• Święto Niepodległości 2017

    Dnia 14 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

    W apelu oprócz uczniów i nauczycieli uczestniczył niecodzienny gość pani Aleksandra Perz-przewodnicząca Rady Gminy Szemud. Przybyła do nas, aby wręczyć nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym ”Razem dla Niepodległej”. Apel miał uroczysty charakter, ze względu na stroje galowe i kotyliony, które przygotowali dla siebie uczniowie, co podkreśliła pani Aleksandra.

    Po wprowadzeniu sztandaru szkoły grupa taneczna prowadzona przez panią Annę Waldowską przedstawiła przepiękny układ do pieśni patriotycznej „Wojenko, wojenko”.

    Uczniowie klasy VII przygotowali scenografię i zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. „Droga do niepodległości”. Śpiewali pieśni patriotyczne. Dziękujemy za tą lekcję historii.

                                                                                                                           Danuta Kobiela

  • Wizyta w Akwarium Gdyńskim

                                                                                         

  • Śniadanie daje moc

    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

    Dlatego powstał program edukacyjny: ŚNIADANIE DAJE MOC, w którym chętnie bierzemy udział już od kilku lat. W ten sposób zachęcamy uczniów do przygotowywania i spożywania smacznego i zdrowego śniadania każdego dnia.

                                                                                                    


     

  • Podziękowania…

                        

            Z okazji DEN zazwyczaj uczniowie dziękują nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowania też składają dyrektorzy szkół swoim pracownikom. Również Minister Edukacji Narodowej doceniła pracę niektórych nauczycieli. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza nauczycielka historii i języka kaszubskiego pani Danuta Kobiela. Otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W imieniu pani minister Anny Zalewskiej medal wręczała podczas Wojewódzkiej Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Kurator Oświaty pani dr Monika Kończyk.

    Pani Kobiela została też w tym roku nominowana przez swoich uczniów i ich rodziców do nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego „Nauczyciel na medal”

    Gratulujemy sukcesów!

  • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA

    Dnia 30 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W czerwcu jeszcze przedszkolaki, a dzisiaj już pierwszaki przedstawiły krótki program artystyczny. Następnie złożyły ślubowanie, po czym na prośbę Rodziców, Pan Dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie. Na pamiątkę tej doniosłej chwili pierwszoklasiści odcisnęli kciuk na Akcie Pasowania i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej, uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły oraz pakiety startowe SKO, które wręczyły panie z PKO Banku Polskiego. To jeszcze nie koniec wszystkich niespodzianek. Koledzy i koleżanki z zerówek oraz klas II i III podarowały wspaniałe prezenciki. Pani Sylwia i Pani Beata na ręce wychowawczyni złożyły „słoneczkowe” tablo. Po uroczystości zaproszeni goście, rodzice oraz Pierwszoklasiści udali się na poczęstunek przygotowany przez kochane mamy. Wszyscy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy udali się do domu.

  • Święto Patrona Szkoły Jana Pawła II

          Z wielkim wzruszeniem i dumą wspominamy dzień, w którym papież Jan Paweł II, niekwestionowany autorytet, najwybitniejszy nauczyciel i wychowawca naszych czasów, wielki przyjaciel dzieci i młodzieży, został patronem naszej szkoły. 23 października, to szczególna data dla społeczności naszej szkoły. Obchodziliśmy w ten dzień Święto Patrona Szkoły. Patronat tak wyjątkowej osoby, to wyzwanie dla każdego z nas. O godzinie 8.15 uroczyście, z pocztem sztandarowym, przeszliśmy do Kościoła, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. Homilię wygłosił  ks. Mieczysław Guzmann.  Po zakończeniu Mszy św. udaliśmy się do szkoły, gdzie miała miejsce druga część uroczystości. Na sali widowiskowej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VI. Dzieci zaprezentowały zebranym montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W programie tym uczniowie wspominali postać Jana Pawła II, Jego życie pełne wiary, nadziei i miłości. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną na temat: Obrazy z życia Jana Pawła II. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursach. Podobnie jak w ubiegłych latach z zaproszenia na naszą uroczystość skorzystało wielu uczniów z pobliskich szkół.

    Z okazji Dnia Patrona Szkoły przeprowadzono konkursy: recytatorski, wiedzy  i plastyczny.

    IX Gminny Konkurs Recytatorski odbył się w sali matematycznej. Nad prawidłowością recytacji wierszy czuwała komisja w składzie: p. M. Chustak, p. L. Walkowiak oraz p. Iwona Piastowska.

    Uczestników podzielono na dwie kategorie:

    Kategoria I – uczniowie kl. VI i VII

    Kategoria II – uczniowie kl. II i III Gimnazjum

    Do recytacji w pierwszej kategorii przystąpiło 12, a w drugiej 3 uczniów. Komisja stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, bowiem poziom prezentowanych wierszy był bardzo wysoki. Wyniki przedstawiły się następująco:

    Kategoria I

    I miejsce – Katarzyna Laskowska (SP Pobłocie)

    II miejsce – Martyna Gafke (SP Strzepcz)

    III miejsce – Szymon Kaźmierczak (SP Częstkowo)

    Kategoria II

    I miejsce – Aleksandra Sokół ( Gimnazjum Strzepcz)

    II miejsce -  Anna Pietrzykowska (Gimnazjum Szemud)

    III miejsce – Laura Langa-Pobrucka (Gimnazjum Strzepcz)

    Osobą odpowiedzialną za prawidłowy przebieg konkursu recytatorskiego była p. E. Smoła.

    Kolejnym konkursem, jaki odbył się w naszej szkole był XI Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. W konkursie wzięło udział siedem zespołów ze szkół podstawowych z Pobłocia, Strzepcza, Łebna, Łebieńskiej Huty, Szemuda, Koleczkowa i Częstkowa. Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi życia i pontyfikatu papieża Polaka. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: ks. dr Daniel Knapiński, ks. Krzysztof Ławrukajtis, katechetka p. Janina Chustak.

    Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany. Zwycięzcami konkursu zostali:

    I miejsce - SP Łebno

    II miejsce - SP Szemud

    III miejsce - SP Pobłocie

     Rozstrzygnięto również XI Gminny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II – Święty zawsze uśmiechnięty)”. Prace wykonano kredkami świecowymi i pastelami. Powstały w ten sposób piękne dzieła, które  zostały ocenione przez komisję w składzie: p. Karina Treder – przewodnicząca, p. Teresa Elwart, oraz p. Zenon Gołąbek.

     Zwycięzcami w kategorii Oddział Przedszkolny zostali:

    I miejsce – Marta Leyk (SP Pobłocie)

    II miejsce -  Julia Kwidzińska (SP Łebno)

    III miejsce -  Maja Hartyn-Leszczyńska (SP Szemud)

    Wyróżnienie – Karol Kobiela (SP Kębłowo)

    Klasa I

    I miejsce – Łucja Kochańska (SP Szemud)

    II miejsce – Antonina Turzyńska (SP Kębłowo)

    III miejsce  - Weronika Grzenkowicz (SP Pobłocie)

    Wyróżnienie – Franciszek Wenta (SP Łebno)

    Klasa II

    I miejsce – Oliwia Matysiak – (SP Łebno)

    II miejsce – Kinga Sikora (SP Częstkowo)

    III miejsce – Zuzanna Hartyn-Leszczyńska (SP Szemud)

    Wyróżnienie – Alicja Henig (SP Strzepcz)

    Klasa III

    I miejsce Katarzyna Kożyczkowska (SP Pobłocie)

    II miejsce Dorota Dunst (SP Szemud)

    II miejsce Martyna Kwidzińska (SP Łebno)

     

     Biorąc udział w tej uroczystości, uczniowie z różnych szkół oddali cześć Wielkiemu Człowiekowi, który bardzo kochał dzieci i młodzież, i to właśnie w nich widział przyszłość każdego narodu. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i dyplomy. Wszyscy w radosnym nastroju wrócili do swoich domów. Organizatorzy dziękują opiekunom i uczniom za udział w konkursach i zapraszają do kolejnych zmagań za rok.

    Renata Kos

  • Dzień Edukacji Narodowej

    13 października 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

    Z tej okazji Dominika i Karolina z klasy siódmej złożyły życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

    W części artystycznej mogliśmy obserwować występ chłopaków z klas 5, 6 i 7 i dziewczyny z klasy 5 oraz :-) UWAGA :-) 7 nauczycieli z naszej szkoły. Rolę nauczyciela zagrał Mateusz Hildebrandt, który przeprowadził lekcję wychowawczą. W roli uczniów wystąpili: Manuela – p. Danka Szodrowska, Sabina – p. Sylwia Sokół, Mirela – p. Anna Waldowska, Estera – p. Beata Łaga, Aniela – p. Monika Hrycyk oraz Łukasz – p. Łukasz Kwidziński.

    Po dzwonku na przerwie rządziły Łobuzy ( Kamila, Artur, Mikołaj, Kacper i Konrad) z Bożenką (p. Bożena Witczak) na czele. Niespodziewany występ uczniów i nauczycieli cieszył się ogromnym zainteresowaniem i dostarczył wszystkim wiele radości, a pełen wrażeń występ „Bożenki z kolegami” był dodatkowym zastrzykiem energii.

    Ten wyjątkowy apel z okazji DEN na pewno długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękuję uczniom i nauczycielom za ich zaangażowanie.

     

    Sylwia Szykut

  • Recykling daje owoce!


            Już po raz kolejny udało nam się zgromadzić ponad tonę papieru, który nie spłonął w piecu! Nasi uczniowie i ich rodzice wiedzą, że makulaturę można poddać recyklingowi, dzięki czemu ocalimy kolejne drzewo!

           Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączają się w akcję zbierania surowców wtórnych (tj. makulatura, plastikowe nakrętki, puszki aluminiowe), baterii oraz elektrośmieci. Zachęcamy do wyrabiania w sobie ekologicznych nawyków i do dalszej zbiórki „ŚMIECI”, które na koniec roku zaowocują wspaniałymi nagrodami!

                                                                    I Ty bądź przyjacielem przyrody!

  • Budżet obywatelski

    W dniu 17.10.2017 r. ogłoszono wyniki głosowania Budżetu Obywatelskiego. Nasz projekt uzyskał 138 głosów i spośród 14 projektów zajęliśmy 5 miejsce. Realizowane będą projekty które zajęły 1 i 2 miejsce, a nasz niestety nie.

    Dziękujemy za oddane głosy na szkolny projekt w Budżecie Obywatelskim.

     

    Dyrektor Szkoły

    Łukasz Kwidziński

  • Wielki Maraton Czytelniczy

                     Trzech śmiałków z klasy piątej przystąpiło  do testu w ramach Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

    Gratulujemy Jakubowi Bojke,Patrycji Czaja i Wiktorii Cyman .Otrzymali pozytywne uwagi oraz drobny upominek.

    W przyszłym tygodniu do testu przystąpią uczniowie klas 2 i 3.

                                                                        Zapraszamy na test w listopadzie.

    Lista lektur na październik 2017r.

    klasy 2-3

    Agnieszka Stelmaszczyk, "Zbawcy książek"
     

    kl.4-6

    Elżbieta Zubrzycka, "Nie poddawaj się"

     

    kl.VII

    Orson Scott Card, "Gra Endera"

  • Konkurs

     

    myszka-jez-kolorowanki-do-druku (11)

     

    KONKURS PLASTYCZNY

    dla przedszkoli i uczniów kl.I-III

    organizator

    Wejherowskie Centrum Kultury

     

    PRZYGODY MAŁEGO JEŻA

     

    Termin: 06 11.2017r.

    Format prac : A3

     

    Technika prac :malarstwo(tempera,kredki,tusze,collage), rysunek,grafika i inne techniki mieszane

    prace zbierają wychowawcy oraz pedagog szkolny

  • Dzień Pieczonego Ziemniaka

     

         

            W czwartek 28 września obchodziliśmy w szkole Dzień Pieczonego Ziemniaka. Już od rana wyczuwalna była atmosfera radosnego oczekiwania. I w końcu nadeszła godzina kiedy mogliśmy zaśpiewać „Tak uwielbiam go, on piecze się i pachnie ładnie” oraz udać się na boisko szkolne, gdzie już wesoło tańczył ogień w ognisku, a w koło roznosiły się smakowite zapachy. Potem były już same przyjemności – degustacja upieczonych ziemniaków, pieczenie kiełbasek w ognisku, soczki, słodkości i zabawy na świeżym powietrzu.

  • MUZEUM KOLEJNICTWA W KOŚCIERZYNIE

     

    W sobotę 23 września odbyła się wycieczka do niezwykłego, historycznego miejsca jakim jest Skansen „Parowozownia Kościerzyna”. Zwiedzanie kolejowej ekspozycji dało nam możliwość bezpośredniego spotkania z fascynującą techniką minionych lat. Niezwykłe eksponaty zadziwiały swoim kunsztem wszystkich uczestników wycieczki. Mieliśmy okazję zobaczyć też prostokątną, przelotową halę w której mieściły się cztery parowozy, wagony i urządzenia torowe na wolnym powietrzu. Wielką atrakcją był przejazd drezyną, z którego każdy chętnie skorzystał. W pomieszczeniach muzeum podziwialiśmy niespotykane już dzisiaj narzędzia, maszyny, elementy starych mechanizmów, uzupełnione zbiorami dokumentów, pamiątek i modeli.

    Pani przewodnik z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiedziała nam i pokazała piękne, zabytkowe lokomotywy. Przeżyliśmy niezapomnianą lekcję historii, podczas której dowiedzieliśmy się między innymi, że w latach międzywojennych parowozy polskiej szkoły konstruktorskiej zdobywały nagrody na wystawach światowych. Największą inwestycją tamtego okresu była magistrala węglowa Śląsk – Porty.

    W zbiorach skansenu  podziwialiśmy parowóz Pu29-03, ostatni z istniejących z roku 1931. Widzieliśmy też jedyny zachowany parowóz z roku 1919 – Tw1-90. Pamięta on zapewne czasy, gdy Kościerzyna nie miała kolejowej magistrali.

    Bez wątpienia każdy z eksponatów, które mogliśmy podziwiać ma swoją własną niepowtarzalną historię. Zostały tu utrwalone w materii niezapomniane lata trzydzieste naszego wieku. Spośród najciekawszych eksponatów, które mieliśmy okazję zobaczyć, warto wymienić:

    • Najstarszy parowóz Ok1-112

    • Najdłuższy parowóz wykonany w Polsce Pu29-3

    • Najbardziej kościerski z kościerskich - parowóz Ty 42-126

    • Najodpowiedniejszy do celów naukowych „przekrój" Tkt 48-179

    • Najmłodszy eksponat - parowóz TKb -2845,

    • Najsilniejsza i najnowocześniejsza polska lokomotywa spalinowa SP47-001

    • Wagon kolei linowo-terenowej z zakopiańskiej Gubałówki

    • Wagony z kolei wąskotorowej 600 mm,

    • Parowóz TE 7175, który trafił do skansenu zza wschodniej granicy i elektryczny zespół trakcyjny EW90-12, który pracował w berlińskiej kolei podmiejskiej i trójmiejskiej SKM.

    Po zwiedzeniu Muzeum Kolejnictwa udaliśmy się na festyn, który odbywał się w centrum miasta. Podziwialiśmy prezentacje tańców kaszubskich i uczestniczyliśmy w warsztatach malarskich. Zwiedziliśmy też Muzeum Ziemi Kościerskiej. Oglądaliśmy ekspozycję muzealna poświęconą głównie tematyce historii miasta i ziemi kościerskiej. Usłyszeliśmy też ciekawostki na temat zasłużonych kaszubskich działaczy, pisarzy, malarzy, oraz ich twórczości. W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się jeszcze na chwilę, by podziwiać przepiękny krajobraz kaszubski – punkt widokowy.

    Renata Kos

  • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    15 września 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

    Wybory poprzedzała kampania wyborcza, podczas której kandydaci prezentowali swoje programy.

    Wyniki wyborów ogłoszono w poniedziałek - 18 września.

     

    Skład Samorządu Uczniowskiego:

    • przewodnicząca: Wiktoria Cymann kl. VI

    • zastępca: Andżelika Miotk kl. V

       

    Pozostali członkowie Samorządu Uczniowskiego:

    • Mateusz Stenka kl. VII

    • Nikodem Bladowski kl. IV

    • Zuzanna Konkel kl. III

       

    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

    • Elżbieta Smoła

    • Danuta Szodrowska

    • Ilona Hallmann

    •  

  •             

     

                  PEDAGOG

     

     

    BOŻENA WITCZAK

     

    zaprasza uczniów i rodziców

     

     

    wtorek 7.30- 14.30

     

    środa 8.30- 9.30

     

    czwartek 7.30-15.30

  • Zielona Szkoła w Wygoninie

    Przez całe wakacje uczniowie klasy siódmej czekali na wyjazd do Wygonina. Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego 5 września 2017 roku z samego rana wyruszyliśmy w podróż. Nasze miejsce zakwaterowania to Dom Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. W ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, a przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra. Pogoda również nie zawiodła.

    Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mogł narzekać na nudę. Młodzież oprócz codziennych zajęć dydaktycznych uczestniczyła w licznych konkursach, turniejach sportowych. Nie zabrakło takich atrakcji jak: wieczór magii, dyskoteka, budowanie szałasu, strzelanie z łuku, marsz na orientację, zajęcia relaksacyjno-wyciszające.

    Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego  możliwości. 

    Trzy dni pobytu minęły bardzo szybko, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Łebna. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień. 

    Emilia Paruch

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

    4 września 2017 roku przywitaliśmy kolejny rok szkolny

    Znalezione obrazy dla zapytania rozpoczęcie roku szkolnego zdjęcia

  • IV Międzyregionalny Turniej Piłki Nożnej w Łebnie

  • Wykaz podręczników do religii obowiązujący w roku szkolnym 2017/2018

    5 - latki

    „Spotkania dzieci Bożych” wyd. JEDNOŚĆ

     

    6 - latki

    „W świecie mojego Boga” wyd. JEDNOŚĆ

     

    Kl. I

    „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”  wyd. WAM

    ( podręcznik i ćwiczenia)  *

     

    Kl. II

    „Kochamy Pana Jezusa”  wyd. WAM  ( podręcznik i ćwiczenia)*

     

    Kl. III

    „Przyjmujemy Pana Jezusa”  wyd. WAM (podręcznik i ćwiczenia)*

     

    Kl. IV

    „Zaproszeni przez Boga”  wyd. WAM *

    Kl. V

    „Obdarowani przez Boga”  wyd. WAM *

     

    Kl. VI

    „Przemienieni przez Boga”  wyd. WAM *

     

    Kl. VII

    „Szukam was”  wyd. WAM (podręcznik do kl. I Gimnazjum)

     

     

    *Podręcznik obowiązywał w roku szkolnym 2016/2017

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
    ul. Szkolna 1
    Łebno
    pomorskie
    84-217 Szemud
    e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
  • (58) 676-18-04

Galeria zdjęć