęczeni i uśmiechnięci ;-)
Koło ekologiczno - przyrodnicze
Dnia 17 maja w Częstkowie odbył się II Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „Czy znasz tę baśń?” dla klas trzecich. W konkursie brało udział 26 szkół. Naszą szkołę godnie reprezentowali i zmagali się z różnymi zadaniami Katarzyna Grubba oraz Mateusz Miotke. Wywalczyli zaszczytne II miejsce. Otrzymali puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!!!
Dnia 26 kwietnia 2017 roku w Częstkowie odbył się Konkurs "Ortograficzne Łamigłówki" dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI ze stwierdzoną dysleksją oraz „Ortograficzne Łamigłówki. Pierwsze Kroki” przeznaczony dla uczniów klas I-III z grupy ryzyka dysleksji.
Uczniowie rozwiązywali szereg łamigłówek sprawdzających znajomość zasad ortograficznych, umiejętność ich stosowania w praktyce. W tym czasie nauczyciele oceniali prace pisemno – plastyczne, które wykonali uczniowie w ramach przygotowań do konkursu. Po testach na wszystkich czekał słodki poczęstunek i zabawy integracyjne. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
W Konkursie Ortograficznym „Ortograficzne Łamigłówki. Pierwsze Kroki” wzięli uczniowie z klasy III.
Natomiast w kategorii klas IV – VI udział wzięli: Karolina Kiedrowska, Dominika Miotk, Mateusz Stenka oraz Adam Szodrowski.
7 czerwca w Gdańsku odbędzie się finał konkursu dla klas IV-VI, podczas którego laureaci pierwszych trzech miejsc staną do turnieju o tytuł „Mistrza Ortograficznych Łamigłówek”.
Gratulujemy wszystkim i trzymamy kciuki za naszą drużynę!
W ramach akcji Trzymaj formę zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami na kolejna edycję Wejherowo biega.
Każdy kto przekroczy linię mety otrzyma medal!
Ze strony można pobrać zgodę rodziców na udział w biegu.
http://www.wejherowo.pl/
AKCJA CHARYTATYWNA
„Dobre serca mamy,
rehabilitację Filipa wspomagamy”
Kto chce pomóc Filipowi
- dar przyniesie albo dwa.
I w Dniu Dziecka spieniężymy,
fanty, które każdy z serca da.
p. A. Waldowskiej lub p. S.Sokół (II piętro),
tel. 58 676 18 04
Zapraszam rodziców klas I - VI na zebranie, które odbędzie się 18 maja 2017 r. o godzinie 16.00, głównym celem zebrania będzie przekazanie informacji o postępach w nauce naszych uczniów.
Łukasz Kwidziński
28 kwietnia 2017 r. uczniowie klas III - VI brali udział w konkursie:
OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA PLUS.
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły. Jest to doskonała okazja, by uzmysłowić sobie jak wielkie i ważne znaczenie mają słowa Bóg Honor, Ojczyzna.
W uroczystej akademii, która miała miejsce 26 kwietnia, wzięli udział uczniowie klasy VI i V, którzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od powitania społeczności szkolnej przez Dyrektora Szkoły. Następnie wprowadzono sztandar i odśpiewano Hymn Narodowy. Kolejnym punktem było zaprezentowanie programu artystycznego upamiętniającego 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Na zakończenie uroczystości zaśpiewano pieśń patriotyczną, po czym ponownie głos zabrał Dyrektor Szkoły dziękując uczniom za piękną lekcję historii.
R. Kos
Dnia 8 marca 2017 roku odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość prowadził uczeń z klasy III Nikodem Bladowski. Społeczność naszej szkoły mogła podziwiać występ Kabaretu Młodych Panów oraz Roztańczonych Kapeluszy.
Nasi młodzi kabareciarze z klasy VI ( Adam Szodrowski, Mateusz Stenka oraz Mateusz Hildebrandt, Artur Bryla jako telewizor) i V ( Mikołaj Trocki) przedstawili kilka zabawnych scen o kobietach.
Następnie Roztańczone Kapelusze (uczennice z klasy VI: Ania Kosznicka, Dominika Miotk, Amelia Gruba i Agnieszka Brzozowska oraz V: Wiktoria Cymann i Amelia Szałach) zaprezentowały ciekawy układ taneczny przy energetycznej muzyce.
Na zakończenie członkowie Kabaretu Młodych Panów złożyli życzenia wszystkim paniom, dziewczynom i dziewczynkom oraz rozdali słodkie i praktyczne prezenty.